دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تجارت الکترونیک از دیدگاه فقه امامیه وحقوق بین الملل

تکه ای از متن پایان نامه :

 

و جهان بینی در آیات ۴۰ سوره غافر و ۱۰ سوره اعراف پرداخته می باشد.“و لقد مکنّا کم فی الارض وَ جَعلنا لکم فیها معایش قلیلاً مّا تشکرون “یا قوم انما هذه الحَیوه الدنیا متاع و اِنّ الاخرَه هی دارالقرار… یُرزقون فیها بغیر حساب”[۱]

قرآن کریم می فرماید: «ای قوم من این زندگی دنیا تنها کالائی ناچیز می باشد و آخرت سرائی ارزشمند و پایدار می باشد تنها با ایمان به خدا و حیات اُخروی و روز حساب و عدالت خدا در حسابرسی گناهکاران و فضل خدا در حسابرسی مومنان و توأم بودن ایمان و اقدام صالح و مساوات زن و مرد در نزد خداوند زمینه پیوند کوشش اقتصادی دنیا و فروش کالای زندگی را به متاع ماندگار آخرت فراهم می آورد.» قرآن کریم تفاوت اقتصاد اسلامی با دیگر مکاتب اقتصادی را در همین رویکرد (دنیا گرایانه یا آخرت گرایانه) می داند. آیه ۲۰ سوره شوری حکایت گر این موضوع می باشد “مَن کان یُرید حرث الاخره نَزد لَه… وَ من کان یُرید۲ـ۳ـ۳ ـ مقررات مهم پس از انقلاب اسلامی:

ایران در زمینه تجارت الکترونیک، کشوری جوان می باشد و تا رسیدن به سطحی قابل قبول از آن، راه درازی در پیش دارد. ورود فناوری جدید در این زمینه، نیازهای جدیدی را در پردازش و تبادل داده‌ها، ابزارها و زیر ساختهای مناسب پیاده سازی آن مطرح کرده می باشد.

درمورد تجارت الکترونیک در ایران در ماده۱۱۶قانون برنامه ی سوم توسعه ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، مصوب۱۳۷۹راه اندازی پروژه های تجارت الکترونیک و شبکه ی جامع اطلاع رسانی کشور را پیش بینی نمود. هیات وزیران در جلسه مورخ۲۹/۲/۱۳۸۱بنا به پیشنهاد دبیرخانه ی شورای عالی اطلاع رسانی و به استناد اصل یکصدو سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سیاست تجارت الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران را در ۱۶ماده به تصویب رساند. در ماده ی۱ این مصوبه با عنوان (هدف)آمده می باشد: نظر به گسترش سریع تجارت الکترونیک در جهان، گریز ناپذیر بودن بهره گیری از آن ، تأثیر تجارت الکترونیکی در حفظ، تقویت و توسعه ی موقعیت رقابتی کشور در جهان و صرفه جویی های ناشی از اجرای تجارت الکترونیکی در کشور، دولت جمهوری اسلامی ایران عزم خود مبنی بر بهره گیری و گسترش تجارت الکترونیکی در کشور را بر طبق اصول و سیاست های زیر اعلام می نماید.

[۱] -«شکر این همه نعمت که خداوند به بشر ارزانی داشته می باشد ایجاب می کند که بشر این مواهب الهی را در مسیر رضای الهی بهره گیری نماید.»

 مطالعه تجارت الکترونیک از دیدگاه فقه امامیه وحقوق بین الملل

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته الهیات : مطالعه تجارت الکترونیک از دیدگاه فقه امامیه وحقوق بین الملل