job

به گزارش آلامتو به نقل از اقتصاد ایران آنلاین ؛ این روزا دنیا در حال تجربه کردن وضعیت اقتصادی بحرانی و خاصیه. فشارهای اقتصادی باعث شده که بسیاری واسه گذران امور زندگی خود به فکر اختیار کردن شغل دوم و در بعضی نقاط آشنای دنیا شغل سوم بیفته. انتخاب شغل دوم یا سوم یکی از در دسترس ترین راه هاییه که درآمد اضافی ای نصیب شما می کنه و کمی گذران زندگی رو راحت تر. با این حال داشتن چند شغل فشارهای زیادی به هرکسی وارد می کنه. این وسط راه دیگه ای هم هست: انتخاب شغلی که درآمد بیشتری داشته باشه. اگه کارمند هستین و هرماه از حقوق عجیب کارمندی بهره مند میشین، باید بدونین شغلای آزادی در دنیا وجود دارن که هم درآمد بالایی دارن و هم واسه انجام اونا نیاز آنچنانی به امکانات و شرایط خاصی ندارین. در واقع این مطلب به معرفی مشاغل آزادی می پردازه که درآمدهای بالایی نصیب شاغلان این رشته ها می کنن.با این حال اگه توانایی انجام هیچ کدوم از کارای زیررا ندارین یا هیچ کدوم از اونا رو دوست ندارین باز ناامید نشید. اگه شما مهارتای خلاقانه دارین، می تونین به صورت جداگونه بدون این دست اون دست کردن شروع به کار کنین. تصویرگران، فیلم برداران، هنرمندان صنایع دستی، موسیقی دانان و دیگه متخصصانی که کمی خلاقیت دارن خوب می تونن شغلی جداگونه واسه خود دست و پا کنن. با این حال اگه می خواین در یکی از این رشته ها که توانایی اش رو دارین مشغول به کار شید باید بدونین که واسه داشتن درآمد مناسب باید کمی بیشتر کار کنین.

با این شش شغل که انتخاب سایت investopedia هستن آشنا شید شاید شمام خواستین یکی از اونا رو انتخاب کنین.

نویسندگی

نویسندگان مستقلی در دنیا هست که برآورده ها نشون میده درآمد هرساله اونا عددی شش رقمیه. البته نباید از یاد برد که واسه پیشرفت در این رشته باید مرارت زیادی کشید اما یه نکته اساسی درمورد نویسندگی هست و اونم اینه که واسه شروع این رشته و قدم گذاشتن در وادی نویسندگی به امکانات خاصی نیاز ندارین. سایتای اینترنتی بسیاری وجود دارن که به نویسندگان آماتور کار سفارش میدن. واسه شروع به کار انتخاب این سایتا یکی از بهترین راه های ممکنه چون که احتیاجی ندارین «همینگوی» باشین تا از پس پروژه های پیشنهادی این سایتا بربیایید. کافیه روشن بنویسین و از غلطای گرامری دوری کنین.

مترجمی

اگه شما به یه زبون دوم تسلط کامل دارین، ترجمه می تونه فرصتی استثنائی واسه شروع یه شغل جداگونه باشه. راه های زیادی هست که یه مترجم خوب بتونه درآمد بسیار مناسبی به دست بیاره با این حال مترجمی که گواهی نامه ترجمه از «انجمن مترجمان آمریکا» به دست بیاره می تونه به صورت میانگین هرساله درآمدی بالغ بر ۷۲ هزار دلار بدست بیاره. این در حالیه که برآورده ها نشون میده مترجمی که از این انجمن گواهی نداشته باشه هم در سال به طور میانگین مبلغی بالغ بر ۵۳ هزار دلار به جیب می زنه. البته این رقم باتوجه به زبانی که شما به اون مسلط هستین می تونه متغیر باشه. درخواست مترجم در بعضی از زبونا از جمله اسپانیایی بسیار بیشتر از دیگر زبون هاست.

عکاسی

یه عکاس آزاد که متخصص عکاسی از مجالس عروسیه، می تونه خیلی راحت و واسه چند ساعت عکاسی مبلغی برابر دو هزار دلار به جیب بزنه. درواقع می تونه دستمزد خود رو از این مبلغ شروع کنه. علاوه بر این می تونه واسه ویرایش و مراحل بعد از عکاسی هم مبالغی دریافت و به دو هزار دلار پایه اضافه کنه. تخصصای متفاوت و جور واجور عکاسی با قیمتای مختلفی به سرویس دهی می پردازن اما عکاسای مراسم ازدواج و عکاسان پرتره درآمد بیشتری از بقیه هم صنفان خود دارن. البته این رو هم نباید از یاد برد که لوازم عکاسی هم قیمتای متفاوتی دارن، اما شما واسه شروع کارتون می تونین قید خرید لوازم گرون رو بزنین و به سراغ تجهیزاتی با قیمتای مناسب تر برید.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی تا چند سال گذشته اصلا وجود نداشتن اما حالا علم به کار گیری رسانه های اجتماعی می تونه منبعی جداگونه واسه کسب درآمد سالم حساب شه. در حالی که تازه وارده ها به این وادی می تونن ساعتی ۱۵ دلار درآمد به دست بیارن، کارشناسان رسانه های اجتماعی و اونا که سابقه بیشتری در این مورد دارن تا ۲۵۰ دلار در ساعت هم از این راه کسب درآمد می کنن.

هرچند رسیدن به به دست آوردن این سطح درآمد خیلی ساده نیس اما خیلی دور از دسترس هم نیس. واسه کسب اینجور درآمدی باید با صنایع مهم وارد همکاری شید که از رسانه های اجتماعی غافل نیستن.

پیشرفت گوشی موبایل

در حـالــــی کــه پیشرفت دهندگان و طراحان وب کلا مبالغ بالایی به عنوان درآمد حاصل از فعالیت شون به ، برآورده ها نشون میده که پیشرفت دهندگان گوشی موبایل می تونن درآمد به مراتب بالاتری رو به دست بیارن. بعضی مشتریان شرکتای بزرگ ۱۰۰ هزار دلار واسه داشتن تنها یه برنامه پیشرفته پرداخت می کنن. البته پرداخت اینجور مبلغی خیلی بی حساب و کتاب هم نیس چون که واسه ساختن بهترین نرم افزارهای گوشی موبایل صدها ساعت زمان صرف می شه. در واقع هرچه زمان بیشتری واسه طراحی و ساخت یه نرم افزار صرف شده و برنامه باکیفیت تری طراحی شه، شما می تونین درآمد بیشتری به دست بیارین.

بهینه سازی موتورهای جست وجو

قبل اینکه وارد بررسی این شغل شیم جالبه بدونین کارشناسان سطح بالایی که در این رشته دارن کار می کنن درآمدی بالغ بر۱۰۰۰ دلار در ساعت به دست می یارن. البته عده دیگری هم هستن که با اینکه در سطح پایین تری فعالیت می کنن اما بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ساعت درآمد دارن. اونایی که تازگیا وارد این میدون می شن می تونن خیلی زود ۵۰ دلار در ساعت دربیارن. لازمه این کار هم اینه که فرد خیلی زود بتونه آموزشای لازم این کار رو به دست بیاره. البته این نکته رو هم باید گفت که آموختن پیش فرضای موردنیاز اینجور شغلی خیلی کار سختی نیس.

شغلای پردرآمد مطالب باحال روز