اگه به دنبال یه تعریف مشخص واسه شکست هستین شاید نتونین به جواب دقیقی برسین چراکه هرشکستی میتونه یه راه یا مقدمه ای واسه موفقیت باشه و به تنهایی معنی خاصی نداشته باشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ هممون در موقعیتای مختلفی در زندگی مواجه شده ایم که باعث شده شکستا رو زیادتر از اندازه بزرگ کرده و اونا رو تهدیدی در زندگی به حساب بیاریم. یادتون باشه که موفقیتا پایان ناپذیرن و هیچ شکستی هم به معنی پایان کار نیس.

در ناامیدی بسی امیده

به هر موقعیت تاریکی که در زندگی داشتین فکر کنین می بینین که یه اتفاق در پشت اون موقعیت وجود داشته. مثلا دوست داشتین در دانشگاهی که رویایش رو داشتین قبول شید اما بدیش اینه موفق نشده و رتبه لازم رو واسه ورود به اون دانشگاه نداشتید. کسائی که به اون دانشگاه راه پیدا کردن این اتفاق رو در زندگی شما یه شکست می دونن. شاید هم دور و بریا و آشنایان کمی از ایمانشون رو نسبت به شما از دست بدن. اما این اتفاق واقعا یه شکسته یا جاده ایه که شما رو به راه جدیدی هدایت کرده که الان در اون بسیار خوشحال بوده و حال می کنین؟ رو راست بگم شکست سکوی پرتابیه به طرف راه رویاهایمون. همیشه تو ذهن داشته باشین از این اتفاقاتی که در ظاهر شکست نامیده می شن باید درس گرفت و اونا رو واسه آینده نگهداشت. تنها چیزی که کوچیکترین اهمیتی نداره فکر بقیه نسبت به شماس.

من شکست نخورده ام…

“من شکست نخورده ام. فقط ۱۰ هزار روش پیدا کردم که درست عمل نمی کنه. توماس ادیسون”

این جمله معروف ادیسون وقتیه که لامپ رو بعد از ۱۰ هزار شکست اختراع کرد.

پس نتیجه می گیریم به تنها چیزی که نیاز داریم اینه که حتی وقتی که با شکست مواجه شدیم مثبت نگاه کنیم. شکست به این معنی نیس که نمی تونیم به موفقیت برسیم بلکه به این معنیه بیشتر باید تلاش کنیم. نویسندگان معروف معمولا از راه ناشران معروف رد می شدن اما اونقدر نوشتند و نوشتند تا این که در آخر یکی از نسخه های کتاب شون رو به منتشر کردن رسونده و به موفقیت رسیدن. پس موفقیتا همون شکستایی هستن که هیچوقت ما رو نا امید نکرده ان.

نا امیدی تنها راه شکسته

معمولا از آدمای موفق شنیدین که می گن تلاش کردن و شکست خوردن بهتر از تلاش نکردنه. همه اونا از عمق وجودشون این حرفا رو میزنن. بدون شکست هیچ موفقیتی به دست نمیاد. وقتی واسه اولین واسه کاری تلاش می کنین در اون موفق نمی شین. مثلا وقتی که واسه اولین اسکیت بازی کردین یا تصمیم گرفتید گیتار یاد بگیرین رو به خاطر بیارین. اگه در این کارا مداومت داشته باشین به موفقیت می رسید.

درست مثل کودکی که می خواد دوچرخه سواری یاد بگیره. با اولین زمین خوردن نا امید می شه؟ بعضی وقتا زمین می خوره، بعضی وقتا اطرافیانش اون رامسخره می کنن، بعضی وقتا گریه می کنه و بعضی وقتا هم با خود میگه که هیچوقت دوباره سوار اون دوچرخه نمی شه. اما با شروع روز جدید اونو می بینین که سوار دوچرخه اش شده و اونقدر پدال می زنه تا آخرسر یاد بگیره.

زندگی هم همینطوره. تنها وقتی شکست می خورید که نا امید شید. تلاش کنین، و بازم تلاش کنین. اگه بازم به هدف نرسیدید بیشتر تلاش کنین. چیزی به اسم شکست وجود نداره. وقتی به چیزی که می خواین نمی رسید یعنی چیزایی رو یاد می گیرین و دوباره تلاش می کنین تا آخرسر به اون چه که می خواین می رسید.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

بدونیم