شیرینی پادرازی ناتلی مناسب برای مهمانان نوروزی

0 Comments

عید نوروز در راه س. شور و شوقی توصیف ناپذیر واسه خیلی از ما. نو شدن سال و اومدن بهار و آب شدن یخ زمستون و شکوفه دادن درختان. ما هم هر سال این زمان رو به فال خوب می گیریم. پای سفره هفت سین می شینیم و دعاهای خوب زمزمه می کنیم و تلاش می کنیم آغازی تازه داشته باشیم. با امید و آرزوهای خوب. توی ذهن و دلمون واسه یه سال آینده هزار و یه نقشه می کشیم و با قصد خیر و توکل به خدا با امید به اینکه همه چیز خوب پیش بره.

شیرینی پادرازی

عید نوروز فرصت مناسبیه واسه دورهمیای خانوادگی و دوستانه. واسه شب نشینیای دراز مدت و سفرهای دسته جمعی. معمولا شیرینی هم پای ثابت این روزا و این دورهمیا و این سفرها هستش. شیرینیایی که گاه به فراخور زمان، شکل و صورتی متفاوت به خود می گیرن. نه فرق از دید نامعلوم بودن. که بیشتر از دید انتخابای متفاوت. در طول سال بیشتر افراد هنگام ورود به قنادی، عاشق ویترینایی می شن که پر هستن از شکلای جور واجور شیرینیای تر، دسرهای جور واجور و کیکای زیاد. اما عید نوروز که از راه می رسه، شیرینیای خود رو هم به همراه می آورد. شیرینیای که کوچیک هستن. کوچیکی اندازه شیرینیا باعث می شه صرف کردن و بعد هضم کردن اون ساده تر باشه. نکته ای که در روزای شلوغ نوروز مهمه. در اینجور روزهایی تغذیه افراد در معرض تغییر می شه و معمولا آدما بیشتر از عادی غذا و تنقلات مصرف می کنن. بخاطر این شیرینیای سنگین و خامه ای می تونن موجب آزار فرد شن. اما شیرینیای مخصوص نوروز کوچیک و سبک هستن و مصرف راحت تری دارن.

شیرینی پادرازی

یکی از شیرینیای نوروز، شیرینی خاصیه با نامی بامزه. شیرینی پادرازی. که نه پا داره و نه دست. دیگه چه برسه به اینکه پایش دراز هم باشه. شیرینی پادرازی یکی از شکلای جور واجور شیرینیای سنتی ایرونی است. در بعضی از دستورهای جفت و جور این نوع شیرینی سه نوع آرد نخودچی، آرد گندم و آرد برنج استفاده شده. تو یه سریای دیگه از دستورهای پخت هم البته از زرده تخم مرغ، کره، پودر قند، آرد گندم نرم، مغز هل کوبیده و پسته چرخ کرده یا کنجد استفاده می کنن. ریشه و مبدا این شیرینی به مشهد می رسه اما جاهای دیگری مانند گیلان هم از طباخان اون به حساب میان.

شیرینی پادرازی خونگی

واسه جفت و جور شیرینی پادرازی در خونه باید کره نرم شده و پودر شکر رو با هم مخلوط کنین و با همزن خوب هم بزنین. تقریبا پنج دقیقه مواد رو مخلوط کنین تا شکر داخل کره حل شه. تخم مرغا که نیم ساعت داخل دمای اتاق بودن رو یکی یکی به مواد اضافه کنین و با همزن خوب یکنواخت کنین. پودر هل رو هم به مواد اضافه کنین.

هر سه مدل آرد رو داخل ظرف جداگونه با هم مخلوط کنین و سه دفعه اونا رو الک کنین. این کار خیلی در کیفیت شیرینی نوروزی موثره پس باید حتما به این سه دفعه الک کردن وفادار بمونیم. آرد الک شده رو کم کم به مواد اضافه کنین و خوب با دست مواد رو ورز بدین. خمیر آماده شده رو داخل نایلون قرار بدین و اجازه بدین به مدت یه ساعت داخل یخچال استراحت کنه. بعد از اون نایلون رو روی سطح باز کرده و خمیر رو روی اون باز کنین. یه نایلون دیگه روی خمیر قرار بدین و با وردنه خمیر رو باز کنین. حالا نایلون رویی رو وردارین و خمیر رو به شکل دراز تقریبا مثل شیرینی زبون قالب بزنین. حالا دوباره نایلون رو روی شیرینیا بندازین و با کفگیر کمی روی اونا رو فشار بدین تا پهن شن.

خمیرهای آماده شده رو روی کاغذ روغنی یا سینی چرب شده فر بچینید و در ظرف جداگونه ای یه عدد تخم مرغ (اضافه) و مقداری زعفران رو با هم مخلوط کرده و به اون کمی روغن مایع اضافه کنین و سطح شیرینیا رو با اون برس بزنین. حالا با چنگال روی شیرینیا خطوط عمودی بسازین و مقداری کنجد روی اونا بپاشید و بذارین پادرازهای خونگی داخل فری که از قبل با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم شده قرار بگیرن تا طلایی شن.

پادرازی ناتلی

اینجوری شما به همین سادگی شیرینی پادرازی رو در خونه خود جفت و جور کردین و پخته اید. اما اگه دلتون میخواس این شیرینی رو آماده جفت و جور کنین و از بیرون بخرین؛ بهترین کار مراجعه به قنادیا هستش. به خصوص در ایام عید خیلی از قنادیا شیرینی پادرازی رو در بساط خود دارن اما ما پیشنهاد می کنیم شما مستقیم در یکی از شعب قنادی ناتلی حضور پیدا کنین. این قنادی در چهار نقطه شهر شعبه داره. شعبه مرکزی در خیابون سهروردی شمالی و سه شعبه دیگه در پاسداران، نیاوران و تهران پارس. شما یه راه دیگه هم دارین. مراجعه به سایت ناتلی و خریداری شیرینی پادرازی و دیگه شیرینیای موردعلاقه خود به صورت آنلاین. سفارش شما با هماهنگی براتون فرستاده میشه. دقت کنین که اگه در منطقه دلیوری باشین، سفارش شما مجانی براتون فرستاده میشه.

شیرینی پادرازی

قنادی ناتلی واسه عید برنامه های خاصی داره. شکلای جور واجور و اقسام شیرینی که تقریبا همه گی به صورت بسته بندی عرضه می شن. شیرینیای نوروزی ناتلی شامل ۲۷ مدل جور واجور می شن. مانند شیرینیای اسکار، پرنس، پالیز مخلوط، آلمانی بشقابی، خونگی سنتی و مدلای جور واجور دیگه و البته یکی دیگه از این شیرینیای نوروزی قنادی ناتلی، شیرینی پادرازیه. پادرازی ناتلی در بسته بندی مرتب و منظمی عرضه می شه و طعم معرکه ای داره. شیرینی پادرازی نانتلی مناسب واسه مهمانان نوروزی هستش و طرفداران خود رو داره.

با امید به اینکه در همه روزای سال کامی شیرین داشته باشین.

روش درست کردن تارت تمشکی خوشمزه

روش درست کردن دونات خامه ای خوشمزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *