ماهی های قرمز کوچیک پای ثابت سفره هفت سین ایرونی ها هستش، اما با شروع حضور این موجودات کوچیک در سطح شهرها، نکاتی در مورد احتمال انتقال مریضی از این ماهی ها مطرح می شه که این موجب نگرانی خونواده ها شده و اونا رو واسه خرید ماهی قرمز دچار شک و دودلی می کنه.

تغییر یهویی آب موجب مرگ ماهی ها می شه

مدیر شبکه دامپزشکی ریگان گفت: ماهی قرمز یا ماهی حوض یکی از اولین ماهیانیه که به دست بشر اهلی شده، این ماهی جزو خونواده کپور ماهی ها به حساب می رود که امروزه به یکی از اعضای ثابت خونواده هفت سین تبدیل شده.

حجت الله جعفری اضافه کرد: با در نظر گرفتن فرا رسیدن ایام پایانی سال و جفت و جور ماهی قرمز بوسیله مردم، واسه استفاده در سفره هفت سین لازمه نکات بهداشتی از جمله نبود دست زدن به ماهی قرمز بوسیله کودکان و جداسازی ماهی ها مریض از ماهی ها سالم و ضدعفونی ظروف نگهداری ماهی قرمز انجام شه.

ایشون بیان داشت: شهروندان واسه خرید ماهی قرمز به مراکز معتبر و زیر نظارت شهرداری و دامپزشکی مراجعه کنن و ماهی رو از فروشندگانی نخرند که ماهی ها رو به صورت متراکم و در شرایط ناجور بهداشتی و زیستی مثل شرایط ناجور اکسیژنی و دمایی آب نگهداری می کنن.

جعفری گفت: ماهی قرمز باید دارای ظاهر و جنب و جوش مناسب و شنای متعادل باشه و هم اینکه نشونه هایی مثل تا خوردن باله ها، لکه های پنبه ای مانند و زخم یا لکه های سفید مایل به خاکستری یا قرمز در دور و بر دهن یا سطح بدن، بیرون زدن چشم ها به صورت یه طرفه یا دوطرفه و ریخته شدن پولک های ماهی یه جور اخطاره.

ایشون خاطر نشون کرد: مناسب ترین دما واسه پرورش ماهی قرمز بین ۱۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراده، این ماهی ها در دمای بالای ۲۵ درجه سانتیگراد آسیب پذیر بوده و تغییرات یهویی دما هم می تونه موجب مرگ ماهی ها شه.

دست زدن به ماهی های قرمز ممنوع!

شرایط خرید و نگهداری ماهی قرمز

جعفری اضافه کرد: در نگهداری دراز مدت ماهی ها قرمز مثلاً در خونه و کنار سفره های هفت سین مقدار آب لازم هر قطعه ماهی انگشت قد دست کم یه لیتر منظور شه و یک تا دو بار در هفته آب ماهی ها رو تعویض کنین و از شن و ماسه های رنگی و تیز واسه تزئین آکواریوم ها و تنگ های ماهی ها استفاده نکنین.

ایشون گفت: ماهی قرمز باید با غذاهای کم پروتئین و پر از کربوهیدرات تغذیه شه و بهتره که غذا در سطح آب شناور بمونه، دو بار در روز باید به ماهی ها قرمز غذا داد و غذا دهی باید به اندازه ای باشه که در مدت یه یا دو دقیقه اون رو مصرف کنن، غذادهی زیادتر از اندازه موجب انباشته شدن مواد آلی و دفعی و در نتیجه مسمومیت ماهی می شه.

جعفری بیان کرد: احتمال انتقال مریضی های مشترک از ماهی ها قرمز به آدم بر ضرورت رعایت مسائل بهداشتی و دوری از دست زدن به ماهی ها قرمز هست، بنابر این بهتره از دست زدن و تماس مستقیم دست با این ماهی ها دوری شه و در صورت ضرورت، پس از تماس، دست ها با آب و صابون شسته شه.

ایشون بیان داشت: آب مورد استفاده به این منظور باید بهداشتی بوده و در مورد آب های شرب شبکه آبرسانی شهری باید یا کلرزدایی شه و یا واسه تعادل گازها و خروج کلر قبل از مصرف دست کم به مدت ۴۸ ساعت در ظروفی دهن گشاد نگهداری و ذخیره شه.

تهدید سلامت کودکان بوسیله ماهی قرمز

سرپرست شبکه دامپزشکی زرند هم به خبرنگار فارس گفت: گذاشتن ماهی قرمز بر سر سفره هفت سین سنت ایرانیاس، اما مردم باید بدونن نبود رعایت نکات بهداشتی و تماس مستقیم با این آبزی می تونه، سلامت اونا مخصوصا کودکان رو تهدید کنه.

علیرضا سلطانی گفت: از شایع ترین مریضی های به وجود اومده بوسیله تماس با ماهی قرمز بروز شکل های جور واجور آلرژی، گاستروآنتریت، سل و مریضی های گوارشیه.

رهاسازی ماهی های قرمز کوچیک در حوض های بزرگ

این دامپزشک خاطر نشون کرد: مردم باید واسه خرید ماهی قرمز به نکاتی مثل وجود لکه و زخم در بدن، باله های تا خورده، بی رنگی فلس ها و نارسائی در چشم ها توجه خاصی داشته باشن و از خرید این نوع ماهی ها دوری کنن.

سلطانی بیان داشت: همشهریان در صورت تمایل به خرید ماهی قرمز اون رو از مراکز معتبر و زیر نظارت دامپزشکی بخرند و در آخر ایام نوروز ماهی ها خود رو در استخرهای تعیین شده بوسیله شهرداری رها سازی کنن.

مشاهده نمایش ماهی های کوچولو بدون دلواپسی

با در نظر گرفتن صحبت های مسئولان دامپزشکی به نظر می رسد، اگه ماهی قرمز رو از مراکز معتبر بخریم و به پیشنهاد های بهداشتی واسه نگهداری این موجود قشنگتر توجه داشته باشیم، می توان بازم با خیال راحت نمایش ماهی های قرمز رو در تنگ های بلوری نگاه کنیم.

چیجوری از ماهی قرمز نگهداری کنیم؟

تحقیق درباره گرمایش زمین و نقش ماهیا در کاهش اون

ماهی چیه