اگه پیگیر اخبار گوگل و سیستم جستجو اون باشین حتما می دونین که صفحات بر اساس موبایل در ایندکس شدن مقدم تر ان. این یه اصله که مدیران وب سایت ها به صورت یه قانون پذیرفته ان؛ اما کسی درباره جزئیات اون خبر نداره. درسته که ما می دانیم باید به کاربران موبایل خود بچسبیم؛ چون گوگل واسه راحتی اون ها اصول گذشته خود رو زیر پا می گذارد. اما فکر نمی کنیم کسی بدونه کراول شدن نسخه موبایل، همون جستجویی که بوسیله گوگل همه نداره چه شکلیه و طبق چه جزئیاتی مدیریت می شه.
کراول شدن نسخه موبایل یه شاخص نزدیک الوقوعه که اطلاعات زیادی درباره اون در دست نیس. براساس دیتا و اطلاعات موجود این رقابت همیشگی واسه مدیران سایت ها و گوگل رو زیر ذره بین خود قرار داده و در این مطلب می خواد بعضی از اسراری که تا کنون هیچ جای وب نخونده اید رو در بخش کراول و ایندکس شدن محتوا موافق با موبایل با شما در میان بزاره.

اسراری درباره کراول شدن نسخه موبایل سایت ها

اگه همه تصور می کنن باید به نسخه موبایل بیش تر بپردازند و اصلا خود رو واسه موبایلی ها از نو بسازن شما توجه نکنین؛ چون یه سرّ مهم گوگل رو همین الان با شما به اشتراک می گذاریم:
هنوزم به نسخه دسکتاپ وفاداریم!
گوگل هنوزم به نسخه دسکتاپ وفاداره؛ چون الگوریتم های گوگل هنوزم با در نظر گرفتن بازدید های واقعی که از صفحات اصلی سایت صورت می گیرد هماهنگه. پس توجه بی قید و شرط به نسخه موبایل خطر بزرگی هستش.
موبایل و دسکتاپ مثل هم هستن!
یه راه و روش همیشگی و تکراری که بار ها در فست سئو روی اون تاکید داشته ایم رو واسه اون دسته از طراحان برنامه های موبایلی یا سایت دوباره مرور می کنیم. تجربه کاربری مهم ترین رویکردیه که یه طراح می تونه در انجام امور خود داشته باشه. اما بین خودمون باشه؛ مسائل مهم تر از تجربه کاربری هم هست. مثلا دیده شدن و جستجو شدن محتوا نسخه موبایل سایت بوسیله کاربران!
به یه جستجو آماری که براساس خزنده های غیر گوگلی میان نسخه دسکتاپ و نسخه موبایل سایت انجام شده دقت کنین:
تک تک آماری که در این جدول درج شده ان نشون از یه کم و کسری دارن. اشتباه محضه اگه محتوا موجود در نسخه موبایل با محتوا دسکتاپ برابر نباشه. مثلا برابر با جدول بالا کل صفحات موجود در سایت اصلی ۳۰۳۰ صفحه هستن. حال اون که نسخه موبایل ۲۰۰۹ صفحه داشته و این یعنی تفاوت ۱۰۰۰ تایی میان دو نسخه از یه سایتی که باید به طور کامل مشابه باشن!
یکی دیگه از اسراری که درباره کراول شدن نسخه موبایل سایت باید بدونین ضرورت شباهت جز به جز نسخه موبایل و دسکتاپه تا گوگل هر دو رو یکی بدونه. یادتون نره که قرار نیس نسخه موبایل سبک تر باشه.

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *