شغلای پر درآمد job

شغل فعلی شما چیه؟ از درآمد اون راضی هستین؟ اگه از شغل فعلی خود رضایت ندارین و به دنبال گزینه های جدید هستین شاید بد نباشه این لیست ۱۰ تایی از مشاغل رویایی رو بخونین.

در ادامه شما رو با ۱۰ شغل رویایی دنیا آشنا می کنیم، ۱۰ شغلی که خیلی از مردم جهان آرزوی داشتن اون رو دارن. شمام این شغلا رو پسند می کردین؟

۱۰. خلبانی هواپیماهای بزرگ

یکی از لذت بخش ترین و زیباترین شغلای دنیا که درآمد خیلی بالایی هم داره خلبانیه. البته واسه اینکه مدرک خلبانی بگیرین دست کم با شش سال دوره بگذرونین و تجربه بالایی به دست بیارین. علاوه بر اون قدرت دید بسیار قوی یکی از شروط اصلیه. پس از اینکه فهمیدین شرایط لازم رو دارین حالا می تونین ثبت نام کنین. خلبانا به صورت میانگین سالیانه ۱۳۰ هزار دلار آمریکا درآمد دارن و حتی بیشتر. خلبانی یکی از هیجان انگیزترین شغلای دنیاست، شغلی که مسئولیت پذیری و تعهد زیادی رو می خواد.

۹. وکیل

وکالت شغلیه که همیشه محبوب بوده. در این شغل شما با وسعت ای از احتمالات روبرو هستین. کاغذ بازیای بسیار و البته نجات یه بیگناه بسیار اتفاق میفته. موفقیت در این شغل به خودتون بستگی داره. البته بعد از چند سال کارآموزی شما دیگه به اندازه کافی واسه ادامه شغلتون با تجربه شدین. وکلای حرفه ای به طور سالیانه ۱۳۴ هزار دلار درآمد دارن که ممکنه بیشتر هم باشه. وکالت شغلیه که نیازمند مهارتایی مثل توانایی برقرار کردن رابطه با بقیه، انگیزه و کاریزمای مهمه.

۸. مدیر سیستمای اطلاعاتی و کامپیوتری

کار کردن در مورد فناوری اطلاعات هم باید خیلی باحال باشه. البته شما ازهمان اول نمی تونین مدیر باشین، این اتفاق زمان بره. صبور باشین و انگیزه خود رو حفظ کنین. مدیران فناوری اطلاعات سالیانه ۱۳۶ هزار دلار درآمد دارن.

۷. مدیریت در علوم طبیعی

شمام می تونین تو یه نهاد علمی تبدیل به مدیر موفقی در زمینه هایی مثل شیمی، زیست شناسی و فیزیک شید. یکی از امتیازات شغلایی که در مورد علمی تخصص لازم دارن اینه که شما وسعت زیادی واسه ادامه شغل خود دارید. شما می تونین تو یه اداره دولتی کار کنین، می تونین استاد دانشگاه باشین و یا محقق باشین. در آمریکا متوسط درآمد واسه آدمایی که شغلایی این چنینی دارن حدود ۱۳۶ هزار و ۴۵۰ دلار در ساله.

۶. بازاریاب

این شغل نیازمند داشتن ارتباطات قوی، خلاقیت و انگیزه کافیه. این روزا بازاریابی به آسونترین راه واسه کسب درآمد تبدیل شده. شما به عنوان یه بازاریاب فرصتای زیادی در پیش رو دارید به خصوص اگه در آمریکا زندگی کنین. بازاریابا حتی از راه آنلاین هم می تونن پول زیادی به دست بیارن. بازاریابای حرفه ای سالیانه ۱۳۷ هزار دلار و بیشتر درآمد دارن.

۵. مهندسی معماری

این شغل نیازمند اینه که شما قبل از وارد شدن به دانشگاه فیزیک و ریاضی تون در حد عالی باشه و علاوه بر اون از دقت و انگیزه هم بهره مند باشین. حتما میدونید که دست کم چهار سال هم تحصیل در دانشگاه لازمه. قبل از اینکه به یه مهندس پردرآمد تبدیل شید باید مدتا تجربه اندوزی و کارآموزی کنین. مهندس معماریای حرفه ای سالیانه ۱۳۸ هزار و ۷۲۰ دلار به دشت می کنن.

۴. مهندسی نفت

اشتغال به عنوان یه مهندس نفت به این معناست که شما در یکی از چهار شغل پردرآمد دنیا اشتغال دارین. مهندسان نفت سالیانه ۱۳۹ هزار دلار و بیشتر به دشت می کنن. دست کم چهار سال تحصیلات و حضور آزمایشی در پروژه های بسیار سنگین و وقت گیر نیازمند فرآیندیه که شما رو تبدیل به یه مهندس پردرآمد می کنه.

۳. مدیر ارشد اجرایی

این روزا هر فردی رویایی شغل عالی ، پول و مقام داره. هر کسی می خواد رییس و کارفرما شه. اگه کسی بخواد مدیر اجرایی باشه باید سخت تلاش کنه اما در مقابل درآمد فوق العاده ای دشت می کنه. آینده شغلی در این مورد شاید رابطه زیادی با نوع رشته تحصیلی شما نداشته باشه اما باید اعتماد به نفس فوق العاده ای داشته باشین. مدیران در طول سال دست کم ۱۸۰ هزار دلار درآمد دارن.

۲. دندانپزشک

یه شغل رویایی و پردرآمد. شغلی که با دندون و دهن و لثه سرکار داره. شغلی که پر از پوله. دست کم سالی ۱۷۱ هزار رقمیه که دندانپزشکان به جیب میزنن. این شغل نیازمند دست کم هفت سال تحصیله. اول شما در مطب بقیه کار می کنین اما بعدا اونقدر پول به جیب می زنید که مطب خودتون رو برقرار می کنین.

۱. پزشکی

می رسیم به پله اول. به شغلی که نیازمند تحمل سختیای بسیار زیادی بر سر راه تحصیله. پزشکان بی بروبرگرد در رتبه اول رویایی ترین شغلای دنیا قرار می گیرن. نزدیک به ۲۰۰ هزار دلار در سال رقم اصلا کمی نیس.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

جام جم آنلاین