شکایت سامسونگ از ال جی بر سر فن آوری نمایشگرها

0 Comments

سامسونگ از ال جی به خاطر نقض حق ثبت فناوری موسوم به OLED در نمایشگرها شکایت کرد.

 

سامسونگ با پر کردن ورقه شکایت علیه ال جی، این شرکت رو به نقض حق ثبت فناوری OLED در نمایشگرها در ۷ مورد متهم کرد.

خبرگزاری یونهاپ دوشنبه گزارش داد سامسونگ در ۷ مورد مربوط به فناوری organic light-emitting diode رسما ال جی رو متهم کرده.

 

این حرکت بعد از شکایت ال جی از سامسونگ در موردی مشابه (در ماه سپتامبر گذشته) صورت میگیره. در این شکایت اومده بود که سامسونگ از فناوری ال جی روی گلکسی تب و گلکسی اس سوء استفاده کرده و قوانین حق ثبت ال جی رو نقض کرده.

جالبه بدونین در مقایسه با فناوری ال سی دی (liquid crystal dispalys) که نیاز به backlight  داره، فناوری OLED ضمن کم عرض تر کردن صفحه نمایشگر، تصویر با کیفیت تری عرضه می شه.

 

به گفته کارشناسان بازار، ال جی دومین تولید کننده پنلای ال سی دی در دنیاس.

دیود گسیل نور ارگانیک(organic light emitting diode) به طور خلاصه OLED، یه جور از پلیمر نورافشانه که در لایه ای که دور اون غشایی از ترکیبات آلی قرار داره. این لایه معمولاً داری جسم پلیمریه که اجازه می ده ترکیبات آلی خوب در اون جمع شن، این ترکیبات در ردیفا و سطرهایی روی یه صفحه صاف حامل طی یه روند انتشار ساده قرار می گیرن، این مجموعه از پیکسلایی تشکیل شده که می تونه نورهای جور واجور با رنگهای متفاوت از خود پخش کنه. این جور سیستم می تونه در صفحه تلویزیون صفحه کامپیوتر و صفحه وسایل قابل حمل مانند :موبایل، pocket PC قرار گیرد در موارد تبلیغاتی مثل بیل برده های تبلیغاتی ازش استفاده میشه.OLED هم اینکه می تونه به عنوان منبع نور در محیطای عمومی استفاده شه. OLED معمولاً نور کمتری نسبت به LED -که ساختار جامد در اون استفاده شده -داره. بد نیس بدونین که LED واسه تشکیل منبع نور نقطه ای درست شده.

خبرآنلاین سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *