شهرهای ارزان برای گردشگری خارج از کشور

0 Comments

ارزون ترین مقاصد گردشگری جهان کدوما هستن؟ اگه شمام می خواید یه سفر کم هزینه رو تجربه کنین باید کشورهایی رو انتخاب کنین که همه جوره سفر در اونا ارزانه.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ واسه آدمایی که دوست دارن دنیا رو ببینن و به جاهای جور واجور سفر کنن و تجربه های جدیدی بدست بیارن، پول بزرگترین مانعیه که می تونه وجود داشته باشه. اقامت و غذا هم بزرگترین هزینه های پیشگیری ناپذیر رو دارن. اینجا قصد معرفی مکانایی به شما داریم که سفر به اونا، حساب بانکی تون رو خالی نمی کنه. با ما همراه باشین:

کیپ تاون، آفریقای جنوبی

کوه Table مشرف به شهر کیپ تاونه و با ارتفاعی نزدیک به ۱۰۸۹ متر، چشم انداز زیبایی به زمین و اقیانوس در آفریقای جنوبی داره. تو یه روز تمیز، می تونین جزیره Robben که نلسون ماندلا در اون ۱۸ سال زندانی بود رو ببینین. اگه تور قایق تفریحی این منطقه رو انتخاب می کنین می تونین از این جزیره که یادآور دوران آپارتایده دیدن کنین. بعد از اونم می تونین سری به ساحل بولدرز بزنین و از نزدیک ۱۰۰۰ پنگوئن وحشی بامزه که این ساحل رو خونه شون می دونن، ببینین.

هانویی، ویتنام

هانویی پایتخت ویتنامه و شهریه که انتظار میره تا سال ۲۰۲۵، پیشروترین شهر در تولید اجناس بومی باشه، پس چون هزنیها تا اون زمان ممکنه افزایش پیدا کنن، الان بهترین زمان واسه سفر به این شهره.

اگه در سفر به این شهر جایی نزدیک به فروشگاه ها و جاذبه ها واسه اقامتتان انتخاب کنین، می تونین هزینه حمل و نقل رو از هزینه هاتون وردارین. بعضی از مهمون خونها مثل May de Ville، فقط شبی ۵ دلار واسه اقامت دریافت می کنن. در فروشگاه های غذایی می تونین از رنج جور واجور غذاها مثل برنج سرخ کرده، خاگینهای گوشت دار، سوپ لوبیا قرمز و نودل گوشت یا مرغ، لذت ببرین. فقط با ۱ دلار و ۵۰ سنت می تونین از صدها غذای خوشمزه در گوشه گوشه هانویی استفاده کنین.

کراکف، لهستان

خیلی از توریستای صرفه جو ممکنه فکر کنن اروپا مقصد خوبی واسه اونا نیس. اما کراکف که دومین شهر بزرگ در لهستانه، به دلیل هزینه های پایین و تاریخ غنی ای که داره، جایی ایده آل واسه این گردشگرانه.

واسه غذا خوردن بهتره از غذاخوریایی که استایلی مثل کافه تریاها دارن استفاده کنین. این غذاخوریها، غذاهای سنتی لهستانی رو فقط با ۲ دلار ارائه می کنن. واسه گردش می تونین سری به محله قدیمی شهر و قلعه Wawel و میدون قرون وسطایی Rynek Główny بزنین. هزینه اقامت تو یه اتاق خوابگاهی، شبی فقط ۱۰ تا ۱۵ دلاره.

لاپاز، بولیوی

شهر لاپاز در ارتفاع ۴۰۰۰ متری از سطح دریا قرار داره و به خاطر همین خیلی مرتفعه. اما برخلاف ارتفاع بالایی که داره، می تونین با هزینه ای پایین این شهر رو بگردین! صرف یه وعده غذایی خوب در این شهر، کمتر از ۵ دلار هزینه داره. حتی اگه بخواین تو یه رستوارن خوب غذا بخورین، بیشتر از ۱۰ دلار نمی شه. در مرکز شهر لاپاز هم اقامتگاه و هتلهای اقتصادی زیادی هست که واسه هر شب اقامت، ۲۰ تا ۵۰ دلار می گیرن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت جهانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *