شناسایی شغل هایی که طلاق می آورند

0 Comments

بیشتر مردم نمی دانند که نوع شغل افراد تا چه اندازه می تونه بر سلامت زندگی خانوادگی و دووم یه ازدواج تأثیرگذار باشه. در همین زمینه، پژوهشهای زیادی با یافته های جورواجور در جوامع، انجام شده.

محققان دانشگاه «رادفورد» آمریکا هم تازگیا دست به تحقیقی در این باره زده ان و اثر مشاغل بر افزایش اندازه طلاق زن و شوهر رو در این کشور مورد بررسی قرار داده ان.

طبق یافته های تحقیق محققان در آمریکا، مستخدمان، پرستاران، هنرمندان و مجریان در بالاترین جایگاه فهرست مشاغلی قرار دارن که احتمال طلاق در میان اونا بالاترست و کمترین اندازه طلاق هم در بین فعالان مذهبی، پزشکان، کارشناسان چشم پزشکی و مهندسان دیده می شه.

دووم ازدواج وابسته به تحصیلات مناسب

براساس تحقیقات انجام شده، مشاغلی که دارای نیروی کار تحصیل کرده تری هستن، از اندازه پایین تر طلاق بهره مند هستن و این وسط اندازه درآمد مربوط به شغل هم نقش مهمی اجرا می کنه.

پروفسور «مایکل آموت» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه رادفورد تأکید می کنه: حتما خود شغل به تنهایی نمی تونه در پیشگیری از طلاق اثر داشته باشه و ویژگی لازم این مشاغل و سطح درآمدی اون نقش زیادی در کاهش یا افزایش احتمال بروز طلاق داره.

حس نوع دوستی، عامل درک بهتر اعضای خونواده

مشاغلی که در رابطه همیشگی با مردم هستن و انگار حس همدردی و همراهی نیاز دارن، باعث تحکیم روابط خانوادگی و درک بهتر زن و شوهر می شن.

آدمایی مانند مربیان، اعضای گروه های بشردوستان، پرسنل پزشکی و کشیشان و مبلغان مذهبی بدلیل استفاده درست از قدرت کلام و مهارت در شنیدن، می تونن در بهتر شدن روابط اجتماعی و درک دوطرفه افراد، هم در جامعه و هم در بین اعضای خونواده نقش موثری اجرا کنن.

یافته های این مطالعه در مجله Police and Criminal Psychology منتشر شده.

طلاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *