شش شرط طلایی برای رسیدن به موفقیت

0 Comments

Growing-a-Successful-Business-Risk

همیشه صحبت در مورد برنامه ریزی ،پیشرفت و موفقیت کار آسونیه؛ در حالی که عمل به همین برنامه ریزی،کار هر کسی نیس؛واسه همینه که از بین میلیونا آدمی که هر سال واسه سال نو برنامه ریزی میکنن،فقط تعداد کمی به آرزوهاشون میرسن.

حال شما می تونین انتخاب کنین که عضو کدوم دسته باشین؛اکثریتی که هر روز در جا میزنن یا اقلیتی که سختی رو رو به جون میخرن و هر روز پیشرفت می کنن.اگه دسته دوم رو انتخاب کردین،به شما شادباش میگیم!حالا که می خواید قدم در راه موفقیت بذارین.باید اول شش شرط اساسی راه های موفقیت رو داشته باشین تا راه براتون هموارتر شه؛

شرط اول :بافرهنگ شید!

شما که اهل موفقیت هستین ،حتما اهل مطالعه کتاب هم هستین. مطالعه کتابهایی که بقیه در مورد اهداف شما نوشتن و یا دونستن اصول اساسی،علمی و زمینه های تخصصی کاری که قصد انجام اون رو دارین باعث میشه آرزوهاتون روی پایه های محکم و استواری بنا شن.

همچینین داشتن اطلاعات کافی می تونه مانند توشه راه بکنه؛درست همون طوری که واسه مسافرت نوروزی تون،هم چمدونای پروپیمان میبندید و هم اطلاعات کافی درباره مقصدتان کسب میکنین،در راه رسیدن به شهر آرزوهاتون هم لازمه همین کار رو انجام بدین تا از سریع ترین ،راحت ترین و مطمئن ترین راه به مقصد برسین.

شرط دوم :با انگیزه شید!

حتی اگه در مورد هدفتون آگاهی کافی داشته باشین اما داری انگیزه ای کافی واسه پیش رفتن نباشین،این اطلاعات اصلا براتون موثر نخواد بود .پرواضحه که واسه راه اندازی موتور حتما باید سوخت کافی داشته باشین که انگیزه ،همون سوخت موتور شماس.من همیشه میگم انگیزه همون چیزیه که صبحا شما رو از تختخواب گرم و نرم بیرون میکشه و شبا نمیذاره خواب به چشمتون بیاد؛انگار چیزی از درونتون می جوشدو شما رو به حرکت وا میداره.

یکی از راه های کسب انگیزه ،خوندن و شنیدن مطالب الهام بخش و برانگیزاننده س.تموم تلاش موفقیت هم همینه که به شما اجازه نده در میونه راه کم بیارین و تا در آغوش کشیدن موفقیت،با امید و انگیزه ادامه بدید.

شرط سوم :هدف دار باشین!

تقریبا همیشه انگیزه با علاقه همراه س و ارتباطش با “هدف” اینه که باید مورد علاقه شما باشه. اگه هدفتون رو از روی علاقه قلبی خودتون انتخاب کرده باشین و نه به خاطر بقیه،نیروی مورد نیازتون از درون خودتون سرچشمه میگیره و شما رو پیش می اونا استفاده می کنیم.این موضوع ثابت شده استکه الگو ورداری و سرمشق گرفتن از بقیه یکی از موثرترین راه های یادگیری عادتای جدید در زندگیه.فکر می کنم شروع سال نو بهترین فرصت واسه انتخاب الگوهای ایده آل باشه.

شرط چهارم : انتقادپذیر باشین!

شاید شمام بارها خونده باشین که واسه رسیدن به موفقیت باید به احساسات خودمون اعتماد کنیم و تصمیمات بزرگ زندگی با اعتماد به احساسات داخلی بگیریم این پیشنهاد می تونه به درد بخور باشه به شرط اینکه یه دنده نباشیم ، واقعی به مسائل نگاه کنیم و از پذیرش انتقادهای کارساز افراد خبره ترسی نداشته باشیم. همیشه ممکنه کاری که ما به اون اعتماد داریم درست نباشه و نیاز به تغییر راه داشته باشیم. اینجاس که میگن ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست …

شرط پنجم: به عقب برگردین!

خدا یه سال رو با چهار فصل آفریده که این موضوع بهترین نعمت واسه آزمایش اندازه پیشرفتمون در طول یه ساله.یکی از موثرترین کارایی رو که واسه آزمایش راه پیموده شده می تونین انجام بدین ،اون هستش که در آخر هر فصل از سال ،اهدافی رو که در اول سال تعیین کرده بودین،بررسی کنین و ببینین این قسمت از راه رو چیجوری پیش اومدید.با بررسی همیشگی اهداف و تصور رسیدن به اونا ،قوی میشین و به عبور از مشکلات و سختیا راه رو براتون آسون میشه.تازه ،این کار به شما نشون میده که راهی که می پیمایید ،درسته یا خیر و هم به شما میگه حالا که به هدفتون نزدیکتر شدین و اون رو روشن تر می بینین،آیااین همون چیزیه که خواهان اون بودین.از همه اینا گذشته ،بعضی وقتا لازمه تحولاتی در برنامه هاتون بسازین که اون برنامه ها با شرایط موجود هماهنگ تر شن.

شرط ششم:ثابت قدم باشین!

کوه بیستون رو نمیشه یه جا نابود کرد؛حتی اگه رستم دستان بخواد این کار رو بکنه.اما اگه قرار به خرده خرده بردن سنگا باشه، تقریبا واسه هر کسی این کار شدنیه و این همون رازی بود که فرهاد می دونست.شمام واسه رسیدن به شیرین خود، از قدمای کوچیک شروع کنین.اینکه بخواین به یه باره بعد از تعطیلات نوروز زندگیتون از این رو به اونو شه ،نتیجه ای جز ناامیدی بریتان نخواد داشت.

حتما دیدین آدمایی رو که دو هفته مونده به عید ،ورزش رو شروع میکنن و میخوان باشروع سال نو به تناسب اندام برسن .اونا به این نکته توجه ندارن که واسه آب کردن این کوه چربی که در طول بیست سال شکل گرفته ،باید دست کم ده سال صبر و صبر به خرج بدن.همینطور فراگرفتن یه زبون جدید،با یادگیری تک تک لغتای اون اتفاق میفته؛همونجوری که مثلا شما واسه رسیدن به اصفهان یا شیراز ،یهو در انجا ظاهر نمی شین.

شما شش شرط اساسی موفقیت رو دارین ؟ پس به چه دلیل معطلید؟ یه، دو ،سه ….پیش به طرف موفقیت!

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *