شغل‌های پردرآمد جهانی با مدرک دیپلم!

0 Comments

دیپلم که مدرک پایانی دوران دبیرستانه این روزا کمتر جایی به عنوان یه مدرک بالای علمی شناخته می شه و معمولا باید مدرکی در حد فوق دیپلم داشته باشین تا شاید شغلی مناسب پیدا شه.

بعضی شغلا در دنیا هستن که با مدرک دیپلم هم میشه وارد اون شد و درآمدی بالا داشت. این شغلا اول بسیار ساده هستن اما هم از نظر درآمد و هم از نظر موقعیت اجتماعی، مشاغلی خوب هستن. البته نکته قبال توجه این که این مشاغل در دنیا با این مدرک قابل ورود هستن.

راننده های مترو و اتوبوس

این شعل یکی از کارهاییه که میشه فقط با مدرک دیپلم وارد اون شد و آینده ای خوب داشته باشین. در سال ۲۰۱۲ آدمایی که در این شغل کار می کردن هرساله دستمزدی نزدیک به ۶۲ هزار دلار داشتن که قبول کردنیه.

از جمله نکاتی که درمورد این شغل باید به اون اشاره کرد برنامه کاریه که خیلی سخت بوده و تعطیلیای اون کمتر از باقی شغل هاست چون وسایل حمل و نقل عمومی تعطیلی ندارن.واسه تبدیل شدن به یه راننده مترو، مدرک دیپلم کافیه و باید کلاسای آموزشی رو گذراند.

طراح لباس

یکی از مشاغل پردرآمد طراحی و ساخت لباسای مختلفه و از اونجایی که نیاز آدم به پوشاک پایانی نداره پس همیشه میشه در اون مشغول شد. درآمدی که طراحان لباس دارن بنا به سلیقه و البته حرفه ای بودنشون فرق داره.

طراحان درجه یه هرساله ۱۲۶ هزار دلار درآمد دارن در حالی که طراحان درجات پایین تر درآمدی تا ۶۳ هزار دلار دارن. واسه تبدیل شدن به یه طراح نیاز به یه فکر باز و البته شناخت اصول اولیه طراحیه که با شرکت در چند کلاس اموزشی قابل فراگیریه.

بازرسیای صحنه جرم و کارآگاه

کارآگاها و آدمایی که به بررسی صحنه جرم می پردازن معمولا مدارکی میان دیپلم تا لیسانس دارن چون می تونن با شرکت در چندین کلاس و گذروندن دوره های خاصی به یه حرفه ای تبدیل شن. این افراد درآمدی نزدیک به ۷۴ هزار دلار دارن ولی شغلشون خیلی سخت و طاقت و تاب و تحمل زیادی لازم داره. هر روز رابطه با اجساد یا پرونده های قتل و سارقین می تونه در روحیه هر فردی اثر داشته باشه.

نصب کننده آسانسور

یکی از سخت ترین شغلای این لیست نصب کننده آسانسوره چون این افراد باید در شرایط سخت کاری و با وسایلی کار کنن که بسیار سنگین هستن. اونا هم اینکه باید تموم روز رو در محیطای تاریک و تنگ آسانسور بگذرونن. در مقابل این مشکلات اگه فردی در این کار مهارت داشته باشه و کلاسا و آموزشای لازم رو دیده باشه می تونه درآمد هرساله ای نزدیک به ۷۶ هزار دلار داشته باشه. نصب کننده های اسانسور معمولا ساعت کاری مشخصی ندارن و بیشتر کار دست خودشونه.

خلبان و کمک خلبان

این روزا خیلی از خلبانا دارای مدارک بالا هستن ولی بازم میشه با به کار گیری مدرک دیپلم هم در این کار مشغول شد. شرکت در کلاسای آموزشی پرواز و استخدام شدن در شرکتای هواپیمایی از راه های رسیدن به رویایی خلبانی اونم فقط با مدرک دیپلمه. درآمد هرساله آدمایی که به عنوان خلبان کار می کنن نزدیک به ۱۵۰ هزار دلاره که بالا بوده و در اومد خوبی حساب می شه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *