شرکتا به بهونه افزایش تعرفه پهنای باند فروش ADSL رو متوقف کردن.

تلنا نوشت، به دنبال اعلام مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات که منتهی به افزایش ۵۰ درصدی قیمت پهنای باند اینترنتی که در اختیار شرکتای ندا قرار میگیره؛ شرکتای ندا فروش خود رو متوقف کردن.

براساس این گزارش کم فروشی شرکتای بخش خصوصی تا اونجا جلو رفته که تازگیا در بعضی از سایتای این شرکتا زمان فروش خود رو فقط واسه فروش یه ماه س کردن.
بنا به گفته یکی از مدیران شرکت PAP اگه زیر ساخت به عنوان تامین کننده پهنای باند تخفیفاتی رو واسه شرکتای PAP در نظر نگیره بزودی بخش خصوصی فعال در این بخش با سرمایه گذاریای بالا نابودی می شن.
 
محمد علی فرقانی معاون وزیر ارتباطات هم در این رابطه گفت: حدود ۵ ماهه که شرکت ارتباطات زیرساخت با ضرر اینترنت کشور رو تامین می کنه و دیگه ادامه این روند ممکن نیس.

سوالی که اینجا مطرح می شه اینه که افزایش قیمتی که تونسته شرکت زیر ساخت رو در عرض ۵ ماه به زانو درآورد چند ماه زمان میبره بخش خصوصی که تا حالا در رقابت با مخابرات ضعیف و لاغر شده چند ماه زمان میبره تا از میدون رقابت خارج شه.
 
این در حالیه که شرکت مخابرات به خاطر هزینه تموم شده پایین از یه سو و رقابت سرسختانه با شرکتای PAP از طرف دیگه خیلی راحت می تونه از آب گلآلود ماهی گرفته و یکه تاز بازار اینترنت سریع کشور شه تا اونجا که تازگیا اعلام شده مخابرات واسه تخلیه خطوط دو هزار تومن خسارت و واسه رانژه خطوط هم سه هزار تومن از شرکتا دریافت می کنه .
 
البته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفته که در صورت برگشت شرایط به حالت قبل و کم شدن اندازه ارز به تعرفه قبلی، تعرفه ها هم برگشت داده می شه.اما این امیدواری وقتی به درد بخور هستش که بعد از التهابات به وجود اومده بوسیله تحریم و برگشت به شرایط عادی مشتری به نام شرکتای ندا واسه شرکت زیر ساخت باقی مونده باشه.