دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تآثیر یادگیری مشارکتی و یادگیری انفرادی بر یادسپاری اطلاعات علمی درس  علوم تجربی دانش آموزان دختر پایه ششم ابتدایی شهرپیرانشهر

تکه ای از متن پایان نامه :

 

برای مطالعه مستقل، معلمان اغلب بایستی چند نکته را برای دانش آموزان روشن کنند: الف) چه بایستی آموخته گردد؛ ب)روشی که دانش آموزان می توانند اطلاعات یا مهارت لازم را بدست آورند؛ ج) منابع مورد بهره گیری؛ د) مراحل انجام کار در اجرا؛ ه) زمان مورد نیاز؛ و) روش ارزشیابی کار. البته درجه استقلال در انجام ادامه می دهد تا در یادگیری به سطح قابل قبولی برسد. معیار قابل قبول معمولا 80 الی 90 در صد پاسخ صحیح می باشد(همان منبع،212).

  1. 3. تدریس خصوصی

بسیاری از دانش آموزان پیشرفته، قادرند در زمینه های مختلف مانند حل مسائل، صحبت کردن در باره موضوع، نشان دادن کاربرد نکات خاص تشویق و طرفداری، به دانش آموزان مبتدی کمک کنند.

  1. راهنمایی

راهنمایی مطالعه هدف واحد های مختلف را اظهار می کند و پیشنهاد هایی را برای مطالعه ارائه می دهد؛ بعلاوه به منابع قابل دسترسی اشاره می کند، تجارب و طرحهای ممکن را توضیح می دهد، و نمونه آزمون فراهم می کند(همان منبع،ص212).

  1. 5. تکنیکها و روشهای مکمل، همراه با آموزش سنتی

سخنرانیها، فیلمها، تلویزیون، کنفرانسها و غیره ممکن می باشد برای تحریک و تشریح مطالب آموزشی طراحی شوند؛ اما به اندازه روشهای سنتی به کار برده نمی شوند. حضور دانش آموز در این گونه برنامه ها داوطلبانه می باشد.  طرح کلر، «نظام فردی کردن آموزش» نیز نامیده می گردد. یکی از مزایای طرح کلر، نداشتن تآثیرات منفی آموزشی می باشد. تحقیقات زیادی برتری این روش را نسبت به روش های سنتی دیگر نشان می دهد (آزوبل،1968،ص 463-470).

 مطالعه تآثیر یادگیری مشارکتی و یادگیری انفرادی بر یادسپاری اطلاعات علمی درس علوم تجربی دانش آموزان دختر پایه ششم ابتدایی شهرپیرانشهر.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تآثیر یادگیری مشارکتی و یادگیری انفرادی بر یادسپاری اطلاعات علمی درس علوم تجربی دانش آموزان دختر پایه ششم ابتدایی شهرپیرانشهر