دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تحلیل محتوای کتب علوم تجربی دوره ابتدایی به روش ویلیام رومی درسال تحصیلی (88-1387)

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

4-4- شیوه ی ارزشیابی : اگرچه در شیوه ارزشیابی تحولاتی صورت گرفت و با در نظر داشتن جنبه های حیطه شناختی « فهم » ، درک ، ترکیب و قضاوت تنظیم می گردید اما در اقدام ، ارزشیابی دانش آموزان تا حدود زیادی به میزان سنجش معلومات آنها توجه داشت(همان منبع،ص179).

5 ـ از 1950 تا 1980 میلادی

در سال 1950 میلادی ، برنامه های واقعی و قابل قبول علوم دبستانی کمتر به چشم می خورد و برنامه های عملی مدارس ابتدایی عمدتا شامل درسهایی بر مبنای گفتار معلم و خواندن دانش آموز بود که در آنها از کتاب درسی به عنوان وسیله ای برای یادگیری واقعیت ها و بعضی از اصول علمی بهره گیری می گردید حجم کارهای آزمایشگاهی سودمندی که در سطح ابتدایی ادامه می گردید نیز بسیار محدود بود( جمعی از صاحب نظران و کارشناسان یونسکو ، 1365، ص 78  .

به عنوان مثال :

پروژه هایی که برای آموزش علوم در کلاسهای دبیرستان طرح ریزی شده بود گسترش داده گردید و این کار طبیعی بود زیرا تدریس جداگانه رشته های مختلف علوم از قبیل فیزیک ، شیمی ، و زیست شناسی برای اولین بار از دوره دبیرستان شروع می گردد و همچنین به دلیل آن که عده ی زیادی از دانش آموزان تصمیم رفتن به کالج را دارند ، رشته تحصیلات فیزیک اولین طرح آموزش علوم در دوره ی دبیرستان بود « PSSe[1]» طرح مقدماتی شیمی زنجیره ای « Cba[2]» مطالعه ماده از جهت ساختمان شیمیایی « CHEM[3]» دوره آموزشی علوم زیست شناسی « [4]BSCS» طرح آموزش زمین شناسی « [5]ESCP» طرح فیزیک هاروارد « [6]HPP» طرح آموزش مفاهیم مهندسی « [7]ECCP» به وجود آمد . ( ویکتور،نوقابی ودیگران 1374 ، ص 15 و 16 ) .

این نهضت نوآوری بسیار فعال باقی ماند چنان که هنوز هم در سال 1960 میلادی می توان از 300 پروژه اصلاحی دانست که نیمی از آنها در ایالت متحده آمریکا در دست اجرا می باشد . در اروپای

[1] Physica science study committee coutse

[2] Chemical  bond approach project

[3] Chemical education material study

[4] Biological sciences curriculum study

[5] Earth science curriculum project

[6] Harvard  project physics

[7] Engineering concepts curriculum project

 مطالعه تحلیل محتوای کتب علوم تجربی دوره ابتدایی به روش ویلیام رومی درسال تحصیلی (88-1387)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مدیریت آموزشی: مطالعه تحلیل محتوای کتب علوم تجربی دوره ابتدایی به روش ویلیام رومی درسال تحصیلی 88-1387