دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تجارت الکترونیک از دیدگاه فقه امامیه وحقوق بین الملل

تکه ای از متن پایان نامه :

با گذشت زمان و پدید آمدن ابزارهای ذخیره، بازاریابی و پردازش داده ها و دسترسی عامه مردم و    سازمان ها و همچنین پیشرفت فناوری های مخابراتی و شبکه های کامپیوتری، فرصتی پدید آمد که بازیگران صحنه تجارت آن را بسیار سودمند یافتند. همچنین طی بیست سال گذشته یکی از روندهای عمده در گسترش تجارت الکترونیک کاهش چشمگیر قیمت سخت افزارهای کامپیوتری و مهم تر از آن ایجاد استانداردهای جهانی برای توسعه سخت افزارها بوده می باشد. چنین فرایندی را «استاندارد سازی یکپارچه سیستم های باز» می نامند. در مورد نرم افزارها نیز چنین روندی وجود داشته می باشد، اما استانداردهای نرم افزاری هنوز به اندازه استانداردهای سخت افزاری یکپارچه ، متحد و سازگار نیستند.

صورت بنیادی تغییر می دهد. در تجارت بین المللی[1] دسترسی آسان و مطمئن به اطلاعات و برقراری ارتباط سریع با بازارها اهمیت و حساسیت خاصی دارد.

با بهره برداری از مبادله الکترونیکی اطلاعات، هزینه تهیه، پردازش و کاربرد اطلاعات کاهش می یابد، فاصله جغرافیایی و زمانی بین بازارها از میان می رود و تجارت بین المللی به صورت یک عرصه به هم پیوسته و «بدون مرز» در می آید.

در حقیقت، مدیریت مؤثر اطلاعات سبب کم رنگ شدن مزیتهای سنتی می گردد و خود به عنوان یک برتری  نیرومند در صحنه تجارت ظهور می نماید. یکی از ویژگی های مهم معاملات الکترونیکی در مراحل نهایی اجرا، روان ساختن روشهای فعالیت و کاهش هزینه عملیات بازرگانی می باشد. مطالعه های مختلف نشان می دهد که بهره گیری از مبادله الکترونیکی اطلاعات به جای روشهای سنتی مبتنی بر کاغذ، روی هم رفته موجب 21 تا 70 درصد صرفه جویی در هزینه فعالیت های مختلف تجاری می باشد. تقویت توانایی های امت اسلامی در زمینه برخورد با پدیده جهانی شدن و تنظیم یک رویکرد همگانی وکارآمد می تواند بشدت از تاثیرات نامطلوب جهانی شدن بازار بکاهد، بلکه از یک بحران یک فرصت بسازد، در چنین فضایی آحاد امت اسلامی، ناگزیر بایستی توجه خود را به فراتر از شیوه های سنتی تجارت گسترش دهند. آن چیز که به یقین می توان گفت این می باشد که چنانچه جامعه ای، به هر علت، نتواند به این موج شتابان و فراگیر بپیوندد، در آینده ی نه چندان دور، در صحنه رقابت بین المللی به حاشیه رانده خواهد گردید و بسیاری از فرصتهای کسب و کار را به سود دیگران از دست خواهد داد.  معاملات الکترونیکی طی سالیان اخیر با استقبال گسترده جوامع بشری روبرو شده می باشد. امروزه کمتر شخصی را می توان پیدا نمود که با داد و ستد  الکترونیکی[1] -توضیحات بیشتر رجوع گردد به جعفری لنگروی،دکترمحمدجعفر،چاپ1381،ترمینولوژی حقوق،چاپ دوازدهم،ص139

 مطالعه تجارت الکترونیک از دیدگاه فقه امامیه وحقوق بین الملل

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته الهیات : مطالعه تجارت الکترونیک از دیدگاه فقه امامیه وحقوق بین الملل