شکلات خاصیت ضدافسردگی دارد؟

0 Comments

شکلات واسه کاهش افسردگی و سیستم های قلبی خیلی خوبه، اما با مصرف زیاد اون نه فقط خاصیت ضد افسردگی اون از بین می رود بلکه می تونه مشکل در سیستم قلبی هم بسازه.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدضیاءالدین مظهری زیاد شدن وزن رو یکی از دلایل مصرف شکلات دونست و گفت: مصرف گاه و بی گاه شکلات باعث گسترش چاقی در افراد می شه و اگه شکلات از بدترین و نامرغوب ترین نوع پودر کاکائو درست شده باشه، می تونه مانع جذب کلسیم، منیزیم، سدیم و روی در بدن شه.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه مصرف شکلات می تونه به دندون های شیری و حتی دائمی فرد هم صدمات جبران ناپذیری وارد کنه، اعلام کرد: شکلات دارای کره س و کره چربی های اشباع شده ایه که منتهی به بسته شدن راه رگ ها، بروز مریضی های قلبی – عروقی و فشار خون در افراد می شه.

مظهری گفت: اگه ما تعادل، تنوع و تناسب اندام رو رعایت نکنیم در کوتاه مدت و دراز مدت می تونه به بدن آسیب رساند. به خاطر همین به خونواده ها پیشنهاد می شه از دادن قند، شیرینی، بستنی به کودکان دوری شه. هم اینکه از خشکبارهایی مثل آجیل شیرین که دارای شکل های جور واجور طعم هاست مخصوصا در سن رشد استفاده شه.

این عضو هیات علمی واحد علوم تحقیقات در آخر گفت: به خونواده ها پیشنهاد می شه که قبل از انجام هر اقدام تهاجمی به این توجه کنن که ممکنه فرزندشون به دلیل کمبود ویتامین ها اشتهای کمی داشته باشه، گرایش اونا نسبت به تنقلات الکی که هیچ گونه انرژی و پروتئینی رو وارد بدن نمی کنه، توجهی نکنن، اون رو از برنامه غذایی حذف کنن تا بتونن به یه روند خوب رشد برسن و اینطوری با تنظیم روش زندگی، خوراک، خواب و بدن بتونن رشد رو در کودکان خود به بیشترین حد برسانند.

خواص شکلات تلخ واسه مغز

فواید شکلات تلخ در لاغری

افسردگی ایسنا شکلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *