تموم تمرکز شما روی شش تیکه کردن شکم و رسیدن به ظاهر ایده آل یه ورزشکار حرفه ایه؟ در این صورت می تونین روی یه ورزش رزمی حساب کنین چراکه ورزشهای رزمی ذاتاً شما رو به سمت کاهش چربی بدن هدایت میکنن.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ تصویر محبوب از یه بوکسور یا ورزشکار بقیه ورزشهای مقابله ای، کسیه با مجموعه عضلات شکمی پاره پاره و به طور کامل تفکیک شده.

قسمت بزرگی از این عضلات، بخاطر روشای کاهش وزن ذاتی در ورزشای رزمی، به همراه ساعتا تمرین کاردیو و توجه به رژیم غذاییه. با اینحال، تمرین کردن با کیسه بوکس هم، عضلات شکم شما رو درگیر می کنه و می تونه به شما کمک کنه یه شکم تخت با عضلات تفکیک شده بسازین.

کیسه مناسب

اگه هدف شما انجام یه جور تمرینه که به شما در تقویت عضلات شکمتون کمک کنه، باید از تمرین با کیسه بوکس سرعتی دوری کنین. این نوع کیسه واسه ایجاد و بهبود فوت وفن و اصول مشت زنی عالیه، اما جوری بدنتون رو به حرکت وا نداره.

واسه کار کردن روی عضلات شکم، شما به یه کیسه سنگین نیاز دارین (یه کیسه استوانه ای بزرگ). یه کیسه ۲۵ تا ۳۵ کیلویی واسه بیشتر افراد مناسبه. کیسه های سبک تر، زیادتر از اندازه تاب می خورن، و کیسه های سنگین تر می تونن شما رو در خطر آسیب بذارن.

فوت وفن درست

پرتاب کردن درست مشت، فقط به معنی حرکت دادن بازوهایتان نیس، بلکه شامل چگونگی ایستادن شمام می شه.

طرز قرار گرفتن درست، این جوری س که به یه سمت وایسید، بطوریکه شونِه چپتان به طرف کیسه باشه. بعد طوری قرار بگیرین که پای چپتان در جلو و پای راستتون با فاصله ای به اندازه عرض شونِه، پشت پای چپ قرار بگیره. در این حالت، با حرکتی که از کل بدنتون نشأت میگیره، دست هاتون رو به جلو پرتاب کنین.

با تکیه و وارد آوردن فشار بر پاهاتون و یه چرخش از کمر، مشت بزنین. این فوت وفن، نه فقط باعث می شه مشتای محکم تری بزنین بلکه بطور مستقیم، عضلات شکم شما رو درگیر می کنه که به شکل دادن و قوی کردن عضلات در اون ناحیه کمک می کنه.

سوزوندن کالری

وقتی که صحبت از ساخت عضلات شکم تخت و جذاب می شه، عضله سازی فقط بخشی از ماجراست. شما باید واسه از دست دادن لایه چربی روی شکمتون، کالری کافی بسوزونین. با در نظر گرفتن تحقیقات، یه ساعت تمرین با یه کیسه سنگین تو یه فرد ۷۰ کیلویی، بیشتر از ۴۰۰ کالری می سوزوند.

البته فرض بر یه تمرین برنامه ریزی شده بود که به شکل یکی در میان شامل تمرین مشت زنی و دوره های استراحت می شد (اینتروال). بعبارت دیگه، تمرین فقط شامل ضربه زدن یکنواخت به کیسه نبود.

انتظارات واقعی

با کیسه بوکس تمرین کردن، به تنهایی واسه شما عضلات شکمی قوی و تخت نمی سازه. درست مانند ورزشکاران رزمی که تمرینشان با کیسه بوکس رو با دریلای تمرینی، وزنه زدن و دویدنای طولانی تکمیل می کنن، تلاشاتون واسه ساخت عضلات شکمتون هم باید شامل یه پشتیبانی، خارج از تمرین با کیسه بوکس باشه.

تمرین با کیسه بوکس شک نداشته باشین به تلاشاتون کمک می کنه، اما اگه می خواین به بهترین یافته های برسین، باید اونو با تمرین کاردیوی منظم و یه رژیم غذایی سالم، ترکیب کنین. دست کم ۵ تا ۷ روز در هفته، تمرین هوازی با شدت متوسط تا زیاد، بترتیب بمدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ یا ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه انجام بدین.

هم اینکه یه رژیم غذایی سالم و متعادل بخورین که شامل پروتئین خالص و چربیای سالم به همراه غذاهای تازه و اجناس غلات کامل باشه.