حتما تا حالا در وقتی که مطالب سایت خاصی رو مطالعه می کنین، به بنرهای تبلیغاتی کنار سایتا برخورد کردین و شاید این سوال واسه شما پیش اومده که این تبلیغات چیجوری فعال می شن. یکی از ترفندهای موفقیت در مورد کار و کاسبی در اینه که شما از گوگل تبلیغاتی رو بخرین که اصطلاحاه به اون تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز می گن. در مورد تبلیغات بنری مثلا شما تعیین می کنین که به ازای هر بار کلیلک روی بنر شما، فلان قیمت رو پرداخت می کنین و حساب کاربری شما فعال می شه. مثلا شما واسه کلمات کلیدی متنای خود از گوگل تبلیغات می خرید حال اگه سایتای دیگه به خاطر همین کلمات کلیدی قیمت بیشتری واسه هر کلیک پرداخت کنن، اونا رتبه بالاتری نسبت به شما دارن.

چگونگی پیشنهاد قیمت در گوگل ادوردز

حال این سوال پیش میاد که قرار گرفتن تبلیغات در گوگل به چیجوریه. گوگل سایت شما رو براساس نمره مخاطباتون رتبه بندی یا رتبه بندی می کنه بنابر این این که تبلیغات شما در چه محلی قرار گیرد، براساس رتبه بندی تبلیغات شما هستش. ترتیب قرار گرفتن تبلیغات، براساس رتبه یا رتبه بندی انا هستش طوریکه تبلیغاتی که رتبه بندی بالاتری داشته باشن، اول رقار می گیرن و بقیه تبلیغات در ادامه اونا دید می شه. اما این که چیجوری شما می تونین وارد مزایده یا پیشنهاد بشوید مهمه.

چگونگی ورود به مزایده گوگل ادوردز

فرض می کنیم که شما چند کلید واژه رو که میدونید در میان کاربران بیشتر سرچ می شه انتخاب کردین و حال عزمتونو جزم کردین که واسه اونا از گوگل، تبلیغات بخرین. حال اول کلماتی که مورد توجه دارین رو انتخاب می کنین و در حساب خود قرار می دید. بعد گوگل با در نظر گرفتن شرایط مزایده، کلماتی رو که رابطه بیشتری به مزایده داره رو انتخاب می کنه و بیشترین قیمت تبلیغاتی رو به ان اختصاص داده و همراه با تبلیغ شما وارد مزایده می کنه. لازمه به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که ان چه که موقعیت تبلیغ شما رو مشخص می کنه، رتبه تبلیغه و هر چی تبلیغ ما رتبه بالاتری داشته باشه شانس گرفتن رتبه اول واسه اون بیشتر می شه. هم اینکه لازمه بدونین که مزایده در گوگل ادوردز زمان خاصی نداره و در هر ماه میلیاردها بار تکرار می شه.

حتما بخونین :

  • دانلود نرم افزار Screaming Frog
  • وبمستر بینگ
  • آشنایی با سایت Moz
  • نرم افزار Inspyder Sitemap Creator
  • دانلود نرم افزار Seolize
اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست