دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تآثیر یادگیری مشارکتی و یادگیری انفرادی بر یادسپاری اطلاعات علمی درس  علوم تجربی دانش آموزان دختر پایه ششم ابتدایی شهرپیرانشهر

تکه ای از متن پایان نامه :

علمى و آشنایى با روش‌هاى تدریس، با برنامه‌ریزى و طراحى آموزشى آشنا باشد. او باید قبل از شروع تدریس، قادر باشد هدف‌هاى تدریس خود را بطور صریح و روشن معین کند تا بتواند تدرس هدف‌دارى داشته باشد(همان منبع، ص95).

2-5 اهمیت درک مفهوم تدریس

بی شک اکثر افراد در دوران تحصیلی خود به گونه ای با تدریس سر و کار داشته اند و با آن آشنا هستند. اگر گفته گردد که فردی، در کلاس تدریس می کند، از او چه تصویری در اذهان پدید می آید. آیا وی سخنرانی می کند؟ به بحث پرداخته می باشد؟ یا تکالیف درسی را مطالعه می کند؟ اینها نمونه هایی از سوالاتی هستند که ممکن می باشد درمورد فعالیت های این فرد که معلم نامیده می گردد، مطرح می گردند. جالب اینکه همان  فرد در کلاس حضور نداشته باشد اما باز گفته گردد که در همان جا جریان تدریس ادامه دارد.  پس با نگاهی اجمالی می توان دریافت که تعریف تدریس خالی از دشواری نیست، اما علی رغم پیچیده بودنش، در درک مفهوم آن فوایدی هست(فتحی آذر، 1382).

« اصطلاح تدریس، اگر چه در متون علوم تربیتی مفهومی آشنا به نظر می رسد، اکثر معلمان و مجریان برنامه های درسی با معنی و ماهیت درست آن آشنایی دارند. برداشتهای مختلف معلمان از مفهوم تدریس می تواند در توجه آنان نسبت به دانش آموزان و نحوه ی کار کردن با آنها تأثیر مثبت یا منفی بر جای گذارد. برداشت چند گانه از مفهوم تدریس می تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ از مهمترین آنها ضعف دانش پایه و اختلاف در ترجمه و برداشت نادرست معلمان از دیدگاههای مختلف تربیتی می باشد. گاهی آشفتگی و اغتشاش در درک مفاهیم تربیتی به حدی می باشد که بسیاری از کارشناسان، معلمان و دانشجویان این رشته مفاهیمی زیرا پرورش، آموزش، تدریس و حرفه آموزی را یکی تصور می کنند و به جای هم به کار می برند. این مفاهیم اگر می باشد. آموزش ممکن می باشد با حضور معلم ویا بدون حضور معلم از طریق فیلم، رادیو، تلویزیون و سایر رسانه ها صورت گیرد(همان منبع).

 مطالعه تآثیر یادگیری مشارکتی و یادگیری انفرادی بر یادسپاری اطلاعات علمی درس علوم تجربی دانش آموزان دختر پایه ششم ابتدایی شهرپیرانشهر.

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تآثیر یادگیری مشارکتی و یادگیری انفرادی بر یادسپاری اطلاعات علمی درس علوم تجربی دانش آموزان دختر پایه ششم ابتدایی شهرپیرانشهر