ورزش sport

تا به حال فکر کرده اید دلیل این که از ورزش کردن خوش تون نمی آید اینه که ورزشی که تا به حال انجام می دادین با شخصیت تون موافق نبوده؟

و اما توضیح این قضیه:

شنا، دوچرخه سواری، بستکتبال یا تنیس، باید بفهمین طبق مزاج و طبع شما، کدوم ورزش مناسب تونه!

مزاج گرم و تر یا دموی

سرحال، اجتماعی و متعادل، این افراد می تونن به هرکسی که دوروبرشانه احساس بهتری بدن، و به خاطر همین همه دوست دارن با اونا باشن. این ویژگی ها بعضی وقتا می تونه موجب بیشتر از واقعیت نشون دادن شون شه.

ورزش مناسب این افراد

اگه شما یه دموی هستین، پیشنهاد می شه ورزش های تیمی رو انتخاب کنین تا بتونین با هم تیمی های خود در تعامل باشین. هم اینکه، ورزش های رقابت برانگیز هم واسه شما عالی هستن: کوه پیمایی، شیرجه و اسکی، ورزش هایی هستن که نیاز به جربزه و کنترل زیادی دارن، و همزمان باعث احساس رضایت از زمان، اعتماد به نفس و حفظ تناسب اندام می شن.

چون شما از یکنواختی و فعالیت هایی که رقابت برانگیز نیستن بدتون میاد، پیاده روی، ایروبیک، یا ژیمناستیک واسه شما ورزش هایی کسل کننده بوده و به مدت طولانی به اونا معتقد نخواهید موند.

مزاج گرم و خشک یا صفراوی

آدمایی که طبیعت صفراوی دارن، پر شور و احساسند اما در مقایسه با دموی ها خیلی متعادل نیستن.

مضطربند و همیشه در جستجوی چیزی جدید و رقابت برانگیزند، این افراد اگه چیزی انتظارات اونا رو برآورده نکنه، یهو خواست و منش شون رو تغییر میدن.

ورزش مناسب این افراد

اگه طبیعت شما صفراویه، به چیزی نیاز دارین که بدون نیاز به تلاش بدنی زیاد، همزمان فعال و پویا نگه تون داره. فعالیت های بیرون از خونه به شما پیشنهاد می شن، مانند تنیس، رقص، اسکی یا پیاده روی های طولانی. این جنب و جوش ها، فعال نگه تون داشته و تاثیری آروم بخش بر روح و روان تون دارن.

واسه افراد صفراوی، موندگاری تمرینات سخت در باشگاه یا ورزش هایی که نیاز به انظباط و اصول جدی دارن، سخته.

مزاج سرد و تر یا بلغمی

آروم و صبور، آدمایی که طبیعت بلغمی دارن، بیشتر احتمال داره کاری رو که شروع کرده ان، بدون تلاش چندانی به پایان برسانند. اونا سکوت و بی حرفی رو به آشوب و فعالیت بهتر می دونن.

ورزش مناسب این افراد

بلغمی ها معمولا ورزش هایی رو دوست دارن که نیاز به صبر، دیسیپلین فردی و خودکنترلی داره. ورزش هایی که به این افراد پیشنهاد می شه؛ شطرنج، بیلیارد، ماهیگیری یا فیتنس است. اگه یه بلغمی، ورزشی رو انجام بده که با طبعش موافق نباشه، کج خلق و نامتعادل شده و براش ثبات قدم و همت در این فعالیت سخت هستش.

مزاج سرد و خشک یا سوداوی

افراد سوداوی به خاطر حساسیت زیادشون، دوست دارن نسبت به هر اتفاقی که دور و بر شون روی می دهد، عکس العمل احساسی نشون بدن. اونا واسه پیداکردن تعادل داخلی، باید از چیزی که واسه شون جذابیتی نداره دور بمونن و چیزایی رو انتخاب کنن که واسه شون سودمنده.

ورزش مناسب این افراد

بهترین انتخاب واسه این افراد، ورزش های دونفره س مانند رقص یا اسکیت روی یخ. آموزش سگ هم به این افراد پیشنهاد می شه چون فعالیتی راضی کننده س که هیچوقت ناامیدشان نمی کنه.

البته، هیچ چیزی تحمیلی و قطعی نیس و شما می تونید هر ورزشی رو که واسه تون جاذبه داره انتخاب کنین و هرکاری رو که شادتان می کنه انجام بدین و به سلامت تون کمک کنین.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

شخصیت شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *