hunt

سخنگوی رزمایش پیامبر بزرگ (ص) ۸ نیروی زمینی سپاه از شکار یه فروند هواپیمای بدون سرنشین واسه یکی از کشورای خارجی در بین این رزمایش خبر داد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، سردار سرخیلی با اعلام این خبر گفت: در بین انجام رزمایش پیامبر بزرگ (ص) ۸ و تست سیستم های جنگال (جنگ الکترونیک) تونستیم تعدادی پهپاد غیرخودی و خارجی رو شناسایی کنیم.

: پس از شناسایی این پهپادها موفق شدیم یکی از اونا رو به زمین بنشانیم و در اختیار بگیریم. فیلم شکار این پهپاد رو هم داریم و اگه مسئولان بالادستی صلاح بدونن به موقع پخش می شه.

سخنگوی این رزمایش در جمع خبرنگاران با اشاره به توانایی های سپاه پاسداران در جنگال اعلام کرد: حالا خوبیش اینه سیستم های جنگال ما در مورد جمینگ به پیشرفت های خوبی رسیده. ما در همین رزمایش در بین اجرای عملیات جنگال و جمینگ همه سیگنال ها، به تعدادی پهپاد دشمن برخوردیم که از دور قصد ورود به خاک کشورمون رو داشتن.

سرخیلی با بیان اینکه “ما یکی از پهپادهای دشمن رو به زمین نشاندیم”، گفت: ما با به کار گیری سیستم های جنگال بدون اینکه سیگنال های دیگه رو دچار اختلال کنیم، امکان شناسایی هواپیماهای باسرنشین و بدون سرنشین رو داریم.

ایشون درباره رزمایش پیامبر بزرگ (ص) هم اعلام کرد: این رزمایش در بعد پدافند غیرعامل یکی از رزمایش های بی مثل بوده و اقدامات و تمرینات خوبی در این مورد انجام شد.

سخنگوی رزمایش پیامبر بزرگ ۸ هم اینکه مهندسی در سپاه رو دارای رشد خیره کننده خواند و گفت: ما به نتیجه های زیادی در میدون مهندسی رسیده ایم.

ایشون گفت: پس از حضور بیگانگان در منطقه خاورمیانه و شکل گیری تعاریف جدیدی از جنگ ناهمطراز سپاه تدوین جدیدی از جنگ ناهمطراز ارائه داد و تئوری پردازی های خوبی انجام شد که امروز باید در عمل پیاده شه، چراکه این تئوری ها راهگشاست. سپاه امروز الگوهای آموزشی و عملیاتی و سخت زمینی رو، خود تدوین می کنه.

سرخیلی با بیان اینکه “امروز عملیات پدافند ثابت، ضد هلی برن و عملیات شبونه رزمایش برگزار شد”، اضافه کرد: ما معتقدیم که برآورد ما از دشمن باید بر اساس واقعیات باشه و نباید دشمن رو دست کم بگیریم. دشمن از امکانات پیچیده ای برخورداره و نقاط قوت و ضعفی داره که باید اونا رو بشناسیم.

ایشون در ادامه با اشاره به پهپادهای انتحاری هم گفت: سیستم های جدید پهپادها که من از اونا به عنوان پهپاد انتحاری نام بردم، خوب اهداف رو تشخیص میدن و می تونن با حمله بردن به اون اهداف، اونا رو نابود کنن.

سرخیلی هم اینکه درباره اسلحه ها و نتیجه های جدید نیروی زمینی سپاه گفت: سیستم های جنگال ما امروز امکان جمینگ درصد خیلی بالایی از موشک ها رو دارن. اسلحه دوش پرتاب کالیبر ۲۰ بومی کشورمون هم در دنیا مثل نداره. این اسلحه ضدبالگرده و با دقت میلیمتری می تونه هدف رو در فاصله ۱۴۰۰ متری مورد اصابت بذارن.

سخنگوی رزمایش پیامبر بزرگ (ص) ۸ در آخر اعلام کرد: خوشخبتانه رزمایش ما تا الان خوب جلو رفته و به اهدافمون رسیده ایم.

ایسنا