صاف کردن موی سر بدون اتو

کسائی که بطور طبیعی دارای موهای فرفری یا فرفری هستن، می دونن چه حسی داره که واسه داشتن موی صاف همیشه بدنبال اتوی مو باشین! اتوی مو، یکی از سریع ترین راه ها واسه داشتن موهای براق و یکدسته. ولی در دراز مدت می تونه به مو آسیب بزنه.

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ حتی وقتی که همراه با اجناس مراقبت در برابر گرما، ازش استفاده کنین، بازم مو در خطر خشک شدن و از دست دادن بافت طبیعی اش قرار داره. اگه هفته ای یه بار هم از اتوی مو استفاده می کنین، بازم لازمه بعضی وقتا به موهاتون استراحت بدین و اتو رو کنار بذارین.

بیگودیای مو به شما این امکان رو میدن که بدون اینکه نگران سوختن موهاتون باشین، اونا رو به طور کامل صاف کنین. بطوریکه انگار در آرایشگاه صاف شدن! اما چیجوری باید اینکار رو انجام بدیم؟

قدم ۱: موهاتون رو با یه شامپوی صاف کننده مو بشورید و به طور کامل آبکشی کنین. شامپوهای شامل کراتین و روغن آرگان بهترین نوع شامپو هستن، چون کوتیکولای مو رو واسه یه سبک موی با دووم، تقویت و صاف نگاه می داره.

قدم ۲: روی موهاتون از ریشه تا نوک، یه نرم کننده قوی بمالید و بذارین واسه ۵ دقیقه بمونه. بعد به طور کامل موهاتون رو آبکشی کنین. محصولی رو انتخاب کنین که براساس روغن ساخته شده باشه تا جلوی رطوبت رو بگیره.

قدم ۳: از یه هوله میکروفایبر استفاده کنین و به آرومی موهاتون رو با اون فشار بدین تا رطوبتش گرفته شه. این کار بدون اینکه حالت خشکی بسازه، رطوبت اضافی مو رو میگیره.

قدم ۴: به اندازه یه سکه سرم ضد وز رو از وسط تا انتهای موهاتون بمالید.

قدم ۵: موهاتون رو از سمت ریشه به نوک با یه شونِه دندانه بزرگ شونِه کنین تا گره های مو باز شن و مواد آرایشی بطور برابر در همه جای مو پخش شه.

قدم ۶: یه بخش ۵ سانتی از موهاتون رو جدا کنین، یه بیگودی بزرگ رو در انتهای مو بذارین و اونو بسمت پوست سر بپیچید. واسه صاف شدن بهتر از بیگودیای ۵ تا ۸ سانتی استفاده کنین.

قدم ۷: اگه لازمه، واسه نگه داشتن بیگودی روی سرتون از یه گیره مو استفاده کنین. موهای کلفت تر واسه ثابت موندن، بیشتر به گیره نیاز دارن.

قدم ۸: تموم موها رو با بیگودی بپیچید. از تقسیم بندیای ۵ سانتی استفاده کنین.

قدم ۹: اجازه بدین موهاتون در برابر هوا به طور کامل خشک شه. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین واسه اینکه مو به طور کامل صاف شه، باید بذارین تا تموم رطوبت مو تبخیر شه.

قدم ۱۰: وقتی که مو خشک شد، بیگودیا رو باز کنین. مو رو به آرومی با برسی که از الیاف طبیعی ساخته شده شونِه کنین تا صاف و نورانی تر شه.

قدم ۱۱: یه قوطی اسپری ضد رطوبت رو در فاصله ۲۵ سانتی متری از سرتون بذارین و موهاتون رو از ریشه تا نوک با اون بپوشونین تا حالت مو حفظ شه.

اخطار

استفاده روزانه از سشوار و اتوی مو واسه صاف کردن مو، آخرسر باعث آسیب دیدن مو می شه. علاوه بر این همیشه قبل از سشوار کشیدن از یه اسپری مراقبت در برابر گرما استفاده کنین.

نکات

موهای کلفت، دیرتر از موهای نازک خشک می شن. در این موارد واسه صرفه جویی در وقت، آرایش موتون رو در شب انجام بدین. واسه سرعت بخشیدن به روند خشک شدن موها، قبل از پیچیدن بیگودی، ریشه موهاتون رو به آرومی با نوک انگشتان بلند کنین.

وسایل لازم:

  • شامپوی صاف کننده
  • نرم کننده عمیق
  • هوله میکروفایبر
  • سرم ضد وز
  • شونِه دندانه بزرگ
  • بیگودی
  • گیره مو
  • و اسپری ضد رطوبت

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

زیبایی مو سرخاب سفیداب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *