شروع به کار طولانی ترین خط قطار سریع السیر دنیا

0 Comments

این بار در چین، قطارای سریع السیر یه مرحله برجسته دیگه رو میگذرونن. خط سریع السیر پکن-گوانگجو با طول ۲۳۰۰ کیلومتر، با گشایش خود تبدیل به بلندترین راه قطار پر سرعت دنیا و باعث کاهش زمان سفر بین این دو شهر سرمایه داری و تولیدی از ۲۲ به ۸ ساعت، و صرفه جویی زیادی واسه مسافران می شه.

این قطار که با میانگین سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کنه، در ۴ ایستگاه بین راهی هم توقف داره و گشایش اون، شبکه خطوط ریلی پر سرعت این کشور رو گسترش میده. شبکه ای که از سال ۲۰۰۷ شروع به کار کرد و الان ۹۳۰۰ کیلومتر طول خطوط ریل گذاری شده اون هستش. طرح پیشرفت اون شامل رسیدن به پوشش ۵۰ هزار کیلومتری تا سال ۲۰۲۰ه.

البته این پیشرفتا بدون نگرانی هم حاصل نشده. از سال ۲۰۰۸، امنیت مسافران در قطارهای پر سرعت جزو نگرانی های اصلی بود و در سال ۲۰۱۱ هم حادثه قطار جون ۴۰ نفر رو گرفت.

زمان بندی حرکت قطارهای سریع السیر با جشن سال نوی چینی هماهنگه که تا یه ماه دیگه از راه می رسه و صدها میلیون نفر از مردم چین به خونه های اجدادی خودشون می رن، چیزی که از اون به “بزرگترین مهاجرت هرساله دنیا” یاد می شه و قطارای سریع السیر نقش پر رنگی در اون دارن.

۲۰ دلیل واسه سفر به هنگ کنگ

همه چیز درباره شهر پکن

نارنجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *