شهرزاد رفعتی

قبلا در مقاله در مورد این زن موفق ایرونی صحبت کرده بودیم.

شهرزاد رفعتی، یه موسسه چند رسانه ای به نام Broadband TV داره که در کانادا فعالیت می کنه و ۳۱۹ میلیون کاربر داره. اون در این هفته به عنوان بهترین کارآفرین زن کانادا برگزیده شد و به زودی جایزه خود رو میگیره.

این جایزه هر ساله به یه زن کانادایی تعلق میگیره.

شهرزاد رفعتی در سال ۲۰۰۰ از تهران به ونکوور مهاجرت کرد و در رشته علوم رایانه دانشگاه بریتیش کلمبیا به تحصیل پرداخت و بعد شرکت BroadbandTV رو ساخت. اون در عرض تنها ۱۰۰۰ روز اول کاری خود، با ارائه دهندگان محتوا در کانادا و کشورای دیگه شریک شد.

BroadbandTV موفق شد به تغییر معنی رابطه بین “سارقان اینترنتی محتواهای رسانه ای” و “ارائه دهندگان این اجناس” کمک کنه.

رفعتی خودش در این باره میگه: “ارائه دهندگان این محتواها عوضش مقابله با طرفداران علاقه مند خود می تونن کار با اونا رو شروع کنن. ما در حال کمک به شرکتهایی هستیم که بتونن محتواهای خود رو در اینترنت شناسایی کنن و اونا تحتِ کنترل بگیرن و در سود حاصل از اونا سهیم شن.”

به گفته اون: قدم بزرگ بعدی این شرکت در میدون برنامه های جانبی تلفنهای همراه هوشمند ارائه محتواهای ویدیوییه.

BroadbandTV یه شرکت رسانه ای فناوریه که با اپراتورهای شبکه و فعالان تبلیغات همکاری می کنه و در میدون بهینه سازی و پخش محتواهای ویدیویی از راه اینترنت قرارداد (IP) و شبکه های بی سیم و موبایل فعالیت داره.

آلگوریتمهای شهرزاد رفعتی وب رو واسه شناسایی ویدیو کلیپهای بدون حق کپی رایت اسکن می کنن. وقتی که این فیلمها شناسایی شدن BroadbandTV به اونا یه آگهی وصل می کنه و درآمد حاصل از آگهی رو با تولیدکننده واقعی ویدیوکلیپ تقسیم می کنه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

فرادید مطالب باحال روز