شش دلیل واسه خوردن شکلات

با اینکه بارها شنیده ایم که خوردن شکلات موجب خرابی دندانا می شه ولی در کنار اون شکلاتا فوائدی هم دارن.

۱ . شکلات پر از مواد معدنیه

گنجینه ای غنی از فوایده ! گاز گرفتن حتی یه تیکه کوچیک شکلات مشکی پر از مواد معدنی مانند منیزیم ، فسفر و همینطور پتاسیم ، آهن، زینک و ویتامینای دیگه از جمله گروه B هستش.

همراه با یه رژیم غذایی جور واجور، شکلات یه رژیم غذایی متعادل رو گسترش میده. در انتخاب خود توجه کنین: یه شکلات مشکی واقعی رو انتخاب کنین و بیسکویئتای کاکائویی و دیگه دسرهای خیلی شیرین رو از یاد ببرین چون ارزش غذایی ندارن.

۲ . شکلات واقعی ضد افسردگیه

شکلات واسه روحیه خیلی خوبه و بذارین اینطور باشه! به چه دلیل؟ اول اینکهً به دلیل این که یه ماده معدنی شناخته شده به نام منیزیوم و آرامش بخش در اون هست و واسه انتقال تکانهای عصبی در مغز مهمه.

هم اینکه به دلیل اون که غنی از تئوبرومینه، که یه محرکه، اما تیرامین و فنیلتیلامین، دو ماده نزدیک به آمفتامینا در مغز که به افزایش اثرات انتقال دهنده های عصبی اقدام می کنن. داشتن این خصوصیات شکلات رو به یه داروی ضد افسردگی طبیعی بدل کرده.

۳ . شکلات به از بین رفتن چین و چروک کمک می کنه

شکلات مشکی جزو ۱۰ تا از بهترین غذاهای جوانیه ! کاکائو در واقع یکی از غنی ترین منابع غذایی از فلاونوئیدها و مخصوصا در کاتشیناه، که خواص آنتی اکسیدانی خوبی واسه اونا شناخته شده. واسه درو کردن این فواید خیلی زیاد ، بدون احساس گناه خودتون رو از گاز زدن به شکلاتی پر از کاکائو محروم نکنین ، چون به شما کمک می کنه بدنی جوانترو پویا تر در دراز مدت داشته باشین، مراقب باشین که اگرشکلات شیری یا شکلات سفید باشه کاکائو شامل اون مقدار خیلی کمی فلاونوئیدها دارا هستش.

۴ . شکلات درجلوگیری از بیماریای قلبی کمک می کنه

فلاونوئیدها در کاکائو و شکلات مشکی نقش سودمندی در پشتیبانی از بیماریای قلبی و عروقی داره. در واقع کلسترول بد خون رو پایین می آورن دو از کشش دیواره های رگای خون بدن مواظبت می کنن . اینم دلیل دیگری واسه این که شکلات بیشتری بخورین !

۵ . شکلات مانع از فشار خون بالا می شه

این ماده غذایی مانع از بالا رفتن فشار خون می شه. غنی از فلاونوئیدهاست ، در واقع به طور زیادی فشار خون رو پایین می آورد و به ثبات فشار خون کمک می کنه. شکلات مشکی از دیابت نوع دوم جلوگیری می کنه .

۶ . شکلات چاق نمی کنه

پر از چربی و کربوهیدراته ، شکلات به صورت میانگین شامل ۵۰۰ کالری در هر ۱۰۰ گرمه. کالری بسیاری داره ولی نباید از رژیم غذایی تون حذفش کنین. شکلات مشکی ویتامینای بسیار قوی داره.

هر روز گاز زدن به شکلات باعث می شه مواد غذایی بی فایده و پر کالری نخورین و با این کار هم کالری لازم رو بدست آورده اید و هم همراه اون از بقیه فواید شکلات بهره بردین و اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، دیگه سراغ بقیه خوردنیای چاق کننده نمی رین.

منبع : jamejamonline.ir

جمع آوری: آلامتو

 

خواص شکلات تلخ واسه مغز

فواید شکلات تلخ در لاغری

بازنشر تغذیه سلامت شکلات