شناسایی مقصر سرنگونی هواپیمای مالزی

0 Comments

news

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد مناطقی رو که شاید از اونجا موشک یا موشکهایی به هواپیمای مسافربری مالزیایی در اوکراین شلیک شده، شناسایی کرده.

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری شبکه العالم، وزارت دفاع روسیه تأکید کرد، هواپیمای مسافربری مالزیایی بر فراز اوکراین هدف موشک یا موشکهایی قرار گرفت که از سامانه های “باک ام ۱” شلیک شده. سکوی این سامانه های ارتش اوکراین، نزدیک شهر “ستیلا” در ۲۵ کیلومتری شرق منطقه دونتسک قرار دارن.

سایت رادیو صدای روسیه به نقل از وزارت دفاع این کشور نوشت: رادارهای روسیه در ۱۷ ژوئیه، فعالیت سامانه رادار کوپول واسه سکوی سامانه “باک ام ۱” رو که در حومه شهر ستیلا قرار داره، رصد کردن.

براساس این گزارش، به دلیل اینکه رادار سامانه “باک ام ۱” می تونه پس از شناسایی اهداف اطلاعات خود رو به چندین سکوی این سامانه منتقل کنه، پس همه سامانه های موجود در شهر “اودیویکا” (۸ کیلومتری شمال دونتسک) یا شهر “گروزسکو” (۲۵ کیلومتری شرق دونتسک) می تونن موشکهای خود رو به طرف اهداف اعلام شده شلیک کنن.

وزارت دفاع روسیه قبل از این هم اعلام کرده بود که ارتش اوکراین در منطقه سقوط هواپیمای مسافربری مالزیایی سامانه های موشکی “باک ام ۱” در اختیار داره. این سامانه ها می تونن اهداف خود رو در فاصله ۱۶۰ کیلومتری زمین شناسایی کنن، و از فاصله ۳۰ کیلومتری هدف بذاره.

وزارت دفاع روسیه تأکید کرد که هواپیمای مالزیایی هنگام سقوط از حریم هوایی و دفاعی روسیه خارج شده بود، و در فضای اوکراین قرار داشت.

دونتسک طی ماه های گذشته صحنه درگیری ارتش اوکراین و نیروهای این منطقه س که خواهان خارج شدن از سلطه اوکراین هستن.

“اندره روتکین” نماینده جمهوری دونتسک در روسیه گفت؛ نیروهای این منطقه سلاحی ندارن که بتونه یه هواپیمای مسافربری رو هدف بذاره.

جام جم آنلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *