دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تجربی لومینسانس حاصل از باریکه یونی

تکه ای از متن پایان نامه :

لومینسانس و نور مرئی از مناطق مشابه، با انجام آنالیزهای میکروآیبیل و میکروپیکسی می‌تواند از اختلاط اطلاعات مربوط به مواد معدنی مختلف، جلوگیری نماید.

در این کار، روش و دستگاه جدید میکروسکوپی آیبیل با باریکه پهن در هوا توضیح داده شده و از میکروسکوپی آیبیل با باریکه پهن جهت مشخصه‌یابی مقاطع نیم نازک و اهداف سنگی بهره‌برداری شده می باشد. در تصویربرداری از مقاطع نیم نازک، ظرفیت تکنیک فوق برای به دست آوردن اطلاعاتی مشابه با اطلاعات فراهم شده با روش میکروسکوپی CL در خلاء نشان داده شده می باشد. تفاوت‌ها در عمق نفوذ بیشتر و قابلیت کار در هوا بدون پیش تصفیه نمونه هستند، که از ویژگی‌های اساسی برای تجزیه و تحلیل آثار هنری می‌باشد. زمانی که این روش برای مشخصه‌یابی مواد معدنی بهره گیری می‌گردد، مناطق مورد نظر، که با بهره گیری از میکروسکوپ پرتو آیبیل پهن، شناسایی شده را می‌توان به ترتیب با بهره گیری از میکروپیکسی برای ردیابی عناصر کمی و میکروآیبیل برای تعیین خواص زیستی به کار گرفتند. روش فلورسانس وسیله حساسی برای تشخیص تک مولکول‌ها بوده و برای مواد آلی و معدنی که در همه جای طبیعت وجود دارند نیز به کار می‌رود. تکنیک‌های لومینسانس بهره زمانی، در دامنه زمانی اقدام نموده و به سمت آشکارسازی وقایعی که در بازه‌های زمانی طولانی رخ می‌دهند، هدایت می‌شوند (فسفرسانس). در این مقاله به طور اختصار تکامل ابزار دقیق میکروسکوپ TGL مورد بحث قرار گرفته تا بینش کلی نسبت به کاستی‌‌های قبلی را ارائه نماید [26].

در سال 2009 الساندرو لو گوویدیچ و همکارانش به مطالعه و مطالعه‌ منشاء سنگ لاجورد پرداختند. ایشان برای این کار از چند روش به طور همزمان بهره گیری نمودند. در میان این روش‌ها، روش آیبیل شامل مجموعه‌ای از طیف‌های لومینسانس ناشی از تابش یونی (معمولاً پروتون) با انرژی مگا الکترون ولت می باشد. این کار به جهت شناسایی منشاء سنگ لاجورد صورت گرفت. فقط تعداد کمی از منابع لاجورد در جهان هست که این مطلب ناشی از احتمال کم ایجاد شرایط زمین شناسی برای تشکیل آنها می‌باشد. مزیت اصلی آیبیل امکان کار کردن با آن در هوا می‌باشد و این در حالی می باشد که به طور همزمان ترکیب عمده و

 مطالعه تجربی لومینسانس حاصل از باریکه یونی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد:مطالعه تجربی لومینسانس حاصل از باریکه یونی