برای حرفه ای کار بی حد و حصر ، یک روز معمولی چیزی شبیه به این است …

از خاموش شدن زنگ تلفن هوشمند خود بیدار می شوید و از آنجا که تلفن خود را به هر حال باز کرده اید ، سریع ایمیل های خود را بررسی کنید. در حالی که صبحانه می خورید ، قبل از رفتن به دفتر ، از طریق فید فیس بوک خود بر روی iPad خود حرکت می کنید.

هنگامی که در محل کار هستید ، روز را در رایانه خود می گذرانید ، تحقیقات آنلاین را انجام می دهید و زیر و بم گاهی اوقات نگاه کردن به حساب اینستاگرام خود را انجام می دهید. در حین استراحت ناهار ، چند دقیقه را با گپ زدن با یک دوست قدیمی از طریق اسکایپ سپری می کنید.

بعد از اتمام بازگشت به خانه در پایان روز ، چند دقیقه به دخترتان کمک می کنید تا برای پروژه علمی خود در لپ تاپ خود تحقیق کند – که در پی آن چند ساعت تلویزیون برای جلب نمایش های مورد علاقه خود انجام می شود.

سرانجام ، قبل از رفتن به رختخواب ، زنگ هشدار خود را تنظیم کرده و فیدهای رسانه های اجتماعی خود را بررسی می کنید. سپس شما را به رختخواب ، آماده برای شروع همه از فردا.

همانطور که به کارهای روزمره خود نگاه می کنید ، موضوع اصلی چیست؟

همه جا صفحه نمایش وجود دارد! از جیب تا داشبورد اتومبیل ، گرفته تا تختخواب ، روز شما با صفحه های دیجیتال پر شده است.

دیجیتال

این از منظر بازاریابی به چه معنی است؟ ویدئو به سرعت راهی شماره یک برای برقراری ارتباط با مصرف کنندگان ، بینندگان و دنبال کنندگان می شود. بین پخش خودکار ویدیو در اکثر فیدهای تلفن همراه رسانه های اجتماعی ، و ۲٫۰۸ میلیارد کاربر جهانی تلفن های هوشمند در سال ۲۰۱۶ ، یک استراتژی موثر بازاریابی ویدیویی می تواند یکی از بالاترین ROI برای استراتژی بازاریابی دیجیتال هر نام تجاری.

اما ایجاد یک استراتژی بازاریابی ویدیویی می تواند وحشتناک باشد – خصوصاً برای یک استارتاپ. وقتی مطمئناً ۳۳ میلیون دلار در یک ستاره تجاری نیکول کیدمن مثل Chanel سرمایه گذاری می کنید ، ویدئو مطمئنی می تواند تأثیر بگذارد ، اما وقتی کل بودجه شما در حدود ۰٫۰۱٪ از آنها است ، چگونه می توانید یک استراتژی ویدیویی تهیه کنید؟

خوشبختانه ، تبلیغات ویدیویی لازم نیست که بانک را بشکنند. اگرچه بینندگان امروز انتظار دارند سطح کیفی فوق العاده ای داشته باشند ، اما سرمایه گذاری اندک از وقت و پول می تواند منجر به فیلم ویروسی بعدی شود.

در این مقاله ، مراحل مربوط به تدوین استراتژی بازاریابی ویدیویی مقیاس پذیر (و به یادماندنی!) در بودجه راه اندازی را بیان می کنیم.

مرحله ۱: هدف استراتژی بازاریابی ویدیویی خود را درک کنید

اگر تنها هدف آن “فروش ابزارک های بیشتر” باشد ، یک استراتژی بازاریابی ویدیویی در حال مبارزه است. اگرچه این ممکن است هدف نهایی باشد ، اما اگر محتوای استراتژی بازاریابی خود را بیش از حد در استراتژی بازاریابی خود بگنجانید ، به عنوان اسپم تلقی می شود و بی توجه می ماند.

اسپم

هدف استراتژی بازاریابی ویدیویی شما باید آموزش ، سرگرمی و الهام بخشیدن به بینندگان باشد – این محتوا است که به اشتراک گذاشته می شود و به یاد می آورد.

اگرچه هنوز می خواهید بیننده را به قدم بعدی سوق دهید ، هدف شما نباید این باشد که آنها از این راه فرار کنند و احساس کنند که فقط به آنها حمله کرده اید.

به این تبلیغات گوگل – که مشترکترین تجارت سال ۲۰۱۵ بود – نگاهی بیندازید.

