لبخند قشنگتر

اگه می خواین با آدمای دور و برتان رابطه برقرار کنین، چند چیز رو باید رعایت کنین و البته نسبت به بعضی رفتارها آگاهی داشته باشین چون جسم و روح فرد از هم جدا نیس. درسته که یکی از مهم ترین خصوصیات آدم قدرت صحبت و سخن گفتن اونه اما از طرف دیگه در فضایی که حرف زیادی بین افراد رد و تبدیل نمیشه، این زبون بدنه که می تونه احساسات زیادی رو منتقل کنه.

محققان علوم رفتاری، عموما بر این موضوع توافق دارن که چهره، مهم ترین منبع اطلاعات در مورد هیجان هاست و واسه درک احساس گوینده باید حالتای متغیر چهره اون رو طوری که تهدیدکننده نباشه، دید. واقعیت اینه که زبون بدن کمتر دروغ میگه. ممکنه فردی از آشنایی با کس دیگه ای بیان رضایت کنه اما چگونگی لبخند زدن، نوع دست دادن و حتی نگاش این پیام رو منتقل نکنه. خشم، ناراحتی، غم و نگرانی جز در کلام، در چهره افراد هم کرد پیدا می کنه. شاید بشه گفت زبون بدن درخشش احساسات افراده و این وسط دهن، چگونگی لبخند زدن و حتی جویدن لبا می تونه پیامای متفاوتی رو منتقل کنه. پس بهتره با زبون جسمی دهن آشنا شید تا احساسات فرد مقابل رو بهتر درک کنین.

● دهن در زبون بدن چه نقشی

دهن با خیلی از پیامایی که زبون بدن منتقل می کنه در ارتباطه و نه فقط عملکردش هنگام صحبت کردن تعجب آوره بلکه از دید خیلی از روانشناسان با تغذیه دوره نوزادی هم در ارتباطه و در زندگی آینده با احساساتی مانند امنیت و عشق می تونه بروز و ظهور کنه. دهن، بخش فوق العاده انعطاف پذیر صورته و می تونه بوسیله انگشتان شخص لمس شه. میشه گفت بخش رسانای بدن دهانه، چون علاوه بر حرکاتی که می تونه نشونه پیامی خاص در فرد مقابل باشه، بیان احساسات بوسیله این عضو به انتقال پیام واقعی کمک بسیاری می کنه. واقعا دهن نقش اصلی رو در حالات چهره بازی می کنه.

● شکل های جور واجور حرکات دهن

دهن بخشی از چهره س که هنگام حرکت بیشتر دیده می شه پس پتانسیل بسیار زیادی واسه انتقال پیام داره. برخلاف بینی و گوشا که فقط به کمک دست می تونن به چرخه زبون بدن وصل شن، دهن می تونه به طور کامل جداگونه بکنه. بخش بزرگی از زبون صورت، لبخنده. به عنوان قانون کلی لبخند به صورت برابر و با ایجاد چین در دور و بر چشم و دهن همراه س اما در لبخند ساختگی تنها دهن حرکت داره. حال بر شکل های جور واجور حرکات دهن مروری می کنیم.

● گذاشتن دست روی دهن

نشونه سرکوب و شوکه. بیشتر این حرکت به صورت ناخودآگاه واسه کنترل خود در اثر شوک و خجالت هنگام صحبت کردن ایجاد می شه. این عکس العمل می تونه در افراد جوون تر وقتی که تماشاگر چیزی تکون دهنده هستن، اتفاق بیفته. در حالت افراطی، افراد هنگام روبرو شدن با شرایط تکون دهنده هر دو دستشون رو روی دهن می ذارن.

● جویدن ناخن

این حالت نشونه ناامیدی و سرکوبه. ناخن جویدن نشونه خشونت داخلی به وجود اومده بوسیله ترس یا سرکوب رفتارای دیگه س. بعدا ممکنه جویدن ناخن به یه عادت آرامش دهنده تبدیل شه اما معمولا در حالت سرخوردگی و ترس این حالت بروز می کنه. استرس هم موجب جویدن ناخنه و انگار تظاهرات خارجی استرسه.

● جویدن لبا

وقتی فردی لب پایین خود رو جویده و سرش رو تکون میده نشون از عصبانیت اون داره.

● لبخند خشک

این نوع لبخند رو میشه ساختگی در نظر گرفت. این نوع لبخند، لبخندیه که خیلی سریع ظاهر شده، بیشتر از یه لبخند طبیعی روی لب نگه داشته می شه و به نظر می رسه تا چشما گسترده نمی شه. این نوع لبخند انگار، رضایت اجباری و توافق به وجود اومده بوسیله نارضایتی رو نشون میده.

● خنده با دهن گشوده

در این حالت دندونای بالا نمایان شده و به شخصی که با شما گفت و گو می کنه، حالی میکنه که مایلین بیشتر با اون آشنا شید.

● لبخند با لبان بسته

این لبخند می خواد در واقع احساسات رو انگار مخفی کنه. اینطوری در سراسر صورت یه خط مستقیم رو میشه دید که در اون دندانا مخفی هستن. فردی که این جوری لبخند می زنه، رازی داره که نمی خواد بقیه اون رو بفهمن شاید دوست نداره اون رو بگه و شاید اعتماد نمی کنه.

● لبخند پیچیده و سخت

لبخند اینطوری مخلوطی از احساسات و سرزنشه. در این نوع لبخند هر قسمت از صورت احساسات متناقضی رو نشون میده. پس فرد مقابل خیلی راحت نمی تونه از احساس واقعی فرد لبخند زننده آگاهی پیدا کنه.

● لبخندی با فک افتاده

این لبخند هم جعلیه. این مدل لبخند بیشتر حاصل تمرین واسه داشتن اینجور لبخندیه تا یه لبخند ذاتی. در این حالت فک کمتر از حالت طبیعی میفته؛ عملی که لبخند بوجود میاره.

● لبخندی با دهن کج

نشون دهنده بازیگوشی و به قصد اذیت کردنه و بیشتر در مورد خانوما اتفاق میفته. گوشه لب کج شده و به سمت پایینه. در این حالت لبخند همراه با چشمانیه که به فرد مورد نظر نگاه می کنه.

● لبخندی با لب پایین جلو اومده

مانند مالیدن چشم که نشونه گریه کردنه، جلو آوردن لب پایین هم یکی از نشونه های گریه س. یادتون باشه مردم به دلایل واقعی گریه می کنن و ناراحت می شن یا به دنبال همدردی و درمان این کار رو می کنن.

● خنده زورکی

نشون نا آرومی و در عین حال همکاریه. خنده زورکی معمولا پیام عصبی بودن و استرس رو انتقال میده و به عنوان تلاشی واسه بر طرف کردن تنش و تغییر جوه. خنده مصنوعی هم اینکه پیام همکاری و آرزوی همدردی رو مخابره می کنه.

● گاز گرفتن لب

گاز گرفتن لب نشونه تنشه. یکی از مهمترین پیامای گاز گرفتن لب، استرس و تنشه که می تونه نشونه تمرکز بالا هم باشه اما به احتمال زیاد نشون میده، فرد اضطراب داره.

● خنده چه چیز در خود داره؟

خنده یه جور حالت آرامشه و یه جور جایزه و رضایت همراه خود داره. در تعریف زبون بدن، خنده علامت آرامش و راحتیه. خنده طبیعی می تونه به تموم قسمتای بالای صورت گسترش پیدا کنه. فیزیولوژی خنده خیلی با اهمیته، چون در حالت خنده اندورفین آزاد می شه و درد و استرس کم میشه. خنده دیده میشه، چون وقتی فردی می خندد، نشون میده در مقابل فرد دیگه گارد نداره.

● مکیدن انگشت

این حالت نشون میده، فرد به دنبال آرامشه. همون طوری که تغذیه با شیر مادر این احساس رو به نوزاد میده در بزرگسالی هم مکیدن انگشت ممکنه یه جور آرامش رو واسه فرد داشته باشه.

● جمع کردن زبون

این کار در رد و مخالفت با چیزی انجام می شه. در این حالت زبون در قسمت وسط دهن گسترده می شه مانند وقتی که فرد یه چیز ترش می خوره. این حرکت ممکنه بسیار ظریف به نظر برسه و در حالت شدیدتر به چین و چروک بینی و جمع شدن چشما هم برسه.

● جویدن خودکار و مداد

به جز مکیدن انگشت، جویدن خودکار و مداد هم آرامش داخلی رو واسه فرد به همراه داره.

● دندون قروچه

این حالت یه جور تنش و سرکوب رو نشون میده. در این حالت فرد در حال تغییر احساسات داخلی خوده و عکس العمل طبیعی اش به دلیل ترس رو سرکوب کرده و کنترل می کنه.

● جویدن لب داخلی

جویدن لب داخلی هم پیام تنش و سرکوب رو منتقل می کنه و مانند دندون قروچه انگار سرکوب عکس العمل طبیعی فرده. به جای این کار فرد می تونه چند نفس عمیق بکشه.

آفتاب شکل های جور واجور لبخند مجله تپش