شناخت و کارشناسی فرش های اصیل ایرانی

0 Comments

فرش اصیل ایرونی

شناخت و کارشناسی یه محصول از اصول پایه ای در هر پیشه بوده و هست که کار خیلی سخت می خواد. با اینحال مهم اگه قدمت اون محصول به گذشته های دیرین و دور هم برگرده ، بررسی و کارشناسی اون چیزی بس سخت تر از جنسای امروزینه.

همونجوریکه میدونیم هنر فرش بافی از دیرکهن بین ایرانیان سینه به سینه تا به امروز نسل به نسل چرخیده و با صورتی تخصصی تر در اختیار نسل جدید قرار گرفته. پس لازمه شناخت یه هنر ، بررسی عمیق اون علم از گذشته تا به کنون و ایجاد تجربه کافی درباره وجود اون هنره.

نام و آوازه فرش دستباف ایران از گذشته های دور در بین جهانیان پیچیده س. هنر گره زدن تاروپودها در میان همدیگه نشون دهنده تمدن و فرهنگ دیرینه ایرانیان در این مورد بوده و هست. در هنر طراحی فرش دستباف هر شکل و یا تصویر ، نشون دهنده یه نماد و معنی خاصه که بیشتر اهل فن این هنر بعد از بررسی و تحلیل موضوعی به اون می تونن برسن.

با اینکه قدمت فرش دستباف در ایران بسیار بالاتر از فرش ماشینیه ولی طراحی و بافت فرش ماشینی هم به نوبه خود از هنرهای جهش یافته و منحصر بفرد ایران هستش.طوریکه طرحا و المانای سنتی استفاده شده در اون هر فردی رو در هرکجای جهان به ذوق و شوق و خوشحالی می آورد.

در هنر طراحی فرش ایرونی چه فرش دستباف و چه فرش ماشینی طراح تلاش داره تا با کنار هم قرار دادن و چیدمان اصولی و درست گلا ، برگا ، واگیرها و … یه معنی و معنی خاص رو در طرح نشون داده و جا بده. البته اینم بگیم، امروزه طراحی فرش که تقریبا از یه هنر به صنعت مبدل گشته بسیار تخصص یافته تر از گذشته کار می شه.

شرکت زروان

یکی از شرکتایی که در این مورد فعالیتی چشم گیر داره گروه طراحی فرش زروان هستش که با به کار گیری تیمی تشکیل شده از فارغ از تحصیلان طراحی فرش، تونسته یکی از نام آورترین گروه های طراحی در این بخش به حساب رود. طراحی فرش زروان در مورد طراحی فرش دستباف و هم اینکه طراحی فرش ماشینی به صورت بسیار تخصصی و تکنیکی عمل می کنه طوریکه به جربزه میشه گفت طرحایی که بوسیله این تیم به بازار فرش عرضه می شه چشم و دل هر بیننده ای رو سیراب کرده و به خود جذب می کنه.

در شرکت طراحی فرش زروان طرحا به شکلی ترسیم می گردن که میشه آمیزه ای از هنر و نمادهای گذشته رو درکنار طراحی مدرنیته امروزین به صورت یه جا نظاره کرد. واسه آشنایی بیشتر با این تیم طراحی و نمونه اثرات این شرکت میشه به نشانی سایت www.zarvancarpet.com مراجعه کرد.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *