شگفت انگیزترین مومیایی‌های دنیا +عکس

0 Comments

در طول تاریخ کشورای خیلی از راه مومیایی واسه نگه داری از مردگانشان استفاده کردن و هر کدوم دلیل یا سبک کاری خاص خود رو داشتن. با گذشت زمان و از بین رفتن سنتای قدیمی و حتی شهرهای باستانی مومیاییا تنها چیزی هستن که باستان شناسا می تونن پیدا کنن. این افراد هرساله در مناطق جور واجور باستانی جستجو می کنن تا شاید بتونن اجساد مومیایی شده رو پیدا کنن. مومیاییا جدای از جاذبه های گردشگری که به همراه دارن میتونن در گشایش رازهای سر به مهر قدیمی هم موثر باشن:

مومیایی ۷۰۰ ساله

مومیایی 700 ساله

تو یه اتفاق بسیار باحال در شرق چین کارگرانی که در حال کار روی یه جاده بودن تونستن مومیایی ۷۰۰ ساله یه زن رو پیدا کنن. این مومیایی که به نظر می رسه واسه حکمرانی به نام “میانگ دیناستی” است پس از گذشت ۷۰۰ سال هنوز دست نخورده باقی مونده و همه اعضای ان تقریبا سالمه. این کشف درسال ۲۰۱۱ انجام شد و به همراه این مومیایی وسایل دیگری مانند یه تابوت چوبی به همراه کفش و لباس بدست اومد.

بچه های یخ زده اینکا

در سال ۱۹۹۹ و در ارتفاعی نزدیک به ۴ متر از سطح زمین بعضیا کوهنورد  تونستن سه عدد از عجیب ترین مومیاییای تاریخ رو پیدا کنن. این مومیایا روی کوهی به نام لولایلاکو پیدا شد و نزدیک به ۵۰۰ سال سن داشتن. این مومیاییا با در نظر گرفتن اینکه به سبکای باستانی فریز شده بودن به طور کامل سالم باقی مونده و حتی اندامای داخلی بدن اونا هم سالم بودن. این مومیاییا که در نگاه اول به ماننند چند کودک خواب آلود می مانند که حتی خون در رگ انا هست.

 بچه های یخ زده اینکا

به گفته باستان شناسا دلیل مرگ این بچه ها یه مراسم مذهبی بوده و طی اون چند کودک از طرف رهبر دینی اینکاها انتخاب می شدن تا درون چاله هایی گذاشته شده و در همانجا مرده و یخ بزنن. این مراسم واسه اینکاها بسیار مقدس بوده و معمولا افراد خاصی به این عنوان انتخاب می شدن.

روزالیو لامباردو

روزالیو لامباردو

در سال ۱۹۲۰ مریضی کشنده ای ایتالیا رو فراگرفت و آدمای بسیاری طی اون  جون خودشون رو از دست دادن. روزالیو لامباردو به عنوان یکی از کوچیکترین آدمایی بود که به این مریضی دچار شد و بعد از انکه جانش رو از دست داد پدرش که یه نظامی بود جسد اون رو مومیایی کرد و در اختیار موزه داد. این مومیایی که با روشای خاصی هنوزم بدون مشکل و بدون تغییری باقی مونده. این مومیایی به نظر می رسه می تونه بدون تغییری ۴۰۰ سال اینده رو طی کنه.

مومیایی ۲۴۰۰ ساله

مومیایی 2400 ساله

در سال ۲۰۱۲ مومیایی باستانی کشف شد که به رازهای بسیاری جواب داد. این مومیایی ک در یکی از مناطق باستانی مصر پیدا شده بود نزدیک به ۲۴۰۰ سال سن داشت و نکته خیلی مهم در مورد اون جا موندن یکی از وسایل کار پیشنییان در بدن این مومیایی بود. مصریان باستان ابزاری که از اون واسه خارج کردن مغز استفاده می کردن رو درون سر این مومیایی جا گذاشته بودن. این وسیله یه تیکه چوب کوچکه محققان در سی تی اسکن متوجه حضور ان درسر مومیایی شدن.

ancient-brain-removal-tool

مومیایی عجیب در آلمان

مومیایی عجیب در آلمان

یه چند وقت پیش یه پسر بچه ۱۰ ساله آلمانی موفق شد مومیایی رو پیدا کنه که مربوط به مصر باستانه. این پسر بچه در حالی که در زیرزمین خونه مادربزرگش بازی میکرد با جعبه ای قدیمی روبرو. شد و پس از باز کردن اون مومیایی قدیمی رو پیدا کرد. پدر این بچه گفته در سال ۱۹۵۰ پدرش به افریقا رفته و از آنحا بسته ای رو واسه خونه فرستاد که تا حالا کسی به اون دست نزده بود. با تحقیقات انجام شد مشخص شد این مومیایی یکی از آثاریه که در شمال مصر پیدا شده ولی در همون زمان به سرقت رفته و از آفریقا خارج شده.

مومیایی اروپایی در چین

مومیایی اروپایی در چین

در اوایل دهه نود میلادی مومیایی جالبی در چین پیدا شد که باعث حیرت زدگی خیلی از  باستان شناسا شد. این مومیایی پس از ۲۰۰۰ هزار سال تغییر زیادی نکرده بود ولی نکته اصلی در مورد این مومیایی بور و سفید بودن انه، درحالی که اون زمان اروپاییا از این راه استفاده نمی کردن. در سال ۱۹۹۳ محققان با انجام آزمایشات دی ان ای روی این مومیایی به این نتیجه رسیدن که اون مهاجری به چین بوده که پس ازمرگ مومیایی شده. محققان با آزمایش این مومیایی به اطلاعات زیادی در مورد اروپاییان رسیدن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *