شرکت آمریکایی مشهور آتاری سازنده شکل های جور واجور بازی های ویدیویی رسماً اعلام ورشکستگی کرده.

به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، آتاری آمریکا شعبه ای از شرکت مادر Atari SA در فرانسه حساب می شه. باحال اینکه شرکت Atari SA هم تازگیا اعلام ورشکستگی کرده.

شرکت آتاری و مجموعه موسسات زیرمجموعه اش براساس قوانین داخلی آمریکا باید درخواست ورشکستگی خود رو واسه انجام پیگیریای حقوقی و قضایی تقدیم دادگاه کنن و این شرکت هم درخواست خود رو به دادگاهی در جنوب نیویورک ارائه داده.

آتاری به دلیل طراحی و عرضه بازیای ویدیویی خاطره انگیز در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ میلادی از معروفیت زیادی برخورداره ولی در سالای گذشته فعالیت زیادی نداشت.

شرکت آتاری در سال ۱۹۷۲ تاسیس شد و با عرضه کنسولای بازی اولیه ای مانند آتاری ۲۶۰۰ و بازیای ویدیویی نسل اول مانند پنگ، Asteroids  و  Centipede در بین کودکان و نوجوانان چهل سال قبل محبوبیت بدست آورد. البته با از راه رسیدن شرکتایی مانند نینتندو و سگا در دهه ۸۰ آتاری رتبه برتر خود رو از دست داد.

این شرکت در سالای گذشته اصلا در مورد طراحی کنسولای بازی فعال نبود و فقطً بازیایی واسه اجرا روی رایانه های شخصی، گوشیای هوشمند و تبلتا عرضه می کرد. شرکت آتاری هم اینکه بازیایی واسه کنسولای شرکتای مایکروسافت، نینتندو و سونی هم عرضه می کرد.

عصر ایران