هواپیمای بدون سرنشین

درحالی که آمریکا از جنگنده فوق مدرن F-۳۵ خود رونمایی می کنه، در اون طرف دنیا محققان روسیه هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته ای میسازن که توانایی شکار محصول جدید آمریکا رو داره.

به گزارش مهر، سیستم هوایی جدید روسیه دارای فناوریای نظامی پیشرفته الکترونیکیه که به اون امکان مخفی موندن در رادارها رو میده.

شرکت KERT که سازنده بخشای اصلی و پنهونی این هواپیمای بدون سرنشینه اونو در گروه پیشرفته ترین سیستمای هوایی حال حاضر جهان عنوان کرده.

یکی از مقامات عالی رتبه این شرکت به خبرنگاران گفت: از مهمترین قابلیتای این سیستم پروازی اینه که در رادارها دیده نمی شه. در واقع اون چیزی که ما طراحی کردیم یه سیستم پیشرفته هوایی رادارگریزه.

طبق ادعای ایشون، فناوریای مخصوص به کار رفته در این سیستم هوایی بدون سرنشین همانهاییه که روسیه و آمریکا مورد استفاده قرار میدن و تازگیا هم چین به شکل پروژه ای موسوم به Divine Eagle اونو دنبال می کنه.

هم اینکه این هواپیما می تونه با به کار گیری رادارهای UHF و باند X خود، هواپیماهای فوق مدرن Martin F-۲۲ و F-۳۵ و هم اینکه B-۲ ساخت نورتروپ گرامان رو شناسایی کنه.

سیستم الکترونیکی پنهونی این هواپیما نه فقط سپری الکترومغناطیسی حفاظتی در دور و بر اون بوجود میاره بلکه مانع از تشخیص هواپیما در رادارها می شه.

از دیگر ویژگیهای این فناوری جدید میشه به دو فن مخصوص برخاستن از زمین در هر بال و سیستمای پایداری سازی عمودی اون اشاره کرد.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر