حسین شمس در مورد شکست ۲ بر یه تیم ملی فوتسال ایران برابر کلمبیا و حذف از جام جهانی بیان کرد: این نتیجه در تاریخ فوتسال ایران بی مثل بود. شکست برابر کلمبیا از باخت برابر تایلند هم دردآورتر بود. آماده شده بودیم که به جمع ۸ تیم بریم اما با این شکست غیر قابل باور از دور مسابقات حذف شدیم.

 

به گزارش فارس، : کلمبیا چیزی از فوتسال نمی دونست و محلی از اعراب نداشت اما مساوی برابر اونا برامون آرزو شده بود. کلمبیا فقط در مرحله گروهی جزایر سلیمان رو برد و با شکست برابر نماینده آمریکای جنوبی، فوتسال ما هم ردیف جزایر سلیمان شد.

شمس تاکید کرد: نمی دانم چه اتفاقی افتاده. باورم نمی شه؛ از شب گذشته در شوک هستم. غیر از مسائل فنی در بحث اخلاقی هم باختیم. قبل از این می گفتم بازیکنان از نیمکت حساب نمی برند و هر کاری دوست دارن انجام میدن اما کسی حرفم رو باور نمی کرد. بازیکنان ترسی از نیمکت ندارن و در اون حرکت ناجوانمردانه در حالی که تیم عقب افتاده بود به دروازه بان تیم لگد می زنند و کسی هم نیس جلوی اونا رو بگیره.

ایشون اضافه کرد: اون بازیکن پس از این آبروریزی به سمت این و اون می رفت و صدای خود رو بالا می برد. شب گذشته هم در مسائل اخلاقی و هم فنی باختیم. در بازی دوم وقتی که پنالتی به سود ما گرفته شد بازیکنان نمی دونستن کی باید پنالتی بزنه. سر زدن پنالتی با هم دعوا می کردن. این مسائله که می گویم هیچ حسابی از نیمکت ایران برده نمی شد.

سرمربی قبلی تیم ملی فوتسال با اشاره به حضور خسوس گفت: بارها اعلام کردم اون به درد فوتسال ما نمی خورد. ۸ سال از فوتسال دور بوده و اون رو به ما انداختن! خسوس در سه بازی که برگزار شد نتونست فرم بازی ایران رو عوض کنه و دست کم چرخش کوچیکی داشته باشیم.

شمس درباره دلیل نتیجه نگرفتن ایران برابر تیم های نامعلوم اعلام کرد: تاکتیک های محدودی داشتیم و بلد نبودیم چیجوری از خط دفاعی حریف بگذریم. وقتی حریف دفاع می کرد دیگه هیچ کاری نمی تونستیم بکنیم. مگه اسپانیا برابر این تیم ها بازی نکرد؟ مربی اونا سکته نمی کنه بلکه راه حل بلده اما ما از این تاکتیک ها آگاهی نداشتیم.

این مربی گفت: پس از برگشت از دبی و شکست در جام ملت های آسیا اعلام کردن باید تغییر و تحولاتی صورت بگیره. در مجموعه ای که مدیر اون به تنهایی فکر می کنه، تنها لیگ برگزار می کنه، به تنهایی تعویض می کنه و همه کارا رو خودش انجام می دهد و مربی هیچ کاره س، نمی توان انتظار موفقیت داشت. در اون زمان هم این مسائل رو مطرح کردم اما گوش شنوایی نبود خودشون می خواهند همه کار بکنن و وقتی که انتقاد صورت می گیرد می می گن این آقا قصد برگشت داره. در حالی که این جور نیس و من دلم واسه فوتسال می سوزد.

شمس در ادامه گفت: شب گذشته در خونه ما عزا برپا شده بود. بچه ام گریه می کردن و من هم گریه می کردم، ما که باید توان مون بیشتر باشه اشک هامون جاری شده بود وای به حال افراد دیگه. امیدوارم آقایون از این شکست درس عبرت بگیرن و باز نیایند و واسه مردم کری بخونن. مرد باشن و برن. آقایون باید بدونن مردم دیگه اونا رو نمی خواهند و همون اتفاقی که در اصفهان واسه اونا اتفاق افتاد در بقیه شهرها صورت می گیرد.

شمس با اشاره به لغو دیدار دوستانه برابر اوکراین گفت: به چه دلیل آقایون دروغ می می گن؟ بازی با اوکراین رو خودشون لغو کردن. دیدن نمی تونن در شهری این بازی رو برگزار کنن و بازی رو لغو کردن. در هر شهری که می رفتن مردم با اونا همون برخورد رو داشتن.

ایشون در آخر با اشاره برکناری اش در زمان ریاست سعیدلو در سازمان تربیت بدنی گفت: الان زمان اون رسیده که یکی پیدا شه و یقه سعیدلو رو بگیره. به چه دلیل در اون زمان اون اینجور تصمیمی گرفت؟ سعیدلو در جواب به کنار گذاشته شدن من گفته بود که زمان مدیریت ۴ ساله س. اون حالا بیاد جواب بده تیمی که در جام جهانی ۲۰۰۸ با رقبای پر طاقت و سمج مقابله کرد و پنجم شد الان با چه افتضاحی حذف می شه. باید مسئولان جوابگو باشن نه اینکه هر کاری دوست دارن بکنن.

شمس ورزش ۳