HTML 5 و سئو

0 Comments

واسه متخصصین سئو که به آینده می اندیشند، داشتن اطلاعاتی در مورد  HTML 5 لازمه. با اینکه تغییرات و مفاهیم جدید در HTML 5 بیشتر از متخصصین سئو، بر پیشرفت دهندگان و طراحان وب اثر می گذارد، اما HTML 5 به معنی تغییر در سیاست سئو ارگانیک نیس.

ویژگی های جدید HTML 5

به نظر می رسد که HTML 5 در راه زبون برنامه نویسی قدم بر می داره، اما اینطور نیس و هنوز زبون ارائه بر مبنای XML می باشه. در نگاه اول، تگ ها و عناصر جدید ممکنه پیچیده به نظر برسن. این نسخه فرق زیادی با نسخه ۴ نداره و ایده اصلی نسخه ۵ ایجاد توانایی سازش پذیری وارونه بود.

تغییرات HTML 5 چه تاثیری روی سئو داره؟

  • بخش بندی بهتر شده صفحه: منظور از بخش بندی صفحه، تقسیم بندی صفحه به بخش های جدا از هم هستش (محتوای اصلی، منوها، هدر، فوتر، بخش لینک ها و چیزای دیگه ای به جز اینا) است و این بخشا، ورودی های مجزایی در نظر گرفته می شن.
  • تگ جدید <article>: از دیدگاه سئو، شاید این تگ بهترین افزونه HTML 5 باشه. این تگ امکان مشخص کردن ورودی های جدا از هم رو در مطالب منتشر شده آنلاین مانند بلاگ یا مجله ممکن می کنه. انتظار می رود که به کار گیری این تگ، موجب کاهش نیاز به به کار گیری تگ <div> شه.
  • تگ جدید <section>: این تگ رو می توان واسه شناسایی بخش های جدا از هم تو یه صفحه، فصل، کتاب استفاده کرد. مزیت این تگ اون هستش که هر بخش، هدینگ HTML خود رو داره.
  • تگ جدید <header>: این تگ بسیار مثل تگ <H1> است اما فرق اون اینه که ممکنه شامل عناصر زیادی مانند H1، H2، H3، تموم پاراگراف های متن، لینک های دارای کد اختصاصی و هر نوع اطلاعات در رابطه شه.
  • تگ جدید <footer >: این تگ ممکنه به سودمندی تگ <header> نباشه، اما امکان جا دادن اطلاعات مهم رو ممکن می سازه و می توان اون رو واسه سئو هم استفاده کرد.
  • تگ جدید <nav>: هدایت در صفحه یکی از مهم ترین عوامل واسه سئو هستش. از این تگ می توان واسه شناسایی یه سری از لینک های ارجاعی به صفحات دیگه استفاده کرد.

تگای <audio>، <video> یا <dialogue> هم بخشی از تگای جدید HTML 5 هستن.

HTML 5 و سئو
  • HTML 5 و سئو

۵

خلاصه

HTML 5 و سئو !!! به نظر می رسد که HTML 5 در راه زبون برنامه نویسی قدم بر می داره، اما اینطور نیس

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *