منابع و ماخذ پایان نامه هسته‌ای، دارای، کشورهای، بالستیک

0 Comments

پنج صدم) و میدان نبرد نامناسب برای اجرای خط آتشباری می‌باشد. به منظور دستیابی به 90 درصد احتمال تخریب با ردیاب تخریبی 75/. از نظر آماری به نسبت 1 : 4 باید برضد هر موشکی وضعیت آتشباری داشته باشد .
در حالت دوم، فرض می‌کنیم که هر سایت موشکی می‌تواند از 50 ? منطقه زمینی دفاع کند. دراین حالت فقط چهار سایت مورد نیاز است. فرضیه‌های دیگر در حالت اول بدون تغییر باقی می‌مانند .
در حالت سوم، فرض می‌کنیم که موشک ردیاب دارای کیفیت بالاست و به وسیله یک احتمال تخریب 85/. (هشتاد و پنج صدم) مشخص می‌شود . فرضیه‌های مربوط به حالت دوم ، بدون تغییر باقی می‌مانند.
درحالت چهارم، فرض می‌کنیم که سیستم‌های دفاعی برای ارائه یک میدان نبرد بزرگتر، هم به تحرک بخشی و هم تخمین اصابت گلوله نیاز دارد که در این حالت استقرار آتشباری S – A – Sرا ممکن می‌سازد. فرضیه‌های دیگر مربوط به حالت سوم، بدون تغییر باقی می‌مانند .
در پایان این ارزیابی کامینسکی نتیجه می‌گیرد: ترکیب این سه عامل اساسی یا میزان تاثیرپذیری، یعنی منطقه دفاعی وسیع‌تر در هر سایت، میزان تخریب بالا، میدان نبرد مناسب برای کم کردن تعداد موشک‌ها به میزان 75 درصد مفید و مناسب است.

3-2-5-هزینه‌های نظامی ایالات متحده
با نیم نگاهی به هزینه‌های نظامی آمریکا و سایر کشورها سیاست دفاعی آمریکا کاملا گویای برتری‌طلبی و افزایش قدرت نظامی ایالات متحده و تسلط بر مناطق و کشورهای تاثیرگذار می‌باشد. همچنین برخی واحدهای نوظهور نیز به سمت افزایش توان تسلیحاتی درحرکتند:

Source :http://www.financialsensearchive.com
شکل شماره 25: افزایش هزینه‌های نظامی از سال 1998 الی2007

Source:http://www.financialsensearchive.com
شکل شماره 26: هزینه و دفاع u.s 2006-2010

World military expenditure by region 2003-2012

Source: SIPRI Military Expenditure Database
شکل شماره 27: هزینه های نظامی جهانی بر اساس منطقه 2003-2012

World military expenditure, 1988-2012

Source: SIPRI Military Expenditure Database
شکل شماره 28: مخارج نظامی جهان،2012- 1988

Average annual changes in military expenditure of emerging powers with the highest military spending, 2003-2009 and 2009-2012

SIPRI Military Expenditure Database Source:
شکل شماره 29: تغییرات سالانه به طور متوسط ??در هزینه های نظامی
قدرتهای در حال ظهور با بالاترین هزینه های نظامی، 2003-2009 و 2009-2012

کل کشورهای مهم دارای موشک‌های بالستیک به شرح زیر می باشند.

Source: www.militaryphotos.net
شکل شماره 30: کشورهای مهم دارای موشک‌های بالستیک

شش کشور هستند که دارای 1600موشک بین قاره‌ای بالستیک (ICBM) و موشک‌های بالستیک میان‌برد (IRBM) و موشک‌های با برد کم ومتوسط (MRBM) می‌باشند. که مجهز به بیش از4000 کلاهک هسته‌ای هستند. اگر چه چندین معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای در بین کشورهای دارای سلاح هسته‌ای : ایالات متحده، روسیه، انگلستان، فرانسه و چین امضاء شده که باعث کاهش شدید تعدادی از موشک‌های سطح به سطح شده است. اما سایر کشورها (به اقتضای زمان و تهدید و حفظ توازن) شروع به توسعه و گسترش سلاح‌های موشکی (و هسته‌ای) کرده‌اند. (www.militaryphotos.net).

Source:www.militaryphotos.net
شکل شماره 31: کشورهایی که قادر به پرتاب موشک بالستیک
و مسلح به سلاح هسته‌ای از زیر آب می‌باشند

پنج کشور دارای سلاح هسته‌ای آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه و چین تنها کشورهایی هستندکه قادر به پرتاب موشک بالستیک و مسلح به سلاح هسته‌ای از زیر آب می‌باشند. مجموع زیر دریایی لود شده با بیش از 900 موشک بالستیک زیردریایی که آماده پرتاب می‌باشند (SRBM) که در نهایت بیش از حدود 5500 کلاهک هسته‌ای وجود دارد(militaryphotos.net(www..
از مجموع کل کشورهایی که دارنده تجهیزات موشکی می باشند پنج کشور دارای موشک های دوربرد و شش کشور فقط موشک های کوتاه برد و میان برد و 17 کشور فقط موشک های کوتاه برد با ذکر جزئیات و رنج های متفاوت به تفکیک به شرح زیر بیان شده است:

جدول شماره 2: کشورهای جهان و تعداد موشک‌ها

www.americanprogress.orgsource://

جدول شماره 3: کشورهای جهان و تعداد موشک‌ها
source : //www.americanprogress.org

جدول شماره 4- کشورهای جهان و تعداد موشک‌ها

http://www.americanprogress.org source:

3-2-6- تحول نظامی در عصر تکنولوژی نوین
در عصر تکنولوژی نوین سخن از فناوری‌های نرم و قدرت سخت شده است. فناوری نرم، به عنوان یک پارادایم، … حاوی فرصت‌ها و تهدیدهای بالقوه بزرگی برای امنیت دفاعی کشور است. فناوری نرم در حقیقت زیربنای قدرت سخت است که مهمترین مولفه قدرت نظامی در آینده را تشکیل می‌دهد این حقیقت گویای نامحدود بودن تاثیرات شگردهای گوناگون فنون نوین سایبری است که شاید قابل پیش‌بینی نیز نباشند. به عنوان مثال نفوذ در دل سیستم‌های رایانه‌ای دشمن و اختلال آنها و یا به دست گرفتن کنترل پهباد 170-RQ و یا اسکن ایگل آمریکایی که هر کدام به عنوان یک پیروزی به حساب می‌آید، ویا نفوذ پهبادی که از غزه به پرواز درآمد و با عبور از سپر دفاع آهنین رژیم صهیونیستی به عمق 50 کیلومتری خاک آن نفوذ می‌نماید. و همین طور در نبرد 8 روزه بین اسرائیل و غزه، فرود موشک‌های کوتاه‌برد غزه در مرکز اسرائیل و اعلام آتش‌بس از طرف رژیم صهیونیستی
در کمتر از 8 روز باعث تغییر معادلات جنگ گردید . همه و همه چگونگی توزیع قدرت و فقدان قدرت مطلق را در عصر تکنولوژی نوین، و شیوه تحول نظامی دیگری، در قرن 21 را تایید می‌نماید.

تشریح تصویری عملیات ضد الکترونیکی پدافند نیروهای مسلح علیه جت جاسوس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *