فهمیدن شخصیت افراد با در نظر گرفتن خصایص ظاهری اونا کار ساده ای نیس اما شدنیه شما با در نظر گرفتن راهنمای زیر می تونین تا حد زیادی از روی اجزای صورت به شخصیت افراد پی ببرین.

اگه چهره قلبی شکل دارین…

شما در رابطه جنسی بسیار پر گرما و وحشی هستین.

طبق یکی از تحقیقات منتشر شده در مورد رفتارای جنسی، فردی با صورت قلبی شکل ممکنه زندگی جنسی شما رو از ان رو به اون رو کنه.

محققان به این نتیجه رسیدن مردان و زنائی با چهره های کوتاه تر و پهن تر، از دید جنسی زودتر تحریک می شن و نسبت به افراد دیگه دارای میل جنسی بیشتری هستن.

شما فردی مردمی هستین درون گرایی و برون گرایی بیشتر به عنوان یه بخش مهم از شخصیت این جور افراد توصیف می شه، چون که این خصوصیات نشون میدن که این ادما از چه چیز و چه نوع روابطی حال می کنن.

محققان چینی می گن: میشه کاراکتر شخصیتی این افراد رو از چهره شون خواند. زنان دارای بینی و لب برجسته ، چانه پس رفته و عضلات فک کوچکتر به عنوان آدمایی برون گراتر و انعطاف پذیرتر مشاهده می شن، در حالی که آدمایی با بینی صاف تر و فک برجسته تر ممکنه درون گراتر به نظر آیند.

اگه چهره مربعی شکل دارین

شک نداشته باشین در ذات شما یه مدیر عامل نهفتهه. با در نظر گرفتن مطالعه ASB، مردانی با پیشانیای گسترده و چهره های مربعی بیشتر به عنوان آدمایی تهاجمی، سلطه گر و دارای رفتاری غیر اخلاقی شناخته می شن. این ترکیب بی رحمی و خطر پذیری، باعث می شه رهبرانی خوب، مثل مدیران اجرایی، وارد حلقه کاری سازمانا شن.

اگه صورتی گرد دارین

شما ممکنه مانند یه اره برقی در درون یه تونل خرخر کنین. چهره های گرد ممکنه بی گناه و معصوم به نظر آیند، اما شاید این جوری افراد خواب خوب شبونه رو از شما می گیرن.

طبق یکی از مطالعهات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی Case Western ، آدمایی که دارای شکل چهره گرد هستن، فارغ از سن، جنس و چاقی نسبت به بقیه افراد بیشتر خروپف می کنن. واقعیت اینه که تقریبا نصف بزرگسالان خر و پف می کنن؛ پس حتی اگه چهره شما باریک و بلند باشه، بازم در این دسته قرار دارین.

اگه چهره ای مستطیل یا الماس شکل دارین

شما یه همسایه عالی هستین. مردم بیشتر وقتا به شما می گن که به نظر قابل اعتماد و درستکار میاید ؟ تقریبا نصف مردم دارای چهره ای با این مشخصات هستن، و در آمریکا این بیشتر به معنی داشتن صورتی الماس شکل، با گونه های برجسته و فک و چانه ای باریکه.

براساس یه مطالعه منتشر شده در مورد علوم روانشناسی، آدمایی که دارای چهره های الماس شکل هستن نسبت به بقیه افراد اعتماد بقیه رو راحت تر جلب می کنن، حتی اگه بقیه افراد قشنگ تر و یا قوی تر به نظر آیند.

با داشتن اینجور چهره ای، ممکنه به کلاسای مدیریت خشم نیاز داشته باشین. براساس یکی از تحقیقات انجام شده بوسیله دانشگاه بروک، ناظران با مشاهده تصاویری از مردانی با این نوع چهره خیلی راحت می تونستن حتی با یه لحظه مشاهده صورت اونا، اندازه عصبانی بودنشون رو تشخیص بدن. مردان شرکت کننده قبلا از دید رفتار تهاجمی رتبه بندی شده بودن و ارزیابیای تصویری داوطلبان با این رتبه بندیا اتحاد داشت. در این آزمایش مشخص شد که چهره های فراخ تر با اندازه خشم بیشتری همراه بودن.

اگه چهره ای بیضوی شکل دارین

شما می تونین برنده برنده های زیبایی شید. داشتن یه چهره الماسی می تونه شما رو به فردی تبدیل کنه که همه میخوان با اون دوست شن اما اگه می خواین برنده زیباترین چهره ها شید، باید دارای چهره ای باشین که کمی متفاوت از بقیه افراد باشه، چون که چهره شما مهمترین عنصر در زیباییتانه.

شما دارای دید زیادی هستین. با در نظر گرفتن تحقیقات علمی روانشناختی انجام شده، داشتن اینجور چهره ای به شکل عجیب و غریبی، با مهارتای حل مسئله و تمرکز ربط داره. محققان می گن آدمایی با چهره هایی که تقریبا دارای عرض و ارتفاع برابر هستن، شاید قوی تر بوده، دید گسترده تری دارن و بنابر این از توانایی حل مسئله بالاتری بهره مند هستن.

اگه چهره مستطیلی شکل دارین

شما یه رهبر قوی هستین.

طبق یکی از تحقیقات منتشر شده در مورد علوم روانشناختی، افراد “قوی” دارای چشمون بزرگ، پیشانیای گسترده و فکای برجسته ای هستن که دلیل می شه، قوی تر به نظر آیند و نسبت به آدمایی با چهره های کشیده و باریک، تاثیرگذارتر باشن.

محققان به این نتیجه رسیدن که شرکتایی که بوسیله آدمایی با این شکل چهره رهبری می شن، از دید مالی نسبت به بقیه شرکتا موفق ترن.

اگه چشمای بزرگی دارین

به گفته یکی از تحقیقات منتشر شده در روانشناسی امروز، اگه شما دارای ابروهای بلند و پیشونی کوتاه هستین، به احتمال زیاد به سرعت بوسیله مردم پذیرفته میشین.

ابروها و چشمای بزرگ معمولا باز بودن و پذیرا بودن رابطه رو نشون میده، پس بقیه تصور می کنن که آدمایی با این ویژگیا بیشتر خواهان ایجاد رابطه هستن.

خصوصیات افراد خوشبین

شخصیت شناسی براساس عکس پروفایل تلگرام

روانشناسی شخصیت شناسی