به فکر تغییر شغلتون هستین و به دنبال کاری خاص تر و باحال تر هستین؟

به گزارش فرادید به نقل از بیزنس اینسایدر، یه شرکت بیمه ای در انگلیس، لیستی از مشاغل غیرمعمول در این کشور رو منتشر کرده که حقوقشون کم هم نیس. باحال اینکه خیلی از این مشاغل به صلاحیت خاصی هم نیاز ندارن.

در زیر فهرست این مشاغل و دستمزدشان رو می خونید:

صف ایست حرفه ای؛ ۱۲۰۰۰ پوند

صف ایستادن واسه خریدن آخرین گجتا، بازیای کامپیوتری و بلیط اکران اول فیلمها به پدیده ای عادی در بریتانیا بدل شده. حالا، آژانسهایی بوجود اومده ان که آدمایی رو استخدام می کنن تا به جای شما در صف بایستند. حقوق این شغل، ۲۰ پوند در ساعته.

تخت گرم کن؛ ۱۶۰۰۰

بعضی از هتلها آدمایی رو استخدام می کنن که با پوشیدن لباس خواب بهداشتی مخصوص زیر پتو برن و نقش کیسۀ آب گرم انسانی رو اجرا کنن، تا تخت قبل از رسیدن مهمانها گرم باشه.

امتحان کنندۀ غذای حیوانات خونگی؛ ۲۰۰۰۰ پوند

برنده های لوکس غذای حیوانات خونگی تلاش می کنن که غذاهایشان حتماً واسه استفادۀ آدم هم مناسب باشه؛ بخاطر این این شرکتها به فردی واسه امتحان کردن غذای حیوانات خونگی نیاز دارن. اونا باید در مورد بوی غذا و تناسب مزه ها نظر بدن.

امتحان کنندۀ سرسره آبی؛ ۲۰۰۰۰ پوند

این شغل به آموزش خاصی نیاز نداره، اما به طور کامل مشخصه که باید شنا بلد باشه و آمادگی این موضوع رو داشته باشین که سر خوردن از بعضی از سرسرها خیلی خوش نگزره. با این وجود، لازمه که سرسرها رو برمبنای “ضریب شَپَلق” نمره بدین و در مورد هیجان سرسره نظر بدین.

کلاغبان؛ ۲۱۰۰۰ پوند

برج لندن شش کلاغ داره. داستان و باوری قدیمی هست که اگه کلاغا برج رو ترک کنن، ساختمون فرو خواهد ریخت و پادشاهی انگلستان هم همینطور. کلاغبان حواسش به پرنده ها هست و از اونا مراقبت می کنه.

کلاغبان

مشاور لرزه؛ ۲۲۰۰۰ پوند

این افراد در کنار مهندسان و معماران کار می کنن تا مطمئن شن که هنگام پروژه های ساختمانی و تولید زیادتر از اندازه مجاز صدا و لرزه تولید نمی شه.

بوم شناس مارماهی؛ ۲۲۰۰۰ پوند

مارماهی اروپایی در برابر انقراضه و بخاطر این به تعدادی آدم نیازه تا در رودخانه ها بگردند و این ماهیای لیز رو تحت نظر بگیرن. این شغل، شغل سختیه، چون که بوم شناسا مارماهی مجبورند با موجودی که از دو کیلوگرم عضله تشکیل شده دست و پنجه نرم کنن.

روانشناس حیوانات خونگی؛ ۲۳۰۰۰ پوند

عنوان این شغل ممکنه خنده دار به نظر برسه، اما در واقع نقش این افراد اینه تا رفتار حیوانات رو تحلیل کنن و به صاحبانشون در فهمیدن دلیل مشکلات حیوانشان کمک کنن. روانشناسان حیوانات خونگی یا باید دکترا داشته باشن یا در حال تحصیل در رشتۀ دامپزشکی باشن.

باحال یاب؛ ۲۵۰۰۰ پوند

پایه این شغل پیدا کردن چیزهاییه که مردم فکر می کنن باحاله. شاید مسخره به نظر برسه، اما همین کار به برنده های بزرگ کمک می کنه تا محصولی رو بسازن و بازاریابی کنن که مردم از اون خوششون بیاد و اینطوری درآمدهای میلیاردی به دست بیارن.

غواص توپ گلف؛ ۲۵۰۰۰ پوند

اگه توپ گلف تصادفاً در برکه های کوچیک زمین گلف بیفته چی می شه؟ یه نفر به آب می پره و توپ رو بیرون می آورد تا دوباره استفاده شن. اتفاقاً حقوق اون یه نفر بد هم نیس.

چای تست کن حرفه ای؛ ۲۵۰۰۰ پوند

این شغل از اون چیزی که اسمش ممکنه به نظر برسه، لوکستره. پس از پنج سال آموزش، باید به اقصی نقاط جهان سفر کنین و ۳۰۰ فنجون چای در روز تست کنین.

بیف ایتر؛ ۲۵۰۰۰ پوند

بیف ایترها ً نگهبانان برج لندن هستن، اما این روزا بیشتر نقش راهنمای تور رو اجرا می کنن. اونا به خاطر یونیفرمهای قرمز خاصشون مشهور هستن. فرد واسه رسیدن به این شغل، باید سابقۀ ۲۲ سال خدمت در نیروهای مسلح رو داشته باشه.

بازیگر سیاهچال لندن؛ ۳۰۰۰۰ پوند

سیاهچال لندن یکی از جاذبه های توریستی اصلی لندنه. بازیگرها لباس جک چاقوکش، سویینی تاد و دیگه جانیان مشهور عصر ملکه ویکتوریا رو به تن می کنن و بازدیدکنندها رو می ترسانند.

بازیگر سیاهچال لندن

فاضلاب بازکن؛ ۴۵۰۰۰ پوند

این شغل اصلا شغل باحالی نیس. اما به هر حال باید کسی اونو بکنه و آدمایی که این کار رو انجام میدن، حقوق به نسبت خوبی هم واسه اون به این نتیجه رسید می کنن.

نوازندۀ نی انبان واسه ملکه؛ ۴۸۰۰۰ پوند

واسه اینکه دو برابر میانگین دستمزد در بریتانیا حقوق بگیرین، کافیه که هر روز هفته ساعت ۹ صبح پایین پنجرۀ ملکه نی انبان بزنین.

شیشه پاک کن برج گرکین؛ ۵۰۰۰۰ پوند

ساختمون گرکین یکی از نمادهای لندنه، اما به خاطر داشتن ۷۴۲۹ پنجرۀ شیشه نیاز زیادی به نگهداری و مراقبت داره. و هر کسی مسئول پاک کردن شیشه ها باشه کار سختی در پیش داره؛ این ساختمون ۱۸۰ متر ارتفاع داره. ۹ شیشه پاک کن باید ۱۰ روز زمان بذارن تا این کار انجام بشه.

افسر ارشد گوش کردن؛ ۶۱۰۰۰ پوند

فکر می کنین استاد شبکه های اجتماعی هستین؟ در این صورت می تونین با تحت نظر داشتن چیزایی که مردم در توییتر، فیسبوک و بقیه شبکه های اجتماعی درباره برندی که براش کار می کنین میگن، سه برابر میانگین درآمد در بریتانیا، درآمد به دست بیارین.

خشن ترین و عجیب ترین رسومات بعضی از دینا + عکس

عجیب ترین مناظر طبیعی دنیا + عکس

عجیب ترین فرادید