نادیا مراد

دختری ایزدی به نام “نادیا مراد” در جلسه شورای امنیت سازمان ملل سخنانی درباره برده داری داعش و ظلم و ستم اونا به زنان و کودکان به زبون آورد و اعضای جلسه این شورا رو به گریه انداخت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از تارنمای میدل ایست آنلاین: نادیا مراد در جلسه ای که شورای امنیت واسه بررسی موضوع ” قاچاق آدم در زمان جنگ” برگزار کرده بود ، از این نهاد بین المللی خواست که بیشتر از ۳ هزار زن و کودک ایزدی رو از اسارت گروه تروریستی داعش نجات دهد.

نادیا درجلسه روز پنجشنبه شورای امنیت گفت: داعش زنان و دختران ایزدی به بردگی گرفته شده رو می فروشه و هزاران ایزدی در مناطق تحت تصرف این گروه تروریستی شکل های جور واجور رنج و دردها رو تحمل می کنن.

این دخترعراقی که الان درآلمان هست ، گفت: درخواست ما از شورای امنیت اینه که واسه آزادسازی بیشتر از ۳ هزار و ۴۰۰ زن و کودک ایزدی از دست داعش وحشی و بی رحم تلاش کنه، قاچاق آدم رو کشتار جمعی بدونه، پرونده ای در دیوان کیفری بین المللی واسه پیگیری جرایم و جنایات داعش باز کنه و همه مناطق ایزدی نشین اشغالی رو آزاد کرده و روستای کوجو رو واسه دفن کشته های ایزدی بازپس بگیره.

روستای کوجو در جنوب شهر سنجار در استان نینوا واقعه.

نادیا که یه مدت اسیر داعش بود و آخرسر تونست فرارکند، هم اینکه خواهان پشتیبانی بین المللی از مناطق ایزدی نشین و اقلیتای درمعرض خطر شد و گفت که ایزدیا واسه برگشت به مناطق خود نیاز به پشتیبانی بین المللی دارن، باید از بودجه لازم تحت نظارت بین المللی بهره مند شن و مناطق اونا بازسازی شه .

این دخترایزدی خواهان پناه دادن به آوارگان ایزدی شد و خطاب به کشورای جهان گفت : مرزهای خود رو به روی ما قربانیان باز کنین . حق ماست که واسه حفظ عزت خود به دنبال کشوری امن باشیم.

نادیا گفت: هرروز صدها نفر جون خود رو به خطر میندازن و ما امروز از شما می خوایم که به ایزدیا و دیگه اقلیتای در خطر خصوصاً قربانیان قاچاق آدم پناه بدین.

ایشون در آخر سخنان خود با درخواست از شورای امنیت واسه ریشه کنی داعش گفت: درخواست ما ریشه کنی همیشگی داعش و تحویل همه قاچاقچیان آدم و عاملان کشتار جمعی به دست عدالته تا زنان و کودکان عراق ، سوریه ، نیجریه ، سومالی و دیگه جاهای جهان در آرامش زندگی کنن.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش