روز با صبحونه شروع می شه. با کمی خوراکی خوشمزه و جرعه ای چای یا قهوه. محققان می می گن صبحونه رو نباید از یاد برد. چون موجب بهبود کارکرد مغز و جلوگیری از افت قند خون، به خاص در ساعات ابتدایی روز می شه. هم اینکه صبحونه موجب افزایش توانایی حل مسائل، تمرکز بیشتر و داشتن تفکری خلاق در فرد می شه. موردی که هم موردنیاز کودکانه و هم بزرگ سالان. از راه این وعده س که مواد مغذی لازم بدن در طول روز مثل پروتئین ها، فیبر، کلسیم و کربوهیدرات ها تامین می شه.

صبحونه وعده ای بین المللیه. شاید بد نباشه کمی درباره صبحونه دیگه ملل هم بدونیم و بفهمیم مردم دیگه کشورها واسه وعده صبحونه خود چه خوراکی ها و غذاهایی رو می پسند و جفت و جور می کنن.

صبحونه اروپایی ها

شاید معروف ترین صبحونه ی جهان واسه انگلیسی ها باشه که شامل تخم مرغ، سوسیس، بیکن، لوبیا، قارچ و گوجه فرنگی می شه. فرانسوی ها واسه صبحونه قهوه به همراه نون باگت یا نون کروسان می خورند و آلمانی ها به نون تازه، گوشت سرد، پنیر محلی، کره و مربا گرایش دارن. ایتالیایی ها صبح خود رو با کاپوچینو و نون بریوش (brioche) شروع می کنن. این نون همراه با مربای فراوون یا شکلات صرف می شه.

صبحونه

مردم سوئد دوست دارن صبح ها یه تیکه نون که روی اون لایه های ماهی، پنیر، مایونز و سبزیجاتی مثل خیار و گوجه فرنگی گذاشته شده، بخورن. درحالی که صبحونه سنتی لهستانی شامل برش های کالباس، ماکارونی و سیب زمینی می شه. از طرفی در اسپانیا صبحونه ای ساده اما بسیار خوشمزه پادشاهی می کنه. نون به همراه سیر تازه، گوجه فرنگی رسیده و کمی روغن زیتون و نمک. اگه یه اسپانیایی بخواد کمی صبحونه ی خود رو تجملاتی تر صرف کنه به این مجموعه مخلفاتی مثل پنیر، ژامبون یا سوسیس هم اضافه می کنه. و اما دانمارکی ها. روی میز صبحونه اون ها حتما نون، پنیر، ژامبون ، مغز آجیل، عسل، مربا و بعضی وقتا حتی شکلات هم پیدا می کنین.

صبحونه در آسیا

چین کشور بسیار پهناوریه با عادات غذایی جور واجور اما تقریبا در تموم چین خمیر سرخ شده ی لوله ای طرفداران زیادی داره. البته خوردن دیم سوم(Dim sum) و سوپ داغ هم واسه صبحونه در این کشور رایجه. دیم سوم یه جور غذای محلیه که به صورت لقمه های کوچیک سرو می شه.

در کشور هفتادودو ملت هند عاداتی هست که شاید واسه مردم دیگه کشورها عجیب به نظر برسن. هندی ها واسه صبحونه غذاهای مختلفی می خورند. غذاهایی به طور کامل سنتی و بومی و متناسب با ذایقه ی خودشون. مانند چاتنی (یه جور چاشنی شامل میوه و ادویه)، دیپس (یه جور سس) و شکل های جور واجور نون های دوسا، روتی یا ایدلی.

b2

در کشور ژاپن سوپ میسو، برنج سفید بخارپز، ترشی سبزیجات و مواد پر از پروتئین مانند ماهی و املت در صبحونه خورده می شه. می توان گفت که انتخاب محبوب  ژاپنی ها  ماهی و برنجیه که به سس سویا آغشته شده باشه. در کشور کره هم غذاهایی مانند ژاپن به عنوان وعده صبحونه سرو می شه. البته اون ها شام و صبحونه ای مثل هم دارن. غذاهایی مانند برنج، سوپ، کیمچی (Kimchi)، ماهی یا گوشت. این در حالیه که کلوچه های بزرگ، کیک پنیر، بلینی (Belini) و اولادی (Oladi)در اندازه های کوچیک به قدر یه بیسکویت، از غذاهای محبوب هر صبح مردم روسیه هستن. «بلینی» یه جور پن کیکه که با آرد ذرت و خامه ی ترش درست می شه و «اولادی» یه جور نانه که با دوغ کفیر و خامه ی ترش آماده می شه.

یه صبحونه ی اصیل ترکیه ای شامل نون، پنیر، کره، زیتون، تخم مرغ، گوجه فرنگی، خیار، مربا، عسل، قیماق، سوجوک و یه جور سوسیس پرادویه مخصوص منطقه ی مدیترانه س. البته به همراه چای. در مالزی مردم واسه صبحونه یه کاسه داغ از رشته فرنگی مخلوط شده با تخم مرغ، سبزیجات و ادویه می خورند و فیلیپینی ها حتما از میوه مخصوصا انبه در صبحونه خود استفاده می کنن. برنج، تخم مرغ، گوشت و حبوبات هم از انتخاب های دیگه اهالی کشور فیلیپین واسه صبحانه س.

صبحونه در دیگه کشورها

استرالیایی ها عاشق وگمیت (Vegemite) هستن و تقریبا هر روز صبح اون رو به همراه مقدار زیادی میوه در کنار غذای شون می خورند. وگمیت یه برنده که محصولی خوراکی شامل مخمر، سبزیجات و ادویه تولید می کنه. البته استرالیایی ها خوردن صبحونه ی به طور کامل انگلیسی رو هم دوست دارن.

در سینی صبحونه ی برزیلی ها قهوه ی غلیظ و شیر به همراه یه بشقاب گوشت همبرگری، پنیر و نون پیدا می شه. اون ها یه سوپ هم دارن به نام فیجودا (Feijoada) که از لوبیای مشکی و شکل های جور واجور گوشت درست می شه و معمولا واسه صبحونه می خورند.

کلمبیایی ها واسه صبحونه عاشق آرپا (Arepa) هستن؛ یه کیک نازک و مقوی که با ذرت شیرین درست می شه. اون ها معمولا آرپا رو با کره، مربا یا تخم مرغ می خورند. مردم کوبا هم واسه صبحونه معمولا توستادا و قهوه می خورند. توستادا در واقع همون نون داغه با کره. معموله که مردم مکزیک صبح ها یه بشقاب چیلاکیل (غذایی شامل چیپس ذرت، سس سالسا، پیاز مرغ و خامه) به همراه وسوز رنچروس می خورند. وسوز رنچروس غذایی محلی شامل تخم مرغ و چیپس ذرت، لوبیا، آووکادو، سس تند و برنج به روش ی مکزیکیه. یه صبحونه ی سبک مکزیکی شامل نون شیرمال و قهوه می شه.

در آفریقای جنوبی صبح ها ذرت پخته یا حریره ذرت می خورند و در مصر باقلا، نخود، سیر و همراه با روغن زیتون، تخم مرغ آب پز سفت و بعضی سبزیجات سبز دیگه واسه صبحونه مورد علاقه س. آمریکایی ها هم واسه صبحونه دوست دارن تخم مرغ، سیب زمینی، بیکن و سوسیس بخورند. اما از همه باحال تر صبحونه ی مردم آلاسکا هستش. در آلاسکا گوشت گوزن واسه صبحونه رواج زیادی داره.

صبحونه فوری اما شیرین و خوشمزه

زندگی کارمندی خیلی از ما باعث شده فرصت زیادی واسه این وعده غذایی مهم و موثر نداشته باشیم. خیلی از ما تند و با شتاب چند لقمه نون و پنیر، تخم مرغ یا کره و مربایی میل می کنیم و راهی محل کار یا تحصیل خودمون می شیم وگرنه تک تک ما اطلاع داریم که سفره ی صبحونه ایرونی چقدر پروپیمان و خوش آب ورنگه. نون و پنیر و گردو. خیار و گوجه. کره و مربا. نیمرو یا املت و البته خوراکی های دیگری که از فرهنگ غذایی دیگه کشورها و جوامع به سفره ی ما هم راه پیدا کرده ان.

اون گونه که اشاره کردیم زندگی کارمندی و پرمشغله به همراه کمبود وقت می تونه خیلی راحت موجب حذف صبحونه شه. موردی که ما شما رو از اون برحذر می داریم. چون همون طور که گفتیم حذف صبحونه واسه آدم و سلامت ایشون ضرر زیادی داره. پس اگه در شرایطی قرار دارین که موجب می شه وقت زیادی واسه صبحونه نداشته باشین از شیرینی ها و کیک های آماده ای استفاده کنین که واسه یه همچین موقعیتی می تونن گزینه ی مناسبی باشن. ما به شما دو برند بسیار موفق رو معرفی می کنیم. برند نانالی و کیک تی اس.

b3

نانالی شکل های جور واجور شیرینی های بسته بندی شده ای رو در اختیار شما می گذارد که بدون مواد افزودنی و با بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا جفت و جور شده ان. ما واسه نمونه به شما شیرینی ژول رو پیشنهاد می کنیم یا کیک کره ای صبحونه و عصرانه نانالی رو. هم اینکه شما می تونید روز خود رو با شیرینی نازک کنجدی نانالی شروع کنین که طعم رویایی هل و زنجبیل داره. یا می تونید یه بسته از مافین های شش تایی نانالی رو بخرین. اجناس نانالی با بسته بندی مناسب، توجه به ارزش های غذایی و حفظ نکات سلامتی پیشنهادی خاص واسه شروع روزی طولانی به حساب می آیند. پیشنهادی که ما پیشنهاد می کنیم اون رو یادتون نره.

علاوه بر نانالی، برند کیک تی اس هم مناسب کسانیه که دوست دارن با حفظ تعادل و مصرف به اندازه ی شیرینی، صبح رو با شیرین کامی شروع کنن و شکل های جور واجور کیک های تازه ای رو مصرف کنن که با مواد اولیه به طور کامل تازه، باکیفیت و مناسب جفت و جور می شن. از شکل های جور واجور چیزکیک ها گرفته تا نوعای جورواجور کیک های میوه ای، کیک هویج و کیک کاپوچینو و کیک مکزیکی. از مافین سفید شکلاتی و مافین مخلوط تا کیک سیب، کیک براونی و پای زردآلو.

b4

پس پس اجناس نانالی و تی اس مناسب حال کسائی هستن که هم زمان و فرصت کمی دارن و هم می دانند نباید وعده صبحونه رو از روال غذایی خود حذف کنن و البته باید مواد خوراکی تایید شده هم مصرف کنن. به کار گیری این اجناس هم ضامن سلامتی افراده و هم موجب شروع روز با طعمی شیرین و به یاد موندنی.

چیجوری یه پاستای سالم بپزیم؟

غذاهای بهاری از طبیعت

صبحونه