دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تحریف های شناختی و باورهای غیر منطقی در حوزه روان شناسی از منظر قرآن

تکه ای از متن پایان نامه :

  • راهکارهای درمان تحریف های شناختی و باورهای غیرمنطقی از منظر روان شناسی و قرآن چگونه ارائه شده می باشد؟

مفروضه ها

  • تحریف های شناختی و باورهای غیر منطقی در روان شناسی، اشاره به اختلال فرآیند تفکر افراد دارد؛ و تاکید می کند که این امر، باعث عدم انطباق تفکر  با واقعیت بیرونی می گردد. تحریف های شناختی و باورهای غیر منطقی از منظر قرآن، به معنای عدم شناخت و آگاهی صحیح فرد در درک واقعیت­ها می باشد.
  • خود کم بینی و احساس حقارت، بایستی اندیشی و کمال گرایی، مانند عوامل تحریف ­های شناختی و باورهای غیرمنطقی در روان شناسی می باشد. عدم بصیرت و آگاهی، ظن و گمان، تمایلات و هواهای نفسانی از مهمترین عوامل عدم شناخت صحیح(تحریف ­های شناختی و باورهای غیر منطقی) در قرآن می باشد. ترس، اضطراب، افسردگی، وسواس، دوگانگی شخصیت و سایر ضایعات روانی، پیامد عادات منفی طرز تفکری می باشد که در روان­شناسی تبیین شده می باشد. ترس، وحشت و اضطراب، شک و تردید، محرومیت از خویشتن و خودسازی، وسواس، ناتوانی در اتخاذ تصمیم و دوگانگی شخصیت، پیامدهای تحریف های شناختی و باورهای غیر منطقی افراد از منظر قرآن می باشد.

تفکر جایگزین یا متعادل، جدا کردن فرضیه­ها و پیش­بینی­ها از واقعیت­ها، ایجاد احساس رضایت­مندی و پرورش انگیزه خودباوری، مثبت اندیشی، خودکفایی، بهره گیری از تصویر و فصل اول: مطالعه مساله شناخت در فلسفه، روان شناسی و قرآن

 مطالعه تحریف های شناختی و باورهای غیر منطقی در حوزه روان شناسی از منظر قرآن

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تحریف های شناختی و باورهای غیر منطقی در حوزه روان شناسی از منظر قرآن