شروین سرابی نابغه سه ساله ایرانی!

0 Comments

«شروین سرابی» کودک سه ساله ایرونی ساکن انگلیس با بهره هوشی ۱۳۶ به عنوان جدیدترین عضو و یکی از کوچیکترین اعضای سازمان «منسا»( قدیمی ترین و بزرگترین جامعه هوشبهر بالا) انتخاب شد.

shervin-sarabi1به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، این کودک سه ساله که به همراه پدر و مادر خود در منطقه بارنزلی در جنوب یورکشایر زندگی می کنه، جزو یه درصد افراد باهوش جهان حساب می شه.

«شروین» از ۱۰ ماهگی شروع به صحبت و از ۲۰ ماهگی جملات رو به طور کامل ادا کرد. در سن دو سالگی توانایی خوندن، شمارش تا ۲۰۰ و گفتن نام کشورای جور واجور و شناسایی پرچم اونا، گفتن نام سیارات منظومه شمسی، اندام داخلی بدن آدم و حیوانات رو پیدا کرد.

مادر شروین تأکید می کنه: اطلاعات عمومی ایشون بی نظیره و هیچ وقت مانند بقیه همسالان، برنامه های کودک رو نگاه نمی کنه و بیشتر اخبار و گزارشای هواشناسی رو تماشا می کنه. شروین هیچ وقت واسه یادیگری تحت فشار قرار نداشته و در بعضی موارد در برابر سوالای زیاد اون جوابی نداریم.

«شروین سرابی» با این بهره هوشی به عضویت سازمان بین المللی «منسا» انگلیس در اومد که از بین ۲۲ هزار عضو تنها ۱۰۰ عضو زیر ۱۰ سال در اون عضویت دارن.

شروین سرابی

«شروین» تازگیا در کلاسای مدرسه Rastrick در بریگهاوس در غرب یورکشایر واسه یادگیری دروس اختصاصی حضور پیدا می کنه.

سازمان منسا قدیمی ترین و بزرگترین جامعه هوشبهر (IQ) بالا در دنیاس.

http://dl.alamto.com/2013/video/3-year-old-Iranian.flv

ایسنا مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *