شروع روز خوب با انجام این کارها

0 Comments

clock

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ تقریبا هممون صبح مون رو مثل روال همیشگی به یه شکل شروع می کنیم. اما بعضیا با انجام دادن یه سری کارای ساده و موثر روز بهتری رو واسه خودشون جفت و جور می کنن. موارد زیر نمونه هایی از این کاراس که انجام دادنشون هم راحته و به درد بخور.

گوش تون رو ماساژ بدید

ماساژ دادن گوش باعث می شه کامل از خواب بیدار بشین. این کار رو می تونین صبح زود وقتی که هنوز توی تختخواب هستین انجام بدین. ماساژ دادن این قسمت باعث میشه احساس انرژی و سرزندگی داشته باشین.

یه لیوان آب گرم با لیمو بخورین

دلایل راضی کننده ای واسه جانشین کردن آب و لیمو با قهوه صبحا هست. این نوشیدنی کارکرد سیستم گوارشی بدن، کلیه ها و روده ها رو تقویت می کنه، سموم رو از بدن دفع میکنه و سیستم ایمنی بدن رو تقویت میکنه. اینا فوایدی هستن که به روشنی می تونین ببینین. نیاز نیس که حتما آب یه عدد لیموی کامل رو بگیرین آب نصف لیمو هم کافیه. این نوشیدنی رو بهتره ۲۰ الی نیم ساعت قبل از صبحونه بخورین.

زبون رو بشوئید

همه می دونیم که دندانا باید روزی ۲ مرتبه مسواک زده بشن. اما نباید فقط به دندونا اکتفا کنین. علاوه بر دندون باکتریای زیادی روی زبون انباشته میشن. این باکتریا منتهی به بوی بد دهن، فاسد شدن دندانا و مشکلاتی واسه لثه ها میشه. واسه شستن زبون تنها چیزی که نیاز دارین یه عدد مسواکه. مراقب باشین که مسواک رو زیاد محکم روی زبون نکشید چون باعث میشه سطح زبون آسیب ببینه.

یه قاشق پر عسل بخورین

عسل شما رو پر از انرژی میکنه، حافظه و خلاقیت رو برانگیخته میکنه، سرفه رو درمان میکنه و نشونه های حساسیت و آلرژی رو کم میکنه. پس شروع کردن صبح با یه قاشق عسل ایده خیلی خوبیه. عسل باید تازه و طبیعی باشه و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه قبل از صبحونه میل بشه. اگه شیرینی عسل دلتون رو میزنه می تونین با آب مخلوط کنین و بخورین.

دهن رو با محلول پراکسید هیدروژن (آب اکسیژنه) بشوئید

می تونین کارای صبح بعضی وقتا تون رو با شستن دهن با این محلول تموم کنین.اگه از این محلول به اندازه درست و درست استفاده کنین هیچ ضرری نمیتونه براتون داشته باشه. ۵ الی ۷ قطره داخل ۵۰ میلی لیتر آب بریزین و دهن رو بشوئید. با این کار دهن شما بوی بد نمی ده، دندانا سفید میشه و لثه ها سالم میمونه.

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

بدونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *