شمار کشته‌شدگان آمریکا به ۷۴ نفر رسید

0 Comments

 به گزارش فارس به نقل از شبکه سی ان ان، با وجود اینکه سه روز از وقوع طوفان سهمگین «سندی» گذشته، هنوز برق خونه بیشتر از ۴.۸ میلیون آمریکایی قطعه. این قطعی برق با سرمای شدید این روزای آمریکا همراه شده و وضعیت بدی واسه این آدما به وجود آورده.

سی ان ان گزارش داده که این قطعی برق در مناطقی از ۱۵ ایالت آمریکا ادامه داره. الان فقط در ایالت «نیوجرسی» برق منازل ۱۹۸۳۶۹۴ نفر قطعه و نیوجرسی از این دید در رتبه اول قرار داره. «نیویورک» با ۱۵۱۴۱۴۷ نفر، «پنسیلوانیا» با ۵۲۶۹۳۴ نفر و «کنتیکت» با قطعی برق خونه های ۳۵۲۲۸۶ نفر در رتبه های بعدی قرار دارن.

 

 

طوفان سندی که از روز دوشنبه وارد سواحل شرقی آمریکا شد، خسارات سنگینی رو به بار آورده. خسارات مستقیمی که این طوفان به آمریکایی ها وارد کرده، بیشتر از ۵۰ میلیون دلار تخمین زده شده.

با وجود اینکه ورود سندی به آمریکا و ایالات جور واجور این کشور از مدت ها قبل پیش بینی شده بود و دولت آمریکا زمان کافی واسه مقابله با این طوفان رو داشت، اما باز «سندی» طوفان مرگباری واسه آمریکایی ها بود. آخرین آمار رسمی منتشر شده نشون می دهد که ابرطوفان سندی جون دست کم ۷۴ آمریکایی رو گرفته.

این طوفان موجب شد تا خطوط مترو و سیستم حمل ونقل نیویورک هم ۲ روز متوالی به کلی تعطیل باشه. بخش هایی از خطوط مترو نیویورک از امروز بازگشایی شده، اما هنوز وضعیت کلی شهر به حالت عادی بازنگشته س.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *