اگه واسه سفر به دنبال یه مقصد گردشگری خاص هستین پیشنهاد میکنیم مقصدتان رو از بین شهرهای افسانه ای زیر انتخاب کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ شهرهای افسانه ای به شهرهایی که می گن که مثل رویا و اونقدر قشنگتر و جذاب و غیر عادی هستن که با واقعیت فاصله زیادی دارن اما واقعی ان! اگه به این شهرها سفر کنین، هر قدمی که در اونا بذارین مانند خواب و خیاله و به هر گوشه اون که برید، حیرت زده میشین. با ما همراه باشین تا افسانه ای ترین شهرهای محبوب گردشگرها رو به شما معرفی کنیم:

۱. جزیره گرینلند (Greenland)

این جزیره عجیب به عنوان بزرگترین جزیره دنیا شناخته می شه. این جزیره در تموم سال پوشیده از برف و یخه هر چند چشم انداز فوق العاده زیبای این جزیره با خونه های رنگی قشنگ تر می شه. این جزیره سکوت فوق العاده عجیبی داره و میشه از اون به عنوان یکی از آرامش بخش ترین مکانای روی زمین نام برد. اگه به دیدن منظره زیبای شفق قطبی که فقط در آسمون بعضی نقاط زمین دیده می شه علاقه دارین، حتما از این جزیره دیدن کنین.

۲. هوی اون (Hoi an)

هوی ان در ساحل جنوبی دریای چین واقع شده و یونسکو این مکان رو به عنوان میراث جهایی ثبت کرده. هوی ان یه مکان تاریخی مهمه که فرهنگ جنوب شرقی آسیا رو از قرن پانزدهم تا نوزدهم نشون میده. در هوی ان مکانایی مثل پل فیل، خوب مواظبت شدن و تا به امروز خوب نگه داری شدن. این منطقه زیبای ویتنام به خاطر تولید فانوسای ابریشمی هم مشهوره. اگه خواستین از یکی از کشورای آسیایی دیدن کنین، ویتنام علاوه بر زیبایی با در نظر گرفتن اینکه کشور ارزانیه می تونه گزینه خوبی باشه.

۳. کاتماندو (Kathmandu)

کاتماندو شاید واسه بعضی از ایرانیا خیلی مقصد شناخته شده ای نباشه، اما شک نداشته باشین واسه کسائی که به دنبال ماجراجویی هستن و به کوهنوردی از کوه های خطرناک علاقه دارن معروفه. کاتماندو پایتخت کشور نپاله و این کشور جایگاه تعدادی از کوه های بلند و صعب العبور دنیا هستش و در واقع رشته کوه های هیمالیا پایتخت این کشور عجیب رو محاصره کردن. کاتماندو پرستشگاهای مختلفی داره و بخش مهمی از محبوبیتش رو مدیون این پرستشگاه هاست که نقش الهی مهمی رو در نپال دارن. باستان شناسا مدارکی رو درباره تمدنی قدیمی در این شهر پیدا کردن که طبق تحقیقات اونا تاریخ اون به سال ۱۸۵ میلادی برمیگرده.

۴. کولمار (Colmar)

بعضی وقتا به این شهر لقب شهر پریا دادن، شاید تا بحال نام این شهر فرانسه رو خیلی نشنیده باشین اما شاید تصاویر اون رو دیدین. کولمار شهر کوچیکی در شمال شرقی فرانسه س و جمعیت بسیار کمی نزدیک به ۶۵ هزار نفر داره که اون رو به یه مکان خاص و آرامش بخش و دلنشین تبدیل کرده. جالبه بدونین بارتولدی که مجسمه آزادی آمریکا رو ساخته از این شهر بوده. کولمار شهریه که زیبایی اش جوری خیره تون می کنه که نمی تونین از اون چشم وردارین.

شهرهای افسانه ای جهان

۵. جزایر فارو (Faroe islands)

فارو یه سری از جزایره که تحت تسلط و در قلمرو دانمارکه. این گروه جزایر به دلیل منظره عجیب و خیره کننده، آب و هوای فوق العاده تمیز، آسمون مه آلود و صخره های آتشفشانی ای که داره مشهوره.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت جهانگردی