پرونده عقرب مشکی واسه اجرای حکم اعدامش از دادستانی به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد.

متهم به نام صادق معروف به عقرب مشکی سال هفتم اردیبهشت سال ۸۷ به اتهام دزدیدن ۳۰ زن و آزار و اذیت اونا در بیابانای حسن آباد تهران دستگیر شد. عقرب مشکی بعد از اعلام شکایت از طرف تعدادی زن و دختر جوون تهرانی مبنی بر دزدیدن و آزار و اذیت اونا در سال ۸۸ دستگیر شد.

 

یکی از شاکیان پرونده در مورد جنایت عقرب مشکی گفت: وقتی پس از آزار و اذیتهای متهم به هوش آمدم دیدم روی تپه ای به صورت دراز کش ول شده ام و مرد شیطان صفت در حال زدن ضربه با سنگ به گیجگاهمه. از اون پرسیدم به چه دلیل این کار رو می کنه و مدعی شد من صورت ایشون رو دیده ام و باید بمیرم تا اون شناسایی نشه. بعد از لحظاتی فهمیدم که با یه پیچ گوشتی داره بدنم منو سوراخ می کنه تموم بدنم غرق در خون شده بود.

خیلی از قربانیان این پرونده از ترس آبروریزی یا تهدید شکایت نکرده یا شکایت خود رو با مراجعه به دادگاه پس گرفتن. قربانیان گفتن که ایشون در تماسهای تهدید آمیز خود گفته که نام و نشانی مدرسه فرزندان شاکیان رو هم داره.

صادق مرادی در محاکمه اول به اعدام محکوم و در محاکمه دوم تبرئه شد. تبرئه اون باعث ایجاد بحثهای اعتراض آمیز در میان رسانه ها شد و قربانیان هم نسبت به نقض حکم اعدام از راه دیوان عالی کشور، اعتراض کردن. این مسئله حتی باعث اعتراض رئیس قوه قضائیه به حکم شد.

پس از تبرئه عقرب مشکی ، کمیسیون اجتماعی جلسه خاص ای رو با حضور مسئولان قضایی برگزار کرده و به بررسی این پرونده پرداخت. نماینده مردم سبزوار در مجلس هشتم در عکس العمل به این حکم گفت: مانیزنسبت به ارسال حکم تبرئه عقرب مشکی معترضیم و کمیسیون اجتماعی دراین مورد نشستی رابا مسئولان دستگاه قضایی برگزار می کنه. عقرب مشکی سزاوار رافت نیس و اینجور برخوردی از طرف دستگاه قضایی موجب سوء استفاده دیگه مجرمان می شه. نمایندگان مجلس، در موارد تجاوز جنسی حساس هستن و این موضوع رو به طور حتم پیگیری می کنن.

بس از تبرئه عقرب مشکی و واکنشهای بسیار به این حکم پرونده واسه رسیدگی دوباره به شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و این بار قضات دادگاه به ریاست قاضی محمدی کشکولی به پرونده رسیدگی کردن.

ایشون در سومین محاکمه در بهمن ۱۳۹۰ به اعدام محکوم شد که قضات شعبه ۱۴ دیوان عالی کشور حکم رو تائید کردن.

با گذشت بیشتر از ۱۶۰۰ روز از دستگیری مرد شیطان صفت آخرسر پرونده واسه اجرای حکم اعدام از دادستانی به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد.

سخنگوی قوه قضائیه هم هفته گذشته در نشست خود با خبرنگاران از اجرای حکم متهم در آینده ای نزدیک خبر داده بود.ز

noindex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *