شلختگی ممکنه بر اثر زیاد بودن وسایل خونه به وجود اید طوری که دیگه نمی دونین وسایل قدیمی باید کجا قرار بگیرن. یکی از راه های فرار از شلختگی دور ریختن وسیله های بلا استفاده و قدیمیه که باعث بیشتر شدن فضای خونه می شه.

“جسیکا” ۲۱ ساله به همراه مادرش ، دوتن از شلخته ترین آدمای روی زمین هستن. این افراد ئبه هیچ عنوان وسیله های قدیمی خود رو دور نمی ریزن و علاقه عجیبی به جمع کردن وسیله های جور واجور در خونه خود دارن. این علاقه به حدی جلو رفته که دیگه خونه اونا به طور کامل پر شده.

این جوون انگلیسی که از کودکی دچار مریضی “کوتولگی” هم بوده باور داره هر وسیله ای بیان گر یه خاطره س و نباید اون رو دور انداخت چون این کار بی اخترامی به خاطره هاست. البته این باور اون باعث شده زیر خروارها لباس و وسیله متفرقه در خونه دفن شن.

خونه این مادر و دختر دیگه جا واسه سوزن انداختن نداره و به گفته “جسیکا”، مشکل کوتولگی اون باعث شده که از ورود به بخشای پر از وسیله خونه دوری کنه چون ممکنه زیر همه وسیله های گیر کرده و جانش رو از دست بده.

مادر این خونواده میگه:” از دوران کودکی فرزندانم تموم لباسا و اسباب بازیای اونا رو نگه داشتم. هم اینکه خیلی از لباسا و وسیله های دوران نوجوونی خود رو هم هنوز در اختیار دارم و هر بار که به دور ریختن وسایل فکر می کنم ترسی تموم وجودم رو فرا میگیره.”

با تموم مشکلاتی که این خونه پر از جنس واسه اونا به وجود آورده بازم این مادر و دختر قصد دست کشیدن از حرکت عجیب خود رو ندارن. اونا اصلا عصبی به نظر نمی رسن و خیلی از زندگی خود لذت هم میبرن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران