رمالی که با سوء به کار گیری احساسات مذهبی دختران جوون و پولدار دست به اغفال اونا میزد و اموالشون رو تصرف میکرد دستگیر شد …

 

به گزارش آلامتو و به نقل از جام جم، در یکی از روزای آبان امسال مردی با حضور در کلانتری ۱۵۶ افسریه با ارائه شکایتی بیان کرد: تنها دخترش که دانشجوی کارشناسی ارشده با همراه داشتن بیشتر از هشت میلیون تومن پول نقد و طلا و جواهرات از خونه خارج و به شکل مرموزی مفقود شده.

شاکی اضافه کرد: جستجوی اونا واسه پیدا کردن دخترشون (آرزو) بی نتیجه بوده و اون پاسخگوی تلفن همراهش هم نیس.

با تشکیل پرونده مقدماتی در این باره، موضوع به دستور دادیار نصرتی در شعبه هفتم دادسرای جنایی به پایگاه ششم پلیس آگاهی فرستاده شد.

با شروع تحقیقات، یه روز پس از شکایت، ماموران اطلاع پیدا کردن گوشی موبایل دختر گمشده به فرد ناشناسی واگذار شده و اون (دختر گمشده) آپارتمون مسکونی مادرش رو هم با وکالت بلاعزل فروخته.

ادامه تحقیقات

با حضور ماموران در آژانس مسکنی که خونه فروخته شده بود، معلوم شد، دختر جوون خونه رو یکصد میلیون تومن فروخته.

مادر آرزو که خونه اش فروخته شده بود، در این باره به پلیس گفت: یه مدت قبل از پدر آرزو (دختر گمشده) جدا شدم و در مقابل اختلاف های فرزندم، آپارتمون محل سکونتم رو با وکالت بلاعزل به اون واگذار کردم و تصور نمی کردم اون خونه رو بفروشه.

با ثبت اظهارات مادر دختر گمشده و سرنخ هایی که در رابطه با این پرونده به دست اومد، تحقیقات کارآگاهان وارد مرحله تازه ای شد.

سرهنگ محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران در این باره گفت: با جمع بندی اطلاعات معلوم شد، مقادیری از پول آپارتمون به شکل چک پرداخت شده که با بررسی دوربین بانک، تصویر جوون ۳۳ ساله ای که چک ها رو نقد کرده بود به دست اومد.

والدین دختر گمشده با دیدن تصویر عنوان کردن، اون یاسر اسمشه و چند بار این جوون رو همراه دخترشون دیده ان.

رئیس پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: با به دست اومدن این سرنخ تحقیقات پلیس ادامه پیدا کرد و سه نشانی از این فرد که خود رو وکیل دادگستری، رئیس کاروان و دبیر آموزش و پرورش معرفی کرده بود به دست اومد.

دستگیری متهم شیاد

محمدیان اضافه کرد: با بررسی و تحقیقات میدونی در مرحله بعدی یاسر در خیابون امام خمینی دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی اول منکر اطلاع از سرنوشت آرزو شد؛ اما در ادامه اعتراف کرد: با این دختر تو یه مجلس مداحی آشنا شدم و پس از اطلاع از اختلاف والدینش با پیشگویی و رمالی تونستم ذهن اون رو تصرف کنم طوری که اون آپارتمون مادرش رو فروخت و بخشی از پول اون رو به من داد و هم حالا در خونه کوچیکی که در جنوب شهر اجاره کرده، زندگی می کنه.

رییس پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: پس از این اعترافات، ماموران دختر گمشده رو شناسایی و به پایگاه ششم پلیس آگاهی منتقل کردن.

با تحقیق از دختر جوون، اون بازم تحت تاثیر القائات یاسر (متهم) تلاش می کرد جدایی والدینش رو دلیل فرار از خونه عنوان کنه، اما در ادامه تحقیقات دختر دیگری با حضور در پلیس آگاهی اعلام کرد: این فرد از احساسات مذهبی اون و خواهرش سوءاستفاده کرده و اونا تحت القائات اون قرار گرفته ان.

ایشون اضافه کرد: این فرد تو یه سفر زیارتی اون رو گول مالیده و پس از ازدواج پنهونی، واسه سرپوش گذاشتن به این موضوع، خواهرش رو هم گول مالیده.

با اظهارات دیگه شاکی پرونده، آرزو که بازم از متهم پشتیبانی می کرد، یهویی بغضش ترکید و بیان کرد در دام شیادی های مرد رمال گرفتار شده و تحت تاثیر القائات ایشون با فروش خونه، ۶۵ میلیون تومن به این فرد پرداخت کرده.

دختر جوون گفت: متهم با بیان علاقه به من همیشه عنوان می کرد تموم اندوخته های پدر و مادرت حرامه و باید همه چیز رو بفروشی و من هم به دلایل شیطانی، چوب حراج به زندگی خود و والدینم زده و حتی لباس ام رو هم فروختم.

به دنبال این اظهارات، دادیار جنایی دستور بازداشت متهم رو صادر کرد. تحقیق واسه شناسایی دیگه شاکیان پرونده ادامه داره.

رمال شیاد