میانگرا بودن ambiverts

اگه دارین درمورد “درونگرا ” بودن یا “برونگرا ” بودن فکر می کنین، در اشتباهید. براساس تحقیقات گسترده، جواب این سوال “میان گرایی” است.

به گزارش آلامتو به نقل از بیزینس اینسایدر ؛ مقاله ای جدید در وال استریت ژورنال، ایده هایی جدید درمورد میان گرایی رو به طور روشن بیان می کنه. درونگراها از وقتی که به اندیشه و تامل در خلوت و آرامش می پردازند انرژی می گیرند، و برونگراها از فعل و انفعالات با بقیه، درحالی که میان گراها انعطاف پذیرترند.

روانشناسان می می گن بیشتر افراد میان گرا هستن، یعنی رفتارای هر دوشخصیت رو از خود میدن.

بِث بیوئلو، موسس The Introvert Entrepreneur، بعضی از ویژگی های میان گراها رو این جوری خلاصه می کنه:

  • اونا درتنهایی و در موقعیت های اجتماعی به یه اندازه احساس راحتی می کنن.
  • اونا نه زیادتر از اندازه بیانگرند و نه زیاد تودار و با احتیاط.
  • اونا می دانند چه وقتی گوش بدن و چه وقتی حرف بزنن.

میان گراها بسته به شرایطی که درآن هستن و آدمایی که با اونا سروکار دارن، می تونن برگوشه گیری یا اجتماعی بودن شون پیروز شدن. این انعطاف پذیری در محل کار به نفع شون تموم می شه. یه تحقیق معروف و گسترده در سال ۲۰۱۳ نشون داد درمیون نمایندگی های مراکز تماس برون مرزی، میان گراها موفق ترین فروشنده ها بوده ان. دریک تست شخصیتی، اونایی که امتیازشان دقیقا بین برونگرایی و درون گرایی بود، درمقایسه با متوسط ۱۳۸دلار در تموم گروه ها، ۲۰۸دلار کسب کرده بودن.

درست مثل اینه که این افراد دو زبانه ان، اونا طیف گسترده تری از مهارت ها رو دارن و با طیف بیشتری از اشخاض می تونن رابطه برقرار کنن، درست مانند کسی که می تونه به انگلیسی و اسپانیایی صحبت کنه. بیوئلو به میان گراها پیشنهاد می کنه بسته به موقعیت ها، درونگرایی و برونگرایی شون رو فعال یا غیرفعال کنن.

شاید تنها دونستن این که شخصیت شون سازش پذیراست، به اونا توانایی موفقیت بیشتر در محل کارشون رو بده. بسته به شرایط و موقعیت، اونا می تونن با احتیاط تر یا خوش برخوردتر وبازتر رفتار کنن؛ به جای این که باور داشته باشن محدود به رفتارای مشخصی هستن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بیزینس اینسایدر