وقتی یک ویدیو این خاطره انگیز و احساساتی است ، چه کسی نمی خواهد آن را به اشتراک بگذارد؟

از آنجا که محتوای شما در حساب های رسانه های اجتماعی و وب سایت شما به اشتراک گذاشته می شود ، پیدا کردن نام تجاری شما در صورت لذت بردن از این فیلم دشوار نخواهد بود. بنابراین نگران نباشید تلاش کنید تجارت را به سکوی تبلیغاتی برای شرکت خود تبدیل کنید. درعوض ، آن را تجربه کنید تا بقیه ما بخواهیم بخشی از آن باشیم.

به طور خلاصه ، برای تعیین هدف استراتژی بازاریابی ویدیویی خود حتماً:

     

  • مخاطب هدف شما را بشناسید.
  •  

  • درک کنید که چه چیزی آنها را به اشتراک می گذارد ، مانند ، و خرید.
  •  

  • محتوایی را ایجاد کنید که می دانید آنها می خواهند ، باید یا از آنها قدردانی کنند.

مرحله ۲: تعیین کنید که چه مباحث و قالب هایی برای محتوای ویدیوی شما درج شود

وقتی فهمید مخاطب هدف شما کیست ، وقت آن است که تعیین کنید کدام قالب و موضوع به بهترین شکل با آنها ارتباط برقرار خواهد کرد.

آیا فیلمهای شما باید آموزشی “چگونه به” ، داستانهای تجاری ، روایت ها و غیره باشند؟ هدف ارائه چیزی است که بینندگان شما از آن استقبال می کنند و می خواهند آن را به اشتراک بگذارند.

در ضمن ، در مورد چه موضوعاتی بحث خواهد شد؟ هرچه ارتباط آنها با برند شما بیشتر باشد ، بهتر است.

نمونه بسیار خوبی از شرکتی که نحوه استفاده موثر از فیلم را درک می کند ، Lowe است – همانطور که از اطلاعات Vine آنها مشاهده می شود. Lowe’s یک خرده فروش لوازم خانگی است که با اشتراک گذاری چگونگی انجام یک کار خاص بهسازی در خانه – تنها در ۶ ثانیه بیشترین استفاده را از فیلم های Vine می کند.

با چنین اطلاعات مفید و مرتبط ، هرکسی که به طور مرتب در زمینه بهسازی ، بازسازی یا ساخت و ساز به طور مرتب در خانه انجام می دهد ، علاقه مند است که غذای انگور Lowe را دنبال کند. از آنجا که بینندگان شروع به پیوند دادن راه حل Lowe با نیازهای خود برای بهسازی در خانه می کنند ، همه ما می دانیم که وقت آن است که خرید زمان خود را طی کنند.

انگور

تحقیق و آزمایش برای تعیین موثرترین سبکموضوعات و ویژگی های طاقچه خود را – و از وام گرفتن ایده هایی که قبلاً موفق بوده اند نترسید. برخی از بزرگترین کمپین های بازاریابی مواردی بوده اند که از یک صنعت نامربوط استراتژی گرفته اند و آن را در بازار خود ادغام کرده اند.

ایده

مرحله ۳: تصمیم بگیرید چه کسی محتوای ویدیوی شما را توسعه می دهد

وقتی نوبت به ایجاد فیلم می رسد ، گزینه های مختلفی دارید:

شما یا تیم خود می توانید ویدیوها را بسازید . اگر قصد دارید بطور منظم و با بودجه کم فیلم بسازید ، این ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. با این حال ، اگر این کار را انجام دهید ، همچنان می خواهید اطمینان حاصل کنید که فیلم ها سطح کیفی را حفظ می کنند – حتی اگر این محصولات آماتور باشند. مدتی را صرف تحقیق در مورد نحوه ایجاد فیلم عالی کنید و یک دوره را در نظر بگیرید که می تواند بینش دیگری را در اختیار شما قرار دهد.

شما می توانید با یک آژانس همکاری کنید تا فیلم ها را بسازید . این گزینه گران تر است ، و اغلب شما صرف هزینه هزاران دلار برای یک فیلم واحد خواهید شد. با این حال ، آنچه را می پردازید دریافت می کنید. اگر به دنبال ایجاد یک ویدیوی منفرد و تأثیرگذار هستید (یا بودجه بازاریابی سالم دارید) ، کار با متخصصان مطمئناً گزینه مفیدی است.

دلار

برای ایجاد و تبلیغ فیلم می توانید با وبلاگ نویسان یا تأثیرگذار کار کنید . به جای اینکه با خود فیلم بسازید ، یا به شخص دیگری بپردازید و سپس راهی برای تبلیغ آنها بیابید ، چرا با کسی که می تواند فیلم های شما را بسازد و تبلیغ کند کار نمی کنید؟ ولگگر با مخاطب بزرگ و مرتبط خوشحال خواهد شد که با شما در یک همکاری همکاری کنید. با ادغام محصول یا خدمات خود در قالب ویدیوی فعلی آنها ، کارهای نهایی کمی برای تکمیل آنها وجود دارد.

هنگام تصمیم گیری بهترین راه برای تهیه فیلم های خود ، مخاطب مورد نظر ، بودجه خود ، در دسترس بودن زمان و خلاقیت خود را در خاطر داشته باشید. با بررسی این عناصر باید تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای برند شما بهترین گزینه خواهد بود.

خلاقیت

مرحله چهارم: بینندگان خود را ترغیب کنید بیشتر بخواهید

آیا کمپین قدیمی ادویه را به خاطر دارید؟ ویدئوهای ارائه شده “مردی که مرد شما می تواند مانند آن بو باشد” در یک سری از تبلیغات طنزآمیز ، زن و مرد را هدف قرار داد.

طی چند ماه که این فیلم ها تولید و منتشر شدند ، بینندگان مشتاقانه منتظر قسمت بعدی بودند – مشتاقانه منتظر روشی جذاب و مضحک بعدی هستند که Old Spice Guy می تواند Old Spice را تبلیغ کند.

وقتی تماشای تلویزیون می کنید نادر است که بخواهید یک تجارت ادامه پیدا کند ؛ آنها عمدتا یک وقفه ناخواسته در آنچه که ما واقعاً مشاهده می کنیم هستند!

با این حال ، اگر می توانید ویدیوهایی بسازید که در واقع بیننده را مایل به تماشای بیشتر نداشته باشد ، آنها را دوست دارند و به اشتراک می گذارند تا ببینند محتوای ویدیویی در آینده چیست و این زمانی است که می دانید استراتژی بازاریابی ویدیویی شما به موفقیت تبدیل شده است!

مرحله ۵: بدانید که ویدیوهای خود را از کجا و چگونه تبلیغ کنید

ضبط یک فیلم و انتشار آن در یوتیوب کافی نیست – شما باید آن را به صورت استراتژیک ارتقا دهید.

چند سال پیش باهاما با چند تأثیرگذار همکاری کرد تا فیلم هایی را ایجاد کند که تجربه ای بی نظیر در Exumas – شنا با خوک ها – را ایجاد می کند.

تماشای این فیلم ها به تنهایی به یاد ماندنی و سرگرم کننده بودند ، اما اداره گردشگری می دانست که فشار اضافی به افزایش کشش کمک می کند. بنابراین ، آنها با Expedia همکاری کردند تا به تجارب گوناگونی در سراسر باهاما – از جمله شنا با خوک – کمک کنند.
گردشگری

این همکاری منجر به هجوم گسترده ای در سهام ، لایک ها و دیدگاه هایی که همچنان در حال رشد هستند ، می شود.

اگرچه ممکن است یک استارتاپ نتواند همکاری با Expedia داشته باشد ، مهم است که بدانید چگونه و کجا می توانید محتوای منتشر شده خود را به طور موثر تبلیغ کنید. وبلاگ نویسان ، مشاغل دیگر و دوستانی را پیدا کنید که همگی مایل به کمک به گسترش این کلمه در مورد محتوای جدید شما هستند.

به شرط آنکه فیلم های شما در وهله اول ارزشمند و ارزش تماشای آنها را داشته باشند ، پیدا کردن افرادی که مایل به اشتراک گذاری و تبلیغ آنها به صورت رایگان هستند دشوار نیست.

آیا می خواهید اولین کمپین بازاریابی ویدیویی خود را راه اندازی کنید؟

اگر در شروع کار با بازاریابی ویدیویی جدی هستید ، بهترین کار شروع به ضبط کردن است! بله ، شما باید اصول اولیه بازاریابی ویدیویی را بفهمید ، اما روش یادگیری بهتر از انجام وجود ندارد.

هنگامی که کمپین بازاریابی ویدیویی شما در حال انجام است ، احساس رایگان کنید تا برای مشاوره ، نکات و حتی به طور بالقوه حتی به اشتراک گذاری به ما مراجعه کنید. چه کسی می داند ، شاید ما در مقاله بعدی ما کمپین شما را به اشتراک بگذاریم